tisk-hlavicka

Slavnostní Křest programu „Léčba závislých matek s dětmi“

17.6.2003

V pondělí 23. 6. 2003 od 15.00 proběhne v Karlově u Smetanovy Lhoty, bývalý okres Písek, slavnostní křest programu „Léčba závislých matek s dětmi“. Tento ojedinělý léčebný program poskytuje sdružení SANANIM jako jediná organizace v ČR.

Občanské sdružení SANANIM je jednou z nejstarších a největších neziskových organizací, která se zabývá prevencí a léčbou drogových závislostí. Program „Léčba závislých matek s dětmi“ je součástí Terapeutické komunity Karlov SANANIM v jižních Čechách. Jedná se o specializované pracoviště určené pro střednědobou rezidenční léčbu a sociální rehabilitaci závislých matek s dětmi. Fakt, že matka má své dítě u sebe, je významným motivujícím prvkem pro úspěšné dokončení léčby. Dětem je tak umožněn přirozený vývoj a matka získává nejen praktické dovednosti v péči o dítě, ale současně se mezi nimi vytváří citová vazba, která je pro další život velmi důležitá.

Rekonstrukce budovy pro léčbu matek s dětmi mohla být dokončena především díky finanční podpoře České spořitelny, a.s., která je zároveň Generálním partnerem sdružení SANANIM a firmy TRANSGAS, a.s.

Slavnostní křest je pro sdružení SANANIM velmi významnou událostí, oslavou dokončení rekonstrukce celého domu a setkáním všech, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli nebo jej podpořili. Na Slavnostním křtu přislíbili svou účast mimo jiné i pan Karel Schwarzenberg, pan primátor Pavel Bém, pan Jiří Bartoška, paní Chantal Poullain, zástupci ministerstev, krajů, parlamentu a mnoho dalších významných osobností. Celková účast je odhadována na 150 osob, akce proběhne za každého počasí.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.