tisk-hlavicka

Osobní strážce vašich rtů

3.2.2003 PR 1 názor

Možná i vy znáte ten protivně povědomý pocit, se kterým se na vašem rtu začíná hlásit opar. Nejdříve postižené místo jen tak tlačí, svědí nebo pálí, teprve po nějaké době se "podebere" a vytvoří se puchýřek.

Když pomineme estetickou nevýhodnost takového útvaru na našem obličeji, opar je nepříjemný a bolestivý problém, který se navíc až u deseti procent lidí rád vrací.

Za vznikem oparu stojí virus herpes simplex, který patří mezi nejčastější virová onemocnění vůbec. Virus přetrvává v těle po celý život a aktivuje se v době snížené obranyschopnosti, při horečce, na slunci, působením stresu a podobně.

Kde všude mohou opary vzniknout? Opary se vytvářejí nejčastěji na kůži - jsou to jednoduché nebo pásové opary(rty, oblast nosu aj.), méně častěji i na sliznicích (genitální opary).

Jak se proti oparu účinně bránit? V současné době je na trhu několik volně prodejných léků, které mají za úkol zmírňovat nebo zabraňovat vzniku oparu. Jedním z nich je Viru-Merz gel, který má oproti ostatním jednu nespornou výhodu. Tento lék působí dvoufázově. V časné fázi chrání před vniknutím virů do buňky a omezuje infikaci buněk virem. V pozdní fázi, pokud již k vytvoření oparu došlo, omezuje rozvoj oparu.

Viru-Merz tak dokáže o polovinu zkrátit dobu léčby, potlačuje bolest a pálení oparu, blokuje růst a množení dalších virů na postiženém místě.

Velkou předností tohoto přípravku je čirá forma, a to jak z hlediska estetického (na oparu tvoří neviditelný povlak), tak z hlediska léčebného (velmi dobrá přilnavost, vstřebávání a účinnost, chladí a zmírňuje bolesti). Viru-Merz rovněž potlačuje opakovaný výskyt oparů.

Jako u jiných volně prodejných léků se doporučuje konzultovat současné užívání jiných léků s lékařem. Viru-Merz by se neměl používat v případě, že již došlo k prasknutí puchýřků.

Více informací najdete na www.merck.cz...

Názory k článku (1 názorů)
Jde to i snadněji a levněji Martina,dva kluci 9,6 10.2.2003 10:53
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.