| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Za odměnu do Mekáče

 Celkem 64 názorů.
 Sisi Karamelka 


Zlatá střední cesta 

(12.7.2010 23:39:28)
S článkem vcelku souhlasím. Osobně tyto druhy občerstvení nevyhledávám, jídlo mi tam nechutná a je dost drahé, ovšem veliký klad vidím v tom, že se tam nekouří. S kočárkem - nevím, nevím, bývá tam dost narváno.

My tam plánovaně nechodíme, ale spolužáci dětí tam pořádají oslavy, takže tam i naše děti na oslavu jdou. Dcera tam vždycky chtěla, tak jsme jí to dovolili - pak přišla s tím, že jí ten hamburger vůbec nechutnal~t~ Ale dušička má klid, byla tam, ale už neříká "mami, půjdeme taky do mekáče, děti od nás tam chodí" Nijak na to nenadáváme ani nechválíme, prostě se o tom doma nebavíme - vím, že když bychom šli okolo a nebylo zbytí, zašli bychom tam. Myslím, že čas od času tam zajít nikoho nezabije, ale chodit tam každý týden rozhodně ne. Dětská dušička bude mít pokoj, dítě nebude totálně mimo, nebude to mít pro ně kouzlo zakázaného ovoce... prostě "jo, občas tam zajdeme".

 Petra 
  • 

Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 7:40:34)

Moje deti tam nechteji chodit, pripada jim to tam hnusne, prostredi i jidlo, chodime tam jenom na zachod..

 Mystik 193 
  • 

Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 17:30:30)
Takoví jsou nejlepší, vydělat se a mazat pryč. Asi jiná výchova.
 Petra 
  • 

Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 20:24:40)

Vetsinou jenom curat....
 Jana79. 


Re: Zlatá střední cesta 

(27.7.2010 12:40:13)
Booze, ty nadelas. A kam chodis ve meste s malymi detmi na zachod ty? Takovi moralisti jsou nejlepsi... Asi jina vychova... ~;)
 Liška s banem :) 


Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 8:29:08)
Do Maca chodíme celkem často, protože tam mají dětský koutek. Když je hlad, koupím dětem toast nebo jogurt a sobě kafe. Hambáče nekupujeme, neb nejsou chutné.
 adelaide k. 


Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 10:50:27)
Tak to já zase McDonald jo :-) Chutná mi tam, mám to rádai děti tam klidně vezmu. A pokud zrovna nejsou ve "společenské náladě", je to lepší varianta než se s nimi stresovat v klasické restauraci.

Na druhé straně, je to tak jednou za dva měsíce a nepozoruju na nich nějaké "McDonaldové šílenství".
 Luciq+Anetka02/06+Nikolka09/09 


Re: Zlatá střední cesta 

(13.7.2010 19:09:18)
i dětské menu se dá "rozumně" poskládat, kuřecí kousky, ovocný sáček/zeleninový salát a neochucená neperlivá voda ....
 gatto 


Mluvte za sebe 

(12.7.2010 23:41:29)
"Nám, rodičům, dělá McDonald´s starosti hlavně ze dvou důvodů..."
Mě osobně nejvíc naopak dělá starost zneužívání zvířat, přesně to, co Vy ponecháváte stranou. Protože nutriční hodnota je sice hnus, ale není o nic horší než běžné jídlo ve školních jídelnách plné bílé mouky, tučného masa s minimem luštěnin a čerstvé zeleniny. Stádovost je sice také "nepřijatelná", protože v dnešní době chce být každý "jedinečný" a to stejné chtějí rodiče pro své děti. Přitom si nechtějí uvědomovat, že snahou o jedinečnost nakonec splývají všichni v jedno a že jejich děti jen napodobují stádovost vlastních rodičů...
Naopak zneužívání a zotročování zvířat je závažná otázka - v této otázce je právě většina lidí "stádová" a podřizuje se tradici a většinovému smýšlení. Tedy smýšlení, že zvířata jsou tu otroci pro nás a my je můžeme libovolně kvůli vlastnímu požitku zbavovat svobody a života.
 Haka 
  • 

Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 7:32:10)
Byla jsem tam jednou - na zmrzlinu, dobrá, ale hrozně drahá. Kombinace houska + karbenátek mně přijde tragická.
Myslím, že autor kvalitu chovu zvířat neponechává stranou proto, že by ji nepovažoval za důležitou, ale protože tenhle článek prostě je o něčem jiném. :-)
 susu 
  • 

Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 7:36:17)
Proč se ti zdá zmrlina drahá? V Brně teď stojí kopeček zmrzliny 12-15 Kč, takže 40Kč u Meka za zmrzku s posýpkou a polevou mi nepřijde tak moc. Akorát si nemůžu dát jen jeden kopeček, pravda.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 9:12:34)
No, zrovna zmrzlina je tam naopak hrozně laciná, obrovská porce za 19 korun. Levnější v Praze neseženu.
 štěpánka 
  • 

Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 10:49:34)
19 stojí v KFC, chodím na ni (jen na ni) občas s dětmi i se sebou, je navíc dobrá, chutná nám. U McDonald nevím kolik stiojíé,, holky píšou 40.~t~~t~~t~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 12:52:08)
Kdepak, do kornoutku 19 :) Čtyřicet stojí pohár.
 Denisa T. 


Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 16:03:39)
Take se domnivam ze autor ponechava otazku zachazeni se zviraty stranou proste proto ze o tom tento clanek neni. Detatko teprve cekam, ale do McD. jsem si drive tak 2-3x do roka zasla a hamburgery mi chutnaji:) Dite bych asi na nejakou zdravejsi variantu Happy mealu nekdy vzala take, souhlasim s autorem clanku ze zakazane ovoce je mnohem vetsi lakadlo nez to jidlo co maminka obcas proste koupi, neni prece potreba cpat diteti presoleny hamburger, da se zvolit toust se sunkou nebo kureci kousky, misto hranolek ovoce a misto coly dzus, vse je zabaleno stejne lakave i s hrackou takze myslim ze proc ne:))
 Lei 


Re: Mluvte za sebe 

(14.7.2010 9:10:46)
Domnívám se, že autorka článku nemůže vědět, co nám, rodičům, HLAVNĚ vadí - pokud to tedy nemá z nezávislého zdroje zjištěno. Tudíž je článek o tom, co si ona myslí, že je na Macovi nejzávadnější.
 MM, 2 kluci 


Není to o něčem jiném... 

(16.7.2010 17:19:36)
... alespoň podle mého názoru:

Do výčtu záporů bych určitě přidala právě ten přístup ke zvířatům (přičemž Mekáč samozřejmě není jediný "hříšník") - pamatuji si dobu, kdy byly výzvy McDonalda bojkotovat, protoře kvůli chovu skotu ve velkém na výrobu hamburgrů kácel (nechal kácet) obrovské plochy pralesa v zemích tzv. 3 světa. Nevím zda je to stále aktuální, snaží se teď o lepší image, ale nemyslím si, že by se něco zásadního změnilo...

Také bych vyjmenovala neméně špatnou věc, a tou je jednorázové, tudíž vyhazovací "nádobí" - plastové a papírové kelímky atd. I tam nejsou jediní, ale byli jedni z těch, kteří to zavedli. Ty haldu odpadu co se tím produkují jsou hrůza!

U nás je to tak,že děti o Mezkáči vědí od kamarádů, ale nijak zlášť to nevyžadují (zatím?). Párkrát byly na tom jejich tobogánu, protože jezdíme kolem a kluci si moc přáli ho vyzkoušet :-), já jsem jim tam koupila zmrzlinu (v kornoutu, tedy v podstatně žádný obal), případně sobě kafe. Ale je to drahé a třeba kafe teda žádný zázrak...

 Jitka R. 
  • 

Re: Není to o něčem jiném... 

(18.7.2010 14:52:00)
Pokud jsou malé děti a špatné počasí, může to být opravdu jedna z možností (bydlíte-li ve větším městě, kde McDonald či KFC je), kde se sejít s kamarádkou, relativně v klidu si, někde napůl cesty, popovídat a děti nechat vyblbnout v čistém prostředí (ne v ponožkách, bačkorky s sebou ~t~ ).
Prťata nemusejí hned baštit hranolky (i když pár hraček z HappyMealů doma taky máme). Sem-tam jsme tam s prckem zašli, prckové-kámoši se vyblbli a byl klid. A většinou děti měly užitek jen z těch hraček, na jídlo neměly vůbec čas.
Možná, až syn povyroste, bude jeho potřeba navštěvovat podobné podniky větší, ale prozatím, 4,5r v tom vidí opravdu jen možnost vyblbnutí se v herničce a hranolky, ty baští pouze výjimečně. I když opravdu ty od Donaldů či KFC jsou určitě zdravější než kolikrát doma připravované ve starém fritovacím oleji. Osobně kupuji ty do trouby a to ještě výjimečně.
 lklasinka 


Re: Není to o něčem jiném... 

(19.7.2010 6:10:10)
přesně tak, u nás se chodí za odměnu ( uši, očkování...) dostanou dětské jídlo s hračkou, já si dám kafíčko, které si vypiji v klidu, protože si tam zahrají v koutku, toho jídla si skřítci ano nevšimnou protože nemají čas. Vytáhnou jenom tu hračku. Zřejmě jim to ale taky moc nechutná.
Ale nechodit ze zásady, se asi nevyplatí. Kamarádka je zásadová, přesvědčená že NIKDY. Její syn jim ve 3 třídě sebral 100,- aby to mohl vyzkoušet, nevím jestli by mi stálo za to to takhle hrotit.
 Limai 


Re: gatto, 

(13.7.2010 11:29:05)
a co děláš proto,aby to tak nebylo?
 kreditka 


Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 12:52:59)
Chápu že tu brojíš za práva zvířat, ale MC donald ani KFC mě nemotivuje jíst maso o nic víc než doma. Jednou jsem prostě všežravec
 bláhová Dajána 


Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 13:29:09)
Gatto, jaké potraviny jíte doma vy, z jakých zdrojů ???~x~
 gatto 


Re: Mluvte za sebe 

(13.7.2010 19:05:06)
Bláhová Dajáno,
snažím se kupovat potraviny hlavně v malých obchodech - ve zdravých výživách, v zeleninách, u Vietnamců, nebo třeba něco ze zahrádky...
Hodně kupuju bio. Míváme často různá rizota (nejen z rýže, ale i špaldy a jiných obilovin), luštěninové polévky, dušenou zeleninu, saláty, domácí pizzu atd.
 susu 
  • 

tak normálně 

(13.7.2010 7:33:18)
Do asi 6 let dcera mekáč neznala. Loni jsme tam začali občas chodit. Hamburgr jí nechutná, dá si Happpy meal s kuřecími nugety a hranolky. I mně, tam dost chutná zmrzlina. Vadí mi ta hromada papírů, že je tam relativně hluk a že jím rukama, ale zase se mi líbí, že je to docela rychlé a pohodlně nekomplikované-můžu si sednout, jsem ve stínu, ale nemusím čekat 3/4 hodiny, než dostanu jídlo, zaplaceno je hned, takže až si dojím a odpočinu si, můžu odejít a ne čekat na číšníka a placení.
 Jana + 3 rošťáci 


Mekáč 

(13.7.2010 9:36:38)
My s dětmi chodíme do mekáče celkem pravidelně - 1x ročně!!! A to cestou z lázní, protože to máme po cestě - dětem chtunají kuřecí nugetky a hranoly a nám taky něco najdeme. Děti jsou nadšené z dětského koutku, kde se vyřádí. Taky se mi líbí, že nemusím čekat hodinu na jídlo a další na číšníka při placení. WC je čisté, nebojím se, když se děti chytnou záchodové desky... A při naší frekvenci návštěv se nebojím, že je to nějak poznamená ~z~
 Ivuljenka 


Re: Mekáč 

(13.7.2010 12:26:38)
Tak nějak - Mc Donald navštěvujeme většinou 1x ročně při cestě z dovolené nebo z výletu k rodině - cesta 300 km takže na posilnění - kafe,zmrzka na osvěžení a manžel hamburgra,já s dcerou hranolky
 Binturongg 


MNĚ NA MEKÁČI NEJVÍC VADÍ PROSTŘEDÍ... 

(13.7.2010 9:41:35)
Je to fakt hnusná hospoda-bufet. Mekáč ano, ovšem pouze drive in nebo s sebou domů.
Jídlo mi tam chutná, stejně jako třeba v KFC, ale je to proto, že se mi "poštěstí" dostat se k fastfoodu párkrát do roka (vyžraná jsem z poctivé domácí stravy ~t~ ) a hlavně - nesedla bych si tam ani za nic. To se mi stalo snad jen 2x v životě ~t~
Prostředí je divné, pravoúhlé, sterilní, bez nápadu, je tam hnusný nábytek, výzdoba - vypadá to tam jako na těch jejich záchodech...ano, pro děti ok, ale naŠTĚSTÍ UŽ EXISTUJE ŘADA JINÝCH BABY-FRIENDLY (sakra capslock!) veřejných míst k najedení...

(Nicméně bez dětí si radši půjdu sednout do zaplivané a zahulené čtyřky než do vycíděného Mekouše ~;) )

 Emi 


Jen starosti 

(13.7.2010 9:44:49)
Poprosila bych o radu, která právě souvisí s Mecdonald.
Mám dvouletou dceru a můj přítel má z předešlého vztahu 6letého chlapce, který k nám jezdí na víkendy. A právě s jídlem jsou u nás největší strasti. Chlapec nechce jíst domací stravu a u stolu jenom slyším že to jídlo je "hnusný a nedá se jíst" Jeho vlastní maminka nevaří a doma se stravují jenom z hamburgrů a pizzy a podobných rychlích dovážkových jídel. Na mou otazku proč to tak dělá jsem dostala odpověd, že ji to tak vyhovuje a malému to chutná tak co. Jenže u nás nastává ten problém že moje dcera ho začíná opakovat. Přes týden kdy je se mnou sama tak všechno sní bez problému a jak příjde víkend tak je konec. Dřív jsem ustupovala a do macdonldu chodila dcera byla malá a měla svoje jídlo a hračky a nic víc ji nezajímalo ale ted nevím co dělat. Nechci aby se moje dcera stravovala každý výkend v takových zařízeních, ale jak mam vysvětlit dvouletýmu prckovy že doma je jídlo lepší.
 susu 
  • 

Re: Jen starosti 

(13.7.2010 9:59:08)
A co mu pro začátek udělat pizzu nebo karbenátek s hranolky doma a z domácích surovin?
 Binturongg 


Re: Jen starosti 

(13.7.2010 10:13:22)
Jednoduše - udělat lepší jídlo ~t~
A na haranta bych se pěkně vyflákla. Jestliže se neustále cpe fastfoodama, vysvětlila bych jemu i jeho matce, že o víkendech to prostě takhle nebude...

A kdyby to nešlo jinak, nakupte v McDonald dlabanec, schovjte obaly a do nich vyrábějte vlastní karbanátky, vařené brambory a mrkev atp. ~;)
 štěpánka 
  • 

Re: Jen starosti 

(13.7.2010 10:53:52)
Binturong, dobrej nápad, nakonec i v tom článku to píšou, že i mrkev ukrytá do obalu MacDonald chutná dětem více než jiná. tak se na ně musí - rafinovaně!!!~t~~t~~t~
 Mysterious 


Re: Jen starosti 

(13.7.2010 10:27:30)
A co na to říká tvůj manžel, Emi, že jeho syn se stravuje jen fastfoodovou stravou? A co jí to dítě třeba ve školce?
 Emi 


Re: Jen starosti 

(13.7.2010 11:39:27)
Přítel to nechává tak, prostě mu ustupuje a všechno dovolí, říká že když mu to nedovolí tak němu nebude chtít chodit na víkendy a nebode se s nim moci vídat. Do školky nechodil až na poslední rok a i ten většinou chodil domu po obědě. Obědy ve školce nejed prostě si počkal na mamku až mu něco koupí. A škole ani nepmluvě. Je docela zarputilí, ráno se nasnídá ale i to dělá s největším odporem a dává mi to jasně najevo a když na oběd nedostane co chce tak vydrží i do večera bez jídla což většinou doprovazí telefonátem mamince která následovně volá příteli a vyhrožuje že si malého odveze.
 adelaide k. 


Re: Jen starosti 

(13.7.2010 10:51:47)
Emi, u vás to tak prostě není a tečka. Domácí strava o víkendu mu udělá jen dobře a jestli je to "hnusný" tak ať má hlad ~d~
 gatto 


Re: Jen starosti 

(13.7.2010 19:07:18)
Že je to "hnusný a nedá se to jíst" - to by mi ten harant řekl jen jednou ;-D
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: Jen starosti 

(14.7.2010 17:02:47)
Asi tak... :-)

Je to hnusný? Tak nejez.

Ale chápu, že pokud přítel tlačí na to, že se miláčkovi musí vyhovět, tak to je těžká situace...
 parvitas 


Re: Jen starosti 

(20.7.2010 13:56:53)
to mi je fakt ľúto... si v ťažkej situácii, lebo aj chceš zakročiť rázne, ale kvôli citovému vydieraniu (že malý už k vám nebude chcieť chodiť a otec ho tým pádom neuvidí) sa to nedá. najhoršie je asi fakt to, že dcérka začína po chlapcovi opakovať.
lenže mám pocit podľa toho opisu, že ak to teraz nezastavíš, bude sa to zhoršovať. nedá sa nejako dohodnúť s chlapcovou matkou? možno by pomohlo, keby bol chlapec u vás dlhšie, nie iba na víkend. lebo aj keď začne odmietať jesť doma varenú stravu, tak si ho mama príde vždy vyzdvihnúť. a čo mu inak chutí? aké ovocie, zelenina? bude to asi náročné, ale budem držať palce, nech sa to podarí zmeniť. neustupovať, to je asi postup, ktorý by ste ako rodina mali zvoliť. a z obeda spraviť zábavu a hru. (nemusí končiť jedením, ale napr. zdobením) :)) ja by som asi postupovala takto: nech ti obe deti pomôžu - najskôr zostavíte spoločne jedálniček - potom spolu niečo fajné ukuchtíte... a kľudne to berte ako hru, kde šéfkuchári súťažia o hlavnú cenu, porotcami budete aj vy aj oni...a hlavnou cenou napr. výlet niekam, kde často nechodíte a podobne. decká sa môžu hrať s cestom, miešať polievku, dochucovať, pučiť zemiaky a ozdobovať. každý vo svojom hrnci, alebo všetci spoločne napr. zemiaky uvaríte spoločne (ako kašu), mäsko si však nazdobí každý sám - buď polka broskyne, plátok syra, šunky, alebo rozbiť naň vajíčko... chlapcovi by sa mohlo páčiť flambovanie palaciniek. dievčatku zase zdobenie šľahačkou a ovocím. bolo by fajn, keby sa do toho zapojila celá família... :))) aj so starými rodičmi a podobne. potom ani chlapec nemusí zjesť veľa, len treba ochutnať z každého jedla, aby ho mohol obodovať. proste spraviť z toho zábavný cirkus. viem, asi sa to nedá robiť každý deň, ale môže to byť napr. váš rituál raz, 2x za mesiac... možno malými krokmi sa to podarí... držím palce!

 16.5Salám&Lajka14 


Mekáče 

(13.7.2010 10:04:49)
nemusím, jídlo mi tam nechutná, obecně nejsem fastfoodový typ.
Syn (7 let) tam občas chce, když jdeme kolem a vidí, že je v Happy Meal nějaká hračka, co se mu líbí, ale hamburgera by tedy nevzal do pusy, ani hranolky obvykle nesní, jen kuřecí nugety - já bych nejedla ani to.
 Berdulka & Anja & Alexander 


Proc ne jednou za cas 

(13.7.2010 11:17:05)
Ja do mekace chodim vetsinou v cizine, kdyz uz mi ta cizi strava leze krkem, tak jdu na neco jednoducheho do MD. Jidlo zase tak spatne neni i kdyz to tez pravidlene nemusim a deti maji radi hranolky, ktere doma vubec nedelam. Takze jednou za cas proc ne.
 Lída+2 


Re: Proc ne jednou za cas 

(13.7.2010 12:33:26)
Jednou za čas....cca jednou az 1/2 roku vezme kluky do Mekáče trenér, když jedou z nějakýho závodu....poprvé se tam dostali cca 8letý...a prostě není li to ob den...proč ne...

Jinak já to teda nevyhledávám....chutnají mi jen hranolky.....takže nevím co bych tam jedla...~d~
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Mám ráda Mekáče 

(13.7.2010 12:06:57)
Měla jsem ho ráda už v začátcích, kdy jsme s holkama na "oslavy" chodily na shake nebo zmrzku - hamburgery byly na nás moc drahé ~:-D a vyhovoval mi i když jsem začala pracovat v Praze, protože jít někam sama na oběd do hospody bylo dost nahouby ~:( Tady mě nikdo neobtěžoval, nekouřil tu (v době před cca 10-12 lety dost komfort) a byl tu klid. Pak s dětma to bylo totéž. Vyhovuje mi jejich přístup k dětem, stejně jako jistota stejného jídla. Děti vždycky měly nejraději toust, ovoce a buď Vitelku nebo čaj ~:-D Popravdě se mi to jako zas tak nezdravá strava nejeví. Přiznám, že já sama mám nejraději Tastyho, ale zase si ho dám jen vyjímečně ~;) Takže tak jednou do měsíce se tam najíme, obvykle v rámci nějaké cesty nebo návštěvy u paní doktorky, která sídlí přímo proti Flóře - kde mimochodem já ujíždím na úplně jiném fastu a to na Bagetérii Boulevard ~t~
 AlaKs 


Re: Mám ráda Mekáče 

(13.7.2010 12:26:53)
Mně to tam taky nevadí. Sedím tam v klidu sama, nikdo mě neotravuje, přečtu si noviny... je tam čisto, byť neútulno. Je to rychlé a poměrně levné, navíc mi tam chutná (saláty, Wrap, hranolky - hemburgery nejím). A je-li to zdavé? No pokud si doma dám kuřecí napumpovyný vodou a vyhnaný hormony, vepřový z vystresovaných prasat nebo hovězí z krav co nikdy nejdou ven, popř. to doplním španělskými rajčaty, které neviděli slunce a dozrávají až při cestě k nám... tak mám o zdravé domácí stravě pochybnosti.
 s s 


Re: Mám ráda Mekáče 

(13.7.2010 20:01:50)
a ty si myslíš, že ty krávy od mekáče chodí před zabitím na procházku ven???? vzdyt to je to same..
 AlaKs 


Re: Mám ráda Mekáče 

(14.7.2010 8:31:02)
Nechodí. Proto si myslím, že to není o nic míň nezdravé než to co jíme doma nebo v jiných restauracích.
 8.5Yettynkaa12 


Re: Mám ráda Mekáče 

(15.7.2010 15:49:30)
Chutná mi tam. Nechodím tam často, miluju cheeseburgery právě z McDonalda(že by to bylo tou sladkou bulkou?), no chodit tam pravidelně, byla bych jako soudek, což je moje hlavní motivace zavřít oči a mířit jinam, když míjím Mekáč:)))) no ale já jídlo miluju, haha, takovej smažák v bulce s tatarkou je podobné lákadlo, ne vždy tomu odolám.
 Kačislava 


Mé děti to nejedí 

(13.7.2010 12:32:05)
Do Mekáče chodím, pokud se potřebuji najíst rychle, tj. třeba když někam cestujeme. Nijak zvlášť mi to nechutná, ale zase mi to sem tam ani nijak nevadí, zmrzlina mi tam naopak přijde velmi dobrá. Fakt je ale ten, že moje děti (7 a 8) tam takřka nic nejedí a jdou tam jen kvůli hračce. Naposledy měly tuto kombinaci dětského menu (toho s hračkou): jogurt s mraženým ovocem (jiná varianta byl hamburger nebo kuřecí kousky), ovocný sáček (jiná varianta jsou hranolky) a pití. Ještě měli oba koblihu. A podotýkám, že si to mé děti samy vybraly, ostatní věci předtím zkoušely, ale nechutná jim to. Nevím, jestli jsme je tak "rozmazlili" domácí stravou nebo je to z jiného důvodu, ale mám pocit, že to děti zas obecně tak rády nemají, jak se traduje, že tam chodí spíš kvůli reklamě nebo spolužákům :-)
 Yuki 00,03,07 


Re: Mé děti to nejedí 

(13.7.2010 13:30:26)
naši taky ne, ani hambáče, ani hranolky, chutnajíjim jen kuřecí nugety, tak jim to občas koupíme, když jsme na cestách, a jsme rádi, že si aspoň něco vyberou a nemusím složitě vymýšlet jídlo
 Tenna /2 


Nám to prostě nechutná 

(13.7.2010 12:50:00)
Fast-food není zrovna moje životní filozofie, nicméně jsou situace, kdy má své opodstatnění - na dlouhých cestách, pozdě večer, v neznámých končinách může udělat dobrou službu. Párkrát do roka ho tedy takhle klidně využiji a nemám z toho žádné morální trauma. Problém mám spíš s tím, že mi to jídlo vůbec nechutná, takže je to opravdu jen východisko z nouze a s dětmi ho nemohu využít ani v té nouzi, protože ony tam kromě pomerančové šťávy nepozřou prostě nic ~d~ Jako něco "trendového" fast food nevnímají, v jejich okolí nijak zvlášť v módě není.
 kreditka 


Ještě že to tu nemáme 

(13.7.2010 12:50:28)
Nejbližší MC Donald máme asi 50 km, vyhýbáme se mu obloukem, zrovna tak když jedem busem na zájezd většinou stavíme na dálnici u benzinky kde je Mekáč tak raději jdu na tu benzinku pro obyčejnou bagetu. V Mekáči jsem jedla dvakrát a byl to hnus nad hnus ~Rv Hranolky si raději udělám doma než vidět to přismažené rozbplemtané něco co jsem viděla nedávno v autobuse - kapsička z mekáče s hranolkama (jestli se to dá hranolkama nazvat)v ruce ji měla asi šestiletá holčička - něco takovýho bych dala možná tak našemu psovi
 Jíta 
  • 

Raději normální menýčko 

(13.7.2010 13:33:02)
Do Mekáče nechodím. Když začínal, tak jsme tam párkrát s kámoškama byli a nic moc ani po chuťové stránce ani co do nabídky (ta je dneska už bohatší).

Když musím, tak zapadnu do nějaké hospůdky na menýčko. Je to chutnější, podstatně lacinější a osobně si myslím že i zdravější. Za 50-80 Kč dostanu polévku a normální jídlo, obvykle je na výběr z minimálně 3 hotových jídel. Obsluha taky počítá s tím, že to musí lidi stihnout během pár minut polední pauzy.
 Ina 
  • 

Re: Raději normální menýčko 

(13.7.2010 19:28:53)
Hlavně bych řekla, že se toho člověk za ty peníze nenají a ani není v McD co si vychutnat - prostředí, atmosféru?
Spíš nouzovka pro řídké příležitosti.
A když už tak raději KFC a hot strips.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Článek je nějak trochu OUT 

(13.7.2010 19:52:47)
„s přitažlivostí Mekáče je těžké bojovat“????
Moje děti když slyší, že by měly jít do Mekáče, zajímá je tam jen hračka z Happy mealu. Když tam jednou za rok jdeme, nechutná jim a skoro nic nesnědí. Celý rok od nich neslyším, že by tam chtěly jít.
 Ecim 


Chytrá rada 

(13.7.2010 21:17:25)
Rada na závěr článku se mi líbí. Do McDonalda chodím jednou za několik let. Jídlo mi tam chutná, ale často bych tam chodit fakt nemohla a nechtěla. Když jsme před pár lety byli na dovolené, tak jsme se na výletech několik dní za sebou živili stravou v McDonaldovi a po pár dnech nám to už nechutnalo. Moje děti zatím v McDonaldovi nebyly. Pokud by o to vyloženě stály (až budou větší), tak bychom postupovali přesně tak, jak radí autor článku. ~;)
 Denisa 
  • 

Co je na McDonaldu nejhorsi! 

(14.7.2010 6:07:27)
Nebudu ted psat o tom, jake jsou nutricni hodnoty, nebo jestli krava ze ktere je hamburger vyrobeny byla behem zivota stastna, nebo naopak. Vcelku bych i opominula reklamu apod. Ale musim vam rict, co me na McDonald"s vytaci nejvic - vsechny, VSECHNY produkty krome 6ti ktere se u McDonalda prodavaji obsahuji tzv. High fructose corn syrup (cesky asi glukoza-fruktoza nebo neco podobneho). Je to nahrazka cukru, ktera se bezne pouziva v USA, ale kterou se EU zatim snazi kontrolovat a limitovat.Proto ji zatim prave najdete jen ve vsech tech sragorkach z ameriky - subway, mcdonald"s, coca-cola a dalsi. Kdo umite anglicky zadejte si to do googlu, budete koukat co to je. Je to pro telo vlastne jed, chova se to v tele uplne stejne jako alkohol (az na ten akutni stav - ze proste clovek neni opily), ale telo a jatra na to reaguji stejne - zpusobuje to jizveni jater, ketre vede k cirhoze, tuk na jatrech (tady v USA mi osobne gastroenterolog rekl, z ekvuli tomu maji velike mnozstvi malych deti, co uz maji tuk na jatrech (neco, co normalne mivaji az obezni dospeli nad tricet!).Zpusobuje to cukrovku a taky obezitu, proto je v americe tolik tlustych lidi,a tuk se uklada na brise, tak jako u alkoholu, kde je nejnebezpecnejsi.. tahle sragora se do jidla zacala pridavat asi pred 20 ti lety a ted uz je temer ve vsem - jogurty, chleby, marmelady, zmrzliny, i v beznych vecech, kde cukr necekate, jako treba zrovna ten chleba. Vy v Evrope mate zatim jeste stesti, ze se tomu muzete vyhnout. Tedy za predpokladu ze se vyhnete americkym fast foodum. A jen na zaver chci rict, ze nejsem zadny fanatik nebo nekdo kdo nesnasi ameriku. ziji tady skoro 6 let a mcdonalda a tak, jsem si s radosti davala cela leta. Preslo me to pred par mesici, kdy jsem se o tomhle dozvedela a neco vic si o tom zjistila a prodiskutovala to s gastroenterologem...Je to hnus.
 Niky 
  • 

Re: Co je na McDonaldu nejhorsi! 

(14.7.2010 11:10:01)
Prosím vás, mohla byste o HFCS napsat něco víc nebo přidat nějaké odkazy? Co je problémem u tohoto sladidla - vždyť přece fruktóza by měl být čistý ovocný cukr, glukóza hroznový, nebo to nějak rafinují?
 Denisa 
  • 

Re: Co je na McDonaldu nejhorsi! 

(15.7.2010 0:11:18)
Tak nejak ve zkratce jde o to, ze enzymatickym procesem zmeni glukozu v kukuricnem sirupu ve fruktozu a tu potom smichaji s cistym kukuricnym sirupem (100% glukoza), aby dosahli pozadovane sladkosti. Vysledny sirup je mnooohem sladsi nez klasicky cukr, je tekuty (takze se lip prevazi a skladuje), zvysuje trvanlivost vyrobku a je mnoooohem levnejsi nez cukr! Proto mu vetsina spolecnosti dava prednost. Vetsina velkych spolecnosti proste radsi pouziva tohle, nez cukr, je to i treba v Heinz Kecupu, ktery se u vas prodava bezne..Problem je to, ze cukr premenuje kazda bunka v nasem tele, ale tuhle vec dokazi premenit jen jatra a to jeste ne celou, velka cast se rovnou meni na tuk, protoze telo proste nevi co s tim. Kdyz tot u zacalo, tak bylo jen asi 400g na osobu rocne. Ted uz toho je 27kg na osobu rocne! Hruza. V evropske unii na to dali limit, nesmi se tam toho vyrobit (nebo prodavat, to ted nevim, jak presne to maji) vic nez 300.000tun. cukru tam je asi 19 bilionu tun. Zlatej cukr, podle me...
To co tam mate je podle me prave to, co je tam natahano odsud. My se tomu zacali vyhybat, domu to neprinesu, ctu ted kazdou cedulku. Ale taky to nejde porad, treba kdyz jsme pred par tydny jeli na vikend a bydleli v hotelu, stacilo se podivat na stul pri snidani - chleba (na 99% to mel, ale nemel na sobe napsany slozeni, samozrejme :-)), marmeladicky na stole, takovy ty malinky - bylo to na nich, yougurt - bylo to na nich, ketchup od Heinz - bylo to na nem.. Takze jsme to holt jedli, venku se tomu proste je tezke vyhnout, ale jak rikam, domu to uz neprinesu. a zadna sranda, jsme v mnoha smerech odkazany na bio veci, coz se teda vcelku prodrazi. ale stoji to za to, vim, za co platim. za zdravi. u HFCS zdravim platim.
jinak par odkazu tady :
ale je to v anglictine...
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/03/100322121115.htm
http://healthmad.com/nutrition/dangers-of-high-fructose-corn-syrup/
http://www.thekitchn.com/thekitchn/food-science/princeton-proves-high-fructose-corn-syrup-woes-once-for-all-112003
http://en.wikipedia.org/wiki/High-fructose_corn_syrup
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/03/100322204628.htm

Dr. Lustig, profesor pediatrie z Univerzity San Francisco ma zajimavy nazor na to, proc uz se to davno nezakazalo..Rekl - Amerika nemuze priznat svetu, ze je jeji jidlo skodlive. Protoze co by nam pak zbylo na prodej svetu? Jedine co mame na prodej jsou zbrane, zabava (entertainment, uz nevim,jak to prelozit..:-)) a jidlo. Nic jineho nemame.
 Denisa 
  • 

Re: Mate to i v Pribinaku! 

(19.7.2010 22:14:47)
Tak jsem akorat prijela do Cech a sla jsem nakoupit pro sve deti nejake jidlo a docela me to vysokovalo, ale mate toho tady uz taky hodne a vubec ne jen v americkych vecech jak jsem si myslela. Uzasne, ceske pochoutky pro deti tim oplyvaji! Pribinak, Opavia, Brumik, yogurty..No, nevidim uz zadny rozdil v tom co tady v obchodech mate vy a co je na policich v americe. Ale tam uz se o tom aspon vi, tady jsem nenasla jedinej odkaz na netu v cestine...:-( Jmenuje se to tu glukozo-fruktozovy sirup.
 Denisa 
  • 

Re: Mate to i v Pribinaku! 

(19.7.2010 22:18:18)
Tedy takovy, ktery by doopravdy vysvetloval, co to HFCS je a v cem je skodlivy..
 Niky 
  • 

Re: Mate to i v Pribinaku! 

(22.7.2010 18:41:06)
Díky za všechny informace. Docela mne to vystíhovalo. Že je v kdečem glukózo-fruktózový sirup, to tak nějak vím dávno, ale vždycky jsem si to představovala asi jako kdyby se cukr rozpustil ve vodě nebo tak nějak. No tak to už se teda fakt nedá jíst skoro nic. Ach jo. Ještěže aspoň nejíme pribiňáky...
 Niky 
  • 

Re: Mate to i v Pribinaku! 

(22.7.2010 18:45:24)
Díky za všechny informace. Docela mne to vystíhovalo. Že je v kdečem glukózo-fruktózový sirup, to tak nějak vím dávno, ale vždycky jsem si to představovala asi jako kdyby se cukr rozpustil ve vodě nebo tak nějak. No tak to už se teda fakt nedá jíst skoro nic. Ach jo. Ještěže aspoň nejíme pribiňáky...
 Magnolya 


Nevadí mi 

(14.7.2010 13:37:15)
Mekáč mně osobně nevadí. Jednou za čas (v průměru 4x do roka) si zajdu na McChicken (nebo rolku), šejka a zmrku. No a mám vystaráno. Teď bych si třeba dala zmrzku, ale jsem na dietě, takže smůla.
S dítětem tam ale jen tak nepůjdu, čím později, tím lépe.
 Gajka + 2 


A co jiné fastfoody? 

(14.7.2010 14:02:44)
Jako sociologický fenoméme je myslím "mekáč" zajimývá, vždycky byl trošku jiný než ostatní fastfoody, ale za mně když se rozhlédnu v našem okresním městě a vidím ty nejrzůnější vietnamsko/čínské fastfoody, ty různé specialitky, které se smaží, kdesi vzadu na oleji a olej z nich často dost kape, nebo ty zvláštní gyrosy, co s původními gyrosy moc nemají společného, když je vidím, jak je dělají, o hygienickcýh podmínkách těchto rádoby občerstevení ani psát nebudu, tak si říkám, že ten mekáč je pro mne "nejmenší" zlo. Taková tortila s velkým salátem..mňam. Líbí se mi, že všude nabízí skorto to stejné, způsob přípravy je stejný, člověk vidí i do výroby tj. odhadne, jak se to dělá a jak to tam vypadá. To ž tam někdo chodí na oběd pravidelně nechápu, leze to dost do peněz a moc se člověk nenají (tedy aspoń můj manžel :)) ale já za sebe v tom speciální problém nevidím, není pro mne rozdíl jeslti bude jednou syn chodit místo do školní jídelny do mekáče na hamburger a nebo si bude kupovat v automatu cocacolu a v kantýně ve škole brambůrky, oboje samozřejmě neschvaluji, uvidíme jak se s tím za pár let vyrovnáme :)
 Nesulka+Niky+Vil 


Nechodíme tam každý den, tak se snad svět nezboří 

(18.7.2010 20:40:35)
Abych řekla pravdu, já mám McDonalds docela ráda. Dokonce jsem nadšená, pokud na něj narazím třeba na dálnici, jelikož nabízí nejen nekuřácké prostředí s dětskými židličkami, většinou i dětským koutkem, tak dokonce přebalovací místnost a vždy čisté toalety.
Starší dcera je nadšená z hračky a mladší si v klidu sní své miminkovské jídlo. Prostě takové zastavení považuji za relax a odpočinek před další cestou.
Na rozdíl od hrůzného zastavení na jiném odpočívadle, které nabízí pouze příšerně zakouřenou hospodu s bandou rusky hovořících dělníků a nabídkou jídel typu smažák či guláš.
O vhodnosti a výživové hodnotě těchto pokrmů se snad nemusím rozepisovat.
Mám li si tedy vybrat, jasně vítězí "Mekáč".
 Lucka 345 


Pěkné stolování 

(19.7.2010 8:52:08)
Článek je dobře napsaný, ovšem nejsem si jistá, jestli tříleté dítě zrovna o to "pěkné stolování" zvlášť stojí. V běžné restauraci je dost těžké při čekání na jídlo udržet malé děcko na židli a pokud se to povede, stejně si se vším hraje a chová se poněkud nepatřičně. Rodič, snažící se dítko umravnit, se tím pádem snadno začne také chovat nepatřičně. Někdy to kolem stolující i personál těžko chápe. I přes mou veškerou snahu si prcek stejně představuje "pěkné stolování" poněkud jinak než dospělí. A z jídelního lístku si bude asi těžko vybírat - číst neumí a většina názvů jídel mu stejně nic neřekne. ~d~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.