tisk-hlavicka

Být sourozenec hemofilika

5.2.2015 Děti a my

Rodiče, kteří mají nějakým způsobem nemocné dítě, vynaloží všechny síly na to, aby ho ochránili.

Rodiče, kteří mají nějakým způsobem nemocné dítě, vynaloží všechny síly na to, aby ho ochránili. Sourozenec nemocného si tak může připadat odvržený a pro rodiče méně důležitý. A jak poznáte, že se vaše zdravé dítě cítí odstrčené? Nic nepotřebuje - potomek, který za vámi nepřijde pro radu či pro pomoc, aby neobtěžoval, se cítí být natolik stranou, že své problémy řeší raději sám.

Nepřiměřeně zlobí - snaží se tak většinou upoutat vaši pozornost, protože negativní pozornost i za cenu trestu je pro něho lepší, než když si ho nikdo nevšímá. Je proto důležité nedělat mezi dětmi zásadní rozdíly. Zapojujte všechny děti do běžných domácích činností. Málokterá je natolik nebezpečná, že by mohla hemofilikovi ublížit.

Dbejte na bezpečnost všech - jistě, pokud na kole spadne hemofilik, je větší riziko krvácení, ale i zdravé dítě se může velmi těžce zranit. Seznamujte děti s hemofilií - úměrně věku si o nemoci povídejte a vysvětlujte, jaká jsou rizika a na co je nutné dávat pozor, hlavně např. při hře s ostatními dětmi.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.