tisk-hlavicka

Vždyť vy můžete každým dnem porodit!

24.7.2001 Jana a Schovánek 9 názorů

Přesně tímto zvoláním skončila prohlídka v poradně ve 36. týdnu.

V první chvíli mě to zaskočilo, překvapilo a vyvedlo z míry. Přece jenom jsem počítala s tím, že se Schovánek narodí ukázněně ve 40. týdnu těhotenství. Na nejbližší 4 týdny máme ještě naplánováno několik akcí, všechny důležité a nutné do porodu. Ale děložní hrdlo se již začalo otevírat na cca 2 cm a podle paní doktorky bych mohla skutečně porodit každým dnem. Na druhou stranu můžu prý s tímto nálezem "vydržet" až do 40. týdne, i když moc nadějí mi nedává. Schovánek je už dost velký, bříško obrovské a přihodit se může všelicos :o)

Mírně rozhozená nečekanou zprávou jsem přijela domů a oznámila to Jirkovi. Ten se začal radovat a těšit, že už se Schovánek brzo narodí a že se ho už nemůže dočkat :o) Nakazil mě svým nadšením a vrhli jsme se do zařizování. První na řadě byla taška do porodnice. Přichystala jsem si noční košile, župan, pantofle, hygienické potřeby, ručníky, teplé ponožky, prádlo a pár drobností a všechno jsem to poskládala do komínku do Schovánkovy postýlky.

Jako další věc v pořadí jsem zrušila plavání v Podolí - přece jenom nejsem úplný blázen. Teď už jenom zbývalo vymalovat celý byt, dokoupit nábytek, opravit a natřít postýlku pro Schovánka, koupit látku na malé povlečeníčko, ušít povlečení a ochranné mantinely do postýlky a celkově připravit byt na příchod ještě jednoho človíčka. UF! Zní to jako holé šílenství, ale přesně to všechno jsme ještě chtěli udělat.

Já jsem si vybrala práce, které jsou vhodné pro matku před porodem. T. j. koupila jsem látku a ušila vše, co bylo potřeba a možná ještě něco navíc. A natřela jsem postýlku! Na Jirku zbylo všechno ostatní – vymaloval byt, přistěhoval a postavil nábytek.

Ještě jednou musím probrat velikost bříška - už jsem to dopracovala tak daleko, že přes něj nedosáhnu do dřezu a mytí nádobí (nenáviděná práce) připadlo celé na Jirku. Jedna známá, která je o dost vyšší než já, vzpomínala na poslední týdny těhotenství jako na dobu, kdy neustále něco bříškem srážela ze stolu. Já na tyto týdny budu vzpomínat jako na dobu, kdy jsem se ke stolu nemohla přiblížit :o)

Další týden v poradně (ve 37. týdnu) se paní doktorka nejdřív podivila, že jsem ještě neporodila a po prohlídce mě uklidnila, že to s porodem ještě nebude tak žhavé, že se dále neotevírám. Poučila mě, že při odtoku plodové vody nebo při pravidelných kontrakcích mám jet okamžitě do porodnice.

I v těchto týdnech jsem stále ještě navštěvovala poradnu pro těhotné u své paní doktorky. Jenom jednou jsem si v Podolí zažila jejich poradnu a představa celého dopoledne stráveného na nepohodlné židličce před dveřmi ordinace mě donutila jednat. Na předporodních kurzech jsem se zeptala a ukázalo se, že když se chce, všechno jde. Do prenatální poradny v Podolí nemusím chodit celé poslední dva měsíce těhotenství, pokud moje obvodní lékařka má poradnu a je ochotná mě v ní nadále mít. Byla ochotná. Naštěstí.

Ve 38. týdnu jsem se se svou paní doktorkou rozloučila a na další kontrolu – ve 39. týdnu – půjdu do Podolí. Pokud nestihnu dříve porodit :o)

Názory k článku (9 názorů)
Držím palce Simona, dcery 3 a 13 let 24.7.2001 17:51
nebojte Klára + Kryštof (4 měsíce) 24.7.2001 20:42
Ať to dobře dopadne Lenka,Vojtíšek 14 měsíců 24.7.2001 21:24
Drzim pesticky. Petra K.,6.tyden 25.7.2001 6:51
Prajem lahky porod Zuzana 25.7.2001 15:8
To dopadne, neboj Iva, 2 děti 27.7.2001 6:35
Už je Schovánek na světě???, Leona, děti 2, 10 a 2 roky 9.8.2001 13:22
No taaak, co je s poslednym dielom?? Ema, 14 tyzden 5.9.2001 11:47
*Re: No taaak, co je s poslednym dielom... Ela, 27,19.týden 5.9.2001 18:15
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.