tisk-hlavicka

Chybami (se) člověk učí

9.2.2023 Daniel Pražák | TEDxPragueED

Daniel Pražák správně pokládá otázku: "Ale co my?", snaží se tím upozornit na to, že k učení druhých lidí, či dětí, chyby prostě patří.

Slavné moudro "Chybami se člověk učí" známe asi všichni, celkem běžně ho předáváme dětem ve škole či doma.

Daniel Pražák však správně pokládá otázku: "Ale co my?", snaží se tím upozornit na to, že k učení druhých lidí, či dětí, chyby prostě patří. Daniel je pedagogem srdcem i duší. Paradoxně si ale ve svých dětských letech jako jeden z prvních v republice vyzkoušel 4. a 5. třídu základní školy bez přímého kontaktu s učitelem za školními lavicemi, jelikož byl v – pro Česko stále nestandardním – domácím vzděláváním.

Nyní Daniel vyučuje na ZŠ v Praze, kde se dle jeho slov učí od dětí, jak být dobrým třídním učitelem. Působil jako lektor v projektu “Tablety pro učitele” a poslední dva roky natáčí podcast “Hovory z kabinetu”, kde ukazuje inspirativní učitelky z celé ČR. Pedagogické kvalifikace dosáhl na Univerzitě Karlova, kde je v současnosti doktorandem na Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání, fakultním fotografem a Akademickým senátorem.

Daniel je zároveň fungoval jako vychovatel pro chlapce ulice v Konžské demokratické republice v rámci organizace Adopce na blízko. Je členem Národního pedagogického institutu ČR a býval místopředsedou iniciativy Otevřeno – obě organizace se zabývají profesním rozvojem učitelů a ředitelů.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.