| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zaměstnání

10.7.2015 9:36:12 uhugo

Re: Narok zamestnance

ale pokud tam nechceš končit, tak bych na svého zaměstnavatele kontrolu neposílala, ono by to nemuselo dopadnout dobře
Já ti nevím. Řekl bych, že obecně je výhodné domáhat se svých práv i za cenu, že s tím budou spojené nějaké náklady. Dlouhodobě se to vyplatí.
Je jasné, že si člověk musí rozmyslet možné důsledky a jestli mu to stojí za to.
V tomto případě mě napadá několik možností, jak zaměstnavatele pobídnout k lepšímu chování. Nepochybně je možné vymáhat úroky z prodlení (pro zaměstnance nepatrná částka, ale pro zaměstnavatele to znamená další náklady navíc). Nevím, zda a s jakou úspěšností je možné domáhat se náhrady škody (různá penále v důsledku pozdního placení závazků zaměstnance). A určitě je to případ pro odbory (nemáte-li, založte si), které mají další zákonné možnosti (třeba i to nechození do práce formou stávky).
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Výplata mi chodí s měsíčním zpožděním kačude 10.7.2015 6:59
*Re: Narok zamestnance Ruth 10.7.2015 7:11
**Re: Narok zamestnance Černá kronika 10.7.2015 7:36
*Re: Narok zamestnance X__X 10.7.2015 7:45
**Re: Narok zamestnance Dari79 10.7.2015 7:54
***Re: Narok zamestnance uhugo 10.7.2015 9:36

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.