tisk-hlavicka

Nový deníček: Jak to všechno začalo neboli proč máme Schovanku

17.11.2000 Jana a Schovanka 3 názory

Začalo to elektronicky. Na internetu. Seznámili jsme se přibližně před dvěma lety na internetu a od letošního srpna bydlíme spolu.

Miminko jsme plánovali asi tak od února, někdy v říjnu se podařilo.

(mám zaručený recept - nejlepší je v krátkém sledu za sebou přestěhování, zařizování bytu a nové firmy, vykradené auto, nedokončená škola a naplánované taneční :o))

Přibližně týden po vynechané menstruaci jsem se chtěla tajně sama přesvědčit, že tentokrát už ano. Koupila jsem si těhotenský test - počůrat papírek a chvíli počkat - a neukázal nic. Nevadí, týden na to (t. j. šest týdnů od poslední menstruace) jsem zašla na gynekologii, že už čtrnáct dní nic a jestli čekáme miminko. Paní doktorka mě vyšetřila a prohlásila, že jsem pravděpodně v 6. týdnu těhotenství a ať jdu přímo na ultrazvuk.

Ultrazvukové vyšetření mě zklamalo, byla jsem v Praze na Karlově náměstí ve Fakultní nemocnici. Samotné prostředí nemocnice, čekárny i ordinace je dost skličující, působí to tam zanedbaně a zmateně. V čekárně byla hromada žen, čekala jsem více než dvě hodiny, sestřička měla zvláštní klíč k výběru pořadí

pacientek, nejdřív maminka někoho, pak zase jiná známá, byla to prostě otrava. Muž se mnou ani s žádno jinou pacientkou na vyšetření nesměl :o

(V ordinaci vlevo ode dveří plenta, za kterou se svléknete, na odložení věcí je věšák a židle, vpravo ode dveří druhá plenta, za ní ultrazvuk).

Z vyšetření mám jednu humornou historku: Přímo v ordinaci mi sestřička řekla, ať se svléknu do půl těla. Měla jsem na sobě kalhoty - lácláče, tak jsem se zeptala, do které půlky těla. Sestřička po mě hodila nechápavý pohled a řekla "No přece do půlky těla". Naštěstí mi pacientka, která se za plentou svlékala vedle mě řekla, ať si odložím kalhoty. Opravdu jsem netušila, že se ultrazvuk provádí "zevnitř". Byla jsem na ultrazvuku jenom jednou a to mi pomazali bříško modrým slizem a vyšetřovali zvenčí :o)

Paní doktorka mě chvíli vyšetřovala, nadiktovala sestřičce několik latinských termínů a mě potom řekla, že žádné mimčo nevidí. Ale že je možné, že je těhotenství ještě příliš mladé a miminko moc mrňavé. Ať příjdu příště.

Následné krevní testy dopadly tak, že jsem pravděpodobně těhotná, ale 100% jisté to není.

A tak jsme se s přítelem dohodli, že čekáme Schovanku. Je to holčička, je moc maličká a stydlivá a proto se nechtěla na ultrazvuku ukázat :o)

Takže čekáme týden do dalšího ultrazvuku a těšíme se na Schovanku.

Názory k článku (3 názorů)
Schovanka Věra, Lucinka 4,5 měsíce 18.11.2000 20:39
lekarka Pavla 9.3.2001 12:17
*Re: lekarka Denyna003 15.6.2007 22:50
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.