tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 352072 [Dalších 352062 >>]
Veveru
25.3.2017 11:26:17
K úrovni německých škol: přečti si komentáře od Anni, která žila v ČR a nyní je s rodinou v Německu. Píše přesně opačné zkušenosti, například že většina dětí má soukromé doučování, které je drahé, doučování vlastními silami vyčerpávající atd.

Mimochodem podobně to funguje i ve Francii. Také jsou tam školy, které nedelegují tolik na rodiče, jsou vstřícné, otevřené všem a všechny děti tam mohou fungovat bez omezení... jenže v praxi mají děti rodičů, kteří o vzdělání stojí, soukromé doučování, a pak míří na prestižní školy. Tam se ty všechny děti, které fungovaly na nižších stupních bez omezení a bez obtěžování rodičů, nedostanou. A najednou se diví, proč někteří mají možnosti (od dětství oni i celá jejich rodina pracovali na vzdělání), zatímco oni ne. No a taky se samozřejmě diví statistiky, jak je možné, že děti stále kopírují vzdělání a sociální postavení svých rodičů. Čím to, hýml, je, že je ta společnost tak rozdělená...
Veveru
25.3.2017 11:19:44
Mně to s dovolením nepřekvapuje. Už jsem si zvykla, že učitelé na vyšším stupni podceňují učitele na tom nižším. Podceňují ale také mladší děti a vůbec nevědí, jak s nimi pracovat. Takže to, co zvládají děti v pohodě v MŠ, s nimi ZŠ nejméně první dva roky vůbec nedělá, protože "jsou na to malé".
Lída+4
24.3.2017 11:02:00
Ono by možná stačilo místo remcání slušně požádat, jestli by to nemohl někdo přeložit.
Jindriska8
24.3.2017 0:36:31
Děkujeme za krásnou fotosoutěž a výhru od redakce.
Jindriska8
24.3.2017 0:35:54
Děkujeme za krásnou fotosoutěž a výhru od redakce.
Filip T.
23.3.2017 13:02:35
Omlouvám se, titulky tam nevidím, ty bych snad přeložit ochotnej byl, ale překládat zvuk z videa je dost nepohodlný a trvá to dlouho, o moc dýl než ty kecy.

Video jsem si předtím nepouštěl, nalistoval jsem diskusi "Komentáře k článkům" a viděl mezi posledníma ten, co se týkal úředního jazyka u nás, odpověď jsem byl schopnej napsat v podstatě skoro z hlavy.

Idealismus? Čekat, že se někdo z okliky dovtípí, že to není jen rozčilování, ale prosba o překlad? A že to někdo přeloží, aniž bude vědět, že se sem k tomu Vy ještě někdy vůbec vrátíte, to je naivní. Proč jste rovnou nenapsala: "Prosím vás, nenašel by se tu někdo, kdo by mi to přeložil?"

Markéta
23.3.2017 10:59:28
Aha. V mém okolí družiny do čtvrté třídy (čtvrťáků ale už moc nechodí). V některých školách pro děti ve vyšších ročnících školní klub. V naší škole úkoly psát smějí, družina je otevřená do 17:20. Drahé to není. Nevím, jak by byla využívaná družina na druhém stupni.
zuzka
(IP adresa 193.86.184.114)
  • 
23.3.2017 10:10:38
Souhlasím, že střední pedagogické školy byly výborné, dělaly se tam talentovky ve všech uměl. oborech (hudba, výtvarka i TV). A to, co píšete o družinách je fakt zvěrstvo. To už ani nevím, že to tak bylo. Každopádně já osobně mám snížený úvazek, abych s dětmi nepsala úkoly v šest, nervozní a vyřízená (teda to jsem stejně, ale děti mají ještě sílu), ale rodinný rozpočet trpí a jsem jednou nohou stále na pracáku. Nic ideálního ani omylem. Viděla jsem osobně školy v USA, je tam jiný systém, ale tenhle alibismus je jen zde. Tam fungují školní knihovny (zde si po výuce píšou děti úkoly v tichu a klidu), kroužky na jiné úrovni, rodič nemá čas rozvážet děti jako my. V Německu jiné, ale taky funkční. U nás je potřeba mít širokou, fungující rodinu s babičkami a zázemí a kdo má tuto podporu, nebude řešit ostatní. Do toho pak kecy o tom, jak máme žít jako na západě, být flexibilní apod. Myslím, že se povedl jakýsi alibistický paskvil "udělej si sám" a ti, co jsou na tom dobře, nesplácejí,mají podporu k dětem, nemají závažné nemoci v rodině apod., tak nechápou. Ale úrověň společnosti se měří právě podle těch ne-ideálních případů a jejich řešení.Nikdy jsem nechtěla emigrovat, ale po rozhovoru s lidmi, co jsou v Německu na dost nízké úrovni (bez občanství a lepší práce), závidím, že jejich děti můžou v tamějším systému fungovat bez omezení, mají lepší úroveň výuky a škola nedeleguje tolik na rodiče a nedejbože na prarodiče a zvládájí i s hendikepy jazyka, odtrženosti od rodiny a méně peněz.
Jitka
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
22.3.2017 22:42:07
Tak jsem měla dojem, že místo tady kdejakých keců se teda aspoň někdo najde, kdo by to přeložil. Hmmm, asi jsem moc velký idealista. No nic, jdu teda do sebe a jedu na jiné stránky, kterým rozumím.
Filip T.
22.3.2017 9:37:11
Žádnej takovej zákon neexistuje, momentálně je to akorát v návrhu komunistických poslanců (komunisti navrhovali češtinu jako státní jazyk zakotvit ústavně nebo zvláštním zákonem několikrát už předtím).

Platí pouze ustanovení § 16 Správního řádu (zákona č. 500/2004 Sb.) o jednacím jazyce (přičemž účastníci řízení můžou používat i slovenštinu a jazyky národnostních menšin, které tradičně a dlouhodobě žijí na území ČR). Nepřímo pak o postavení češtiny vypovidá taky Občanský soudní řád, Branný zákon a Zákon o státní službě.
 Příspěvky 110 z 352072 [Dalších 352062 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.