| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 352783 [Dalších 352773 >>]
26.9.2017 16:10:13
Kateřino, add. první odstavec, běžnému dítěti snad není problém toto vysvětlit během prvního týdne, nepotřebuje kvůli tomu chodit do školky.
Naše spádová MŠ nemá například logopedickou prevenci, stížnost rodičů na nulovou souhru škola školka, odmítla paní učitelka s tím, že to není práce školky a mají se to naučit doma.
Omlouvání dětí telefonicky a poté ještě písemně považují za zbytečnou buzeraci i ty učitelky (dnes jsme o tom zrovna hovořily, když jsem se hlásila, abych zapsala absenci do omluvného listu).
Nikdo mi nedal na vybranou, zda chci předškolní rok platit nebo ne, takže mi ten argument přijde špatný.
Pokud bych měla babičku daleko a jezdila k nám jen jednou za x měsíců (x>2), klidně nechám doma i školáka. Z bludů o nenahraditelnosti školy, už mě tato instituce stihla vyléčit.
26.9.2017 15:54:46
Jaký je Váš názor na zavedení povinné předškolní docházky?
je to udělané špatně, špatně, špatně
Týká se povinná předškolka i Vašeho dítěte?
ano
Musíte dokládat omluvenku od lékaře?
Omlouvám ústně a potom ještě do omluvného listu. Omluvenku od lékaře jsem nemusela dokládat, školní řád toto nevyžaduje.

Pobavil mě jeden z diskusních názorů od paní učitelky v MŠ: "pokud si rodič troufá na výchovu předškoláka".
Kateřina
(IP adresa 194.228.13.35)
  • 
26.9.2017 11:06:52
Na povinné předškolní docházce nevidím nic špatného. Děti se nenásilnou formou připraví na školu a o to je jejich následný přestup na ZŠ jednodušší. Předškolní třída je úplně o něčem jiném, než první dvě, kde si děti většinou jen hrají a nebo něco tvoří. Syn je čerstvý prvňák a díky tomu, že chodil do předškolní třídy, nastoupil do školy s tím, že má prostě povinnosti. Vydrží sedět celou vyučovací hodinu a sledovat učitelku, ví, že nemá mluvit bez vyzvání, ale že se má přihlásit atd...
Co se omlouvání dětí týče, taky v pořádku. Co je na tom, když omluvíte dítě ze školky? To je takový problém zvednout telefon a zavolat, že je dítě nemocné? Když je to vážnější, tak stejně jdete k lékaři. Potvrzení dáte učitelce, když dítě opět nastoupí do školky. Nikde nevidím buzeraci. Rodiče to moc hrotí a dělají z toho vědu. Na základní škole taky budete muset a nezlobte se na mě, ale školka není holubník. Pokud je dítě přihlášené do MŠ, tak ji má také navštěvovat. Na víc v předškolní třídě nevidím důvod, proč by dítě mělo zůstat doma jenom pro to, že přijela babička. Školní dítě doma taky nenecháte. Takto se naučí, že už začínají povinnosti a pak až zábava. Není problém, aby si babička vnouče vyzvedla ze školky po obědě. Odpolední školka je už jen o hraní, důležité je dopoledne. V 1. a 2. třídě MŠ se školné platí, takže pokud zaplatíte školné a necháte si dítě doma OK. V předškolní se ale školné neplatí, takže to, že je povinné, je v pořádku. Omluvit dítě, pokud je nemocné, je při nejmenším slušnost!
Markéta
26.9.2017 8:02:24
A tak to je hezký.
Jiří Vala
25.9.2017 15:41:37
už jen proto že neexistuje síť školek jako v 89,a vůbec,pžedškolní docházka by měla být soukromou záležitostí a školky by měly fungovat jako soukromé subjekty
Buchli
23.9.2017 19:38:26
Nesouhlasím, podle mě je to buzerace většiny kvůli sporné pomoci menšině sociálně znevýhodněných. Myslím si, že jim to stejně nepomůže a ostatním to jen zkomplikuje život. Domnívám se, že dítě mladší šesti let nepotřebuje výchovu v instituci a mateřské školy jsou jen nouzovka, protože matky musí do práce. Komenský sice napsal Informatorium školy mateřské, ale myslel tím výchovu dítěte v rodině pod vedením matky. Doufám, že školky se v tomto zachovají rozumně a nebudou striktní docházku vyžadovat.
22.9.2017 14:59:55
Hezký den,

také si myslíme, že ani jedna fotka není vaše. Napište prosím konkrétně, kde si myslíte, že je chyba, na redakce@rodina.cz


Děkuji

Jirka
22.9.2017 13:50:57
Markéto, to ČSSD prosazovat nebude. Oni totiž zastávají názor, že to si pak uplatní i "bohatí" a to by přece nešlo, že ano. A navíc rodiny, které mají XY dětí a ne tak vysoké příjmy, tak ty narazí na to, že daňový bonus je omezen roční částkou. Nelze tedy pracovat za minimální mzdu a odečíst plně třeba 7 dětí... Takže žádné navýšení slev na děti, ne ne, jen přídavky a tak.
22.9.2017 13:47:39
Jak píšu v nadpisu - není to celkově vysloveně tragické, ale velice pěkně je tam vidět snaha nahnat oba rodiče do procesu. Protože spousta žen je doma s dětmi i po 3.-4. roce. Jejich rodiny si dnes mohou odečíst slevu na nepracující manželku (nebo s maličkým příjmem) a to prakticky tu dobu, kdy žena nepracuje. Ovšem když to integrují do rodičáku, tak kdo bude chtít být doma nad 4 roky, bude mít smůlu. Nicméně - sliby, sliby...nevěřím, že k tomu dojde, ptž tlak PROTI tomuto omezení je celkem velký. Vlastně nevím, kdo jiný by tohle chtěl prosazovat. Vymlouvat se na to, že pak jsou doma i ženy bez dětí je nehoráznost, stát má údajů o lidech kvanta, tak asi tuší, jestli je nejmladšímu dítěti v rodině 20 nebo 5 ~d~~o~.
Jindra
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
22.9.2017 11:38:05
Uvítala bych, kdyby podobné práce, třeba i za nějakou odměnu, dělali také tzv. nezaměstnatelní, t.j. lidi, co jsou léta a léta na sociálních dávkách. Nebo ti můžou jen plodit další a další pobíratele dávek a po večerech hrát automaty a chlastat?
 Příspěvky 110 z 352783 [Dalších 352773 >>]

Komerční sdělení

Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.