| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zaměstnání

10.7.2015 7:45:19 X__X

Re: Narok zamestnance

pokud nepřijdeš, budeš mít neomluvenou absenci a z toho plynoucí důsledky - za dny absence platíš zdravotní pojištění i v té výši, co jinak platí zaměstnavatel, může ti být pokrácený nárok na dovolenou až o dva dny za každý den absence, dle rozsahu absence můžeš dostat vytýkací dopis pro neplnění pracovních povinností až být vyhozená pro hrubé porušení pracovních povinností, za neodpracovanou dobu ti samozřejmě nenáleží mzda a mám pocit, že teoreticky by i zaměstnavatel po tobě mohl vyhmáhat vzniklou škodu.

jinak ze zákona je výplata splatná do konce následujícího kalendářního měsíce po vykonání mzdy (tedy: práce za květen je splatná do konce června) a ty můžeš se zaměstnavatelem jednostranně okamžitě ukončit pracovní poměr s nárokem na odstupné, pokud on ti mzdu nezaplatí nejpozději do 15 dní po termínu splatnosti. tedy pokud ti mzdu za květen nezaplatí do 15. července.

jinak moc možností nemáš. můžeš dát normální výpověď, s výpovědní dobou a bez nároku na odstupného a hledat si práci jinde. nebo se na ukončení smlouvy se zaměstnavatelem dohodnout k nějakému dřívějšímu datu. mám pocit, že jsem kdysi četla, že by teoreticky bylo možné po zaměstnavateli vymáhat úroky z prodlení, ale fakt netuším, jestli to tak funguje i v praxi a každopádně mi přijde, že by s tím bylo víc problémů a nákladů, než vysouzených peněz ~d~
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Výplata mi chodí s měsíčním zpožděním kačude 10.7.2015 6:59
*Re: Narok zamestnance Ruth 10.7.2015 7:11
**Re: Narok zamestnance Černá kronika 10.7.2015 7:36
*Re: Narok zamestnance X__X 10.7.2015 7:45
**Re: Narok zamestnance Dari79 10.7.2015 7:54
***Re: Narok zamestnance uhugo 10.7.2015 9:36

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.