tisk-hlavicka

Projekt "Hamr školám"

24.10.2003

Záběhlický sportovní areál Hamr připravil od poloviny října pro žáky a studenty z okolních základních a středních škol další podpůrný projekt nazvaný „Hamr školám“. Děti z těchto vybraných škol si budou moci v průběhu školního roku 2003 – 2004 zahrát squash při svých hodinách tělesné výchovy zdarma.

Majitelé sportovního areálu Hamr, který leží na rozhraní čtvrtého a desátého pražského obvodu, a který slouží již 2 roky jako oblíbené místo relaxace mnoha Pražanů, nabídli žákům z blízkých základních a středních škol možnost využití jejich pěti squashových kurtů zdarma pro zpestření hodin tělesné výchovy.

Z celkového počtu 22 oslovených škol projevilo zájem 8 středních a 4 základní školy. Squashové kurty budou vybraným školám k dispozici od října 2003 do února 2004, a to ve všední dny od 10.00 do 14.00 hod. Také rakety a míčky na squash si děti budou moci v areálu zdarma zapůjčit.

„Sportovní areál tímto projektem pouze navazuje na projekt první, kterým byla prázdninová akce pro děti základních škol nazvaná „ Tenis a squash na Hamru o prázdninách zdarma“. V tomto trendu podpůrných akcí chceme i nadále pokračovat, a proto jsme přišli s nápadem možnosti využití našich squashových kurtů pro okolní základní a střední školy při hodinách tělesné výchovy“, říká Jakub Strnad, ředitel sportovního areálu Hamr. „Děti mají možnost vyzkoušet si tento sport či své dovednosti vylepšit a zároveň si zpříjemnit hodiny tělocviku, dodává Strnad.

Spolupráce se školami vyvrcholí velkým squashovým turnajem, který je plánován na polovinu března příštího roku. Žáci a studenti zde budou moci zúročit své dovednosti, které během tréninku získali v hodinách tělesné výchovy na squashových kurtech na Hamru.

Obecná informace:

Sportovní areál Hamr se nachází v Záběhlické ulici na rozhraní Prahy 10 a Prahy 4. Je situován v přírodním parku na hrázi rybníka, necelých 10 minut od centra Prahy. Každoročně sem zavítá více než 550 000 návštěvníků. Na rozloze 6 hektarů se nacházejí venkovní i kryté tenisové kurty, sportovní centrum se squashovými kurty, sálem pro aerobic, indoor cycling a pro další sportovní aktivity. Areál je orientován jak na širokou veřejnost, tak i na závodní hráče, o které se stará 20 kvalifikovaných trenérů. Součástí areálu je také obchod se sportovními potřebami.

Více informací naleznete na www.hamrsport.cz..

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.