tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 352259 [Dalších 352249 >>]
leli
26.4.2017 21:30:36
Tak ZZS má především povinnost zachovávat mlčenlivost ze zákona, alespoň dle vyjádření právníka, který se danou problematikou zabývá. Porušili zákon zveřejněním případu a od té doby do jede. Veřejně obviňují zúčastněné z plánovaného domácího porodu. Ale ani domácí porod by je povinnosti mlčenlivosti nezbavil.
A že se ostatní brání proti křivému nařčení, to už je další věc.
kreditka
26.4.2017 15:26:11
V každém případě by měli všechny strany držet zobák pokud to vyšetřuje policie
kreditka
26.4.2017 15:24:19
To těžko, protože první tyto prohlášení byly v době kdy byl otec u výslechu a matka ve špitále, alespoň podle ofiko zdrojů.
Filip T.
26.4.2017 14:58:11
Proč, můžou jim to přece říct rodiče?
ypsilon ypsilon
26.4.2017 14:51:59
Naprosto souhlasím s tím, že by se k případu měli přestat okamžitě vyjadřovat jak mluvčí ZZS a policie, tak i zástupkyně organizací jako je HAM a UNIPA, považuji to za naprosto nevhodné. Vyjadření paní Sovové (stejně tak i paní Hájkové Klíčové) přilévají jen více a více oleje do ohně. Co tím sledují, nechápu, ale souhlasím s Kolihou, že už to začíná budit podezření.

K článku:
Napsala ho paní Sovová a cituje tam sebe sama? Vypadá to trochu bizarně, ale proti gustu, jak se říká.
Je mnoho nesrovnalostí v tom, jak je situace líčena střídavě ze strany UNIPA a HAM, nemůžeme vědět, odkud své informace čerpají.
Porodní asistentka podepsala prohlášení o mlčenlivosti, informace, které medializuje, má tedy paní Sovová buď od zaměstnanců ZZS, policie, nebo od rodičů dítěte? Děkuji autorce za upřesnění.
Odkaz nefunguje. Nevím kdy, jak a proč k přerušení pupečníku došlo v diskutovaném případě a naprosto o tom nemíním spekulovat. Ani z daného případu cokoli vyvozovat pro porodní péči v ČR by podle mého soudu nebylo šťastné. Zejména proto, že se ještě přesně neví, co přesně a z jakého důvodu se stalo. Těžko tedy "věřit, že na základě poučení z této tragédie bude následně zlepšena a zpřehledněna péče v této oblasti zdravotnictví", to nedává smysl.
Zneužití tohoto případu k mediální prezentaci zájmů a postojů hnutí je nevkusné.

Proto ještě jednou prosím všechny osoby, jež mají potřebu zveřejňovat svá prohlašení k dané věci: zvažte prosím důkladně, zda je to nezbytné a pro koho by měla být přínosem. Myslím, že opakovaně zbytečně jitříte situaci, je to nevhodné. Upřímnou soustrast rodině stižené těžko představitelnou tragédií.
26.4.2017 14:41:33
HAM a UNIPA se k tomu vyjadřují v sebeobraně, resp. v obraně té rodiny - v reakci na ostudné prohlášení brněnské záchranky. To bylo hluboce za hranou etiky, možná i zákona.
kreditka
26.4.2017 12:52:56
Porodní asistentka je vázána mlčenlivostí - jak je tedy možné, že se k tomuto případu opakovaně vyjadřuje sdružení PA, když by měli znát pouze to co bylo vydáno oficiální cestou?
Rosina
26.4.2017 12:40:07
V textu článku na Idnes bylo doslova napsáno, že miminko zemřelo poté, co mu zdravotníci přerušili pupeční šňůru.Pokud mělo miminko dýchací a oběhové potíže, je možné, že delší ponechání nepřerušeného pupečníku a alespoň nějaké zásobení okysličenou krví od matky by zvýšilo šanci na úspěšnou resuscitaci a přežití dítěte. Jako matka z případu bych asi v sobě měla tuto pochybnost. Více ukáže pitva. Je možné, že miminko mělo třeba vrozenou srdeční vadu, na kterou se nepřišlo a zemřelo by tak jako tak. Ale přístup záchranky a policie k rodičům je ostudný. Přemýšlela jsem, co mohlo na případu obě tyto instituce tak popudit a napadá mě jedině fakt, že rodina měla mít u porodu svoji asistentku a volala nejprve jí a až na její výzvu záchranku. A taky možná se záchranka snaží odvrátit pozornost od sebe kvůli nezdařené resuscitaci. Jinak překotný porod jsem zažila - to nejde dopředu naplánovat, nejde to ani zastavit ani zbrzdit.
Koliha velká
26.4.2017 11:41:53
Ano, pravda samozřejmě je, že překotný porod opravdu nelze naplánovat, stejně tak není plánovaný porod doma trestný sám o sobě. Problém je, že zrovna v tomto vzpomínaném případě není zcela jasné, co se vlastně odehrálo. K překotným porodům dochází, jsou rizikové pro matku a dítě a mohou skončit při tom nejhorším scénáři i tragicky. Není mi ovšem pak jasný ten povyk a není mi úplně jasné, proč pak mají zejména organizace, jako je Hnutí za aktivní mateřství a UNIPA, takovou potřebu se k tomu neustále vyjadřovat. Pak celkem chápu při podobné angažovanosti, že to v široké veřejnosti vzbuzuje jistá podezření, zejména když v případě, tak jak je mediálně líčen, vyskytují mnohé nesrovnalosti.
26.4.2017 8:31:45
Máte naprostou pravdu Katuko. M~o~
 Příspěvky 110 z 352259 [Dalších 352249 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.