| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 352948 [Dalších 352938 >>]
Filip T.
18.11.2017 11:42:58
Nenavážej se do mejch příbuznejch, neznáš je, nikoho neudávali.

Tvoje odbornost k posuzování filmový tvorby a recitace je jaká?

Zeman byl po řemeslný stránce natočenej na úrovni (herci, hudba, střih atd.) - aby ne, když měl veškerý prostředky a podporu, páč se točil na objednávku ÚV KSČ, ale zápletky byly čistě politický všechny a smyslem natáčení bylo ospravedlnit politický represe. Proto jsou taky postavy černý nebo bílý, o charakterech se nedá mluvit, postavy jsou jen figurky naplňující svůj osudovej účel, nepřátelé socialismu jsou bezcharakterní, zlí a prolhaný a proto jsou taky nepřáteli socialismu. Proto taky k odhalení jejich zločinů dochází rozpoznáním toho, že jsou bezcharakterní a tudíž nepřátelé režimu (případně se dozvíme, že jsou nepřáteli režimu, anžto jsou bezcharakterní), nebo k odhalení přispěje náhoda ve stylu deus ex machina, nebo některý bezcharakterní nepřátelé náhle prozřou a přiznají se.

"S odstupem času, kdy můžeme po všech tvůrčích diskusích hodnotit seriál v klidu a v celku, myslím, že nejdůležitější byl jeho politický význam. To, že od prvního do posledního dílu přísně sledoval základní ideovou linii, kterou jsme mu vytyčili, tj. odrazit třídní boj v této zemi, zevšeobecnit zkušenosti, které jsme při tomto boji získali, a to tak, aby ještě po letech sloužily ideově politické výchově těch, pro něž ty doby, ve kterých se jednotlivé příběhy odehrávaly, budou už dávno historií." (plk. Miloslav Broumský, šéfredaktor Ústřední redakce armády, bezpečnosti a brannosti Československé televize, in: Týdeník ČST 48/1980)
Bobo
(IP adresa 193.165.96.129)
  • 
17.11.2017 21:41:20
Na vysvětlenou, nemusíte si zde hrát na mentora, když k tomu nemáte příslušnou odbornost. U Zemana je ideologicky upravených jen pár dílů. Především díl o Babicích. Něco Vám napíši. Můj děda byl napráskán takovými lidmi jako byli Vaši rodinní příslušníci. V 50. letech opakovaně seděl za kritiku poměrů. I za události v Babicích. Dnes máme schovány fotokopie soudních rozhodnutí z těch časů. Kdyby žil, tak má dnes medaile za statečnost a pevné postoje. Přesto uznávám Vladimíra Brabce za špičkového herce. Charakterního a čestného člověka v civilu. 17. listopadu Filipe raději ani nepřispívejte do podobných diskuzí.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.129)
  • 
17.11.2017 21:29:22
Doporučuji Vám shlédnout například Ubohý pan Kufalt či Královská hra. Volně na na netu. To je naprostá špička, bez ohledu na dobu vzniku. A excelují tam Haničinec, Somr, Munzar, Hrušínský, Janžurová a další jako například Řanda, Šulcová. Musím zopakovat, máte ohromné rezervy ve svých úsudcích. Vidíte a u nás ani jeden soudruh, soudružka. A přesto uznám, že Zeman je top.
Filip T.
17.11.2017 20:57:15
Jaká byla Švorcová herečka nehodnotím, ale recitátorka byla mizerná. A já se snad tady někdy tvrdil, že nemám v rodině žádný komunisty? Ale prdlajs, psal jsem naopak, že jo. A znám se k nim, ne že ne. Přesvědčený komunisty (členy, ne jen voliče) znám i dneska a klidně si s nima popovídám, v něčem jim dám klidně za pravdu, v něčem s nima zase nesouhlasím. Nejsou to ovšem fanatici typu Semelový. Munzara, Haničince atd. jsem viděl xkrát, ne, že by to byli špatný herci, ale že by mi někdy padala čelist, to teda ne. Byly to prostě velký ryby v malým rybníce - po světě takovejch herců běhaj tisíce. Ale i u nás byli a jsou jiný herci, který považuju za lepší než ty zmíněný... To je ale nemalou měrou věc osobního vkusu. Ale zrovna třeba Munzar a Haničinec měli jednu hlavní polohu, kterou hráli furt, jsou herci, který dokážou zahrát poloh mnohem víc. I u nás.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.129)
  • 
17.11.2017 19:03:36
Nesouhlasím s Vami Švorcová byla velmi dobrou hereckou Škoda ze nedostala více hereckých příležitosti Ale hrála excelentní To je vidět ze nerozumíte o čem píšete Možná ve Vaši rodině najdete plno ex komunistu jen se zde budete lživé bit v hruď ze ne Trvám na skutečnost ze Zeman byl velmi dobrý seriál Na rozdíl od škváru dneska natočeného snese opakovaně reprízy Poslechnete si občas mistry jako byli Nedbal Smeral Munzar Haničinec to Vám spadne čelist Omluvte diakritiku
Filip T.
17.11.2017 14:05:07
No jo, mě holt odmala poezie přitahovala, na Nedělní chvilku jsem občas kouknul v domnění, že by to mělo bejt něco špičkovýho, jako děcko jsem nejdřív myslel, že to musí bejt dobrý, když to dávaj v televizi (tam přece nemůže každej!) a recitujou to dospělí, ti by měli vědět, co je dobrý a co špatný. Postupně jsem začal víc a víc věřit svýmu citu, kterej říkal, že je to dost děs. Aspoň z oněch úst, co jsem zmiňoval, Kopeckej by byl určitě lepší, i s těma aktivistickejma veršíkama, ale ten se tam asi spíš mihnul - ale upřímně: nevím. Hodně často tam byly Švorcová s Pelikánovou a ty teda recitovaly jak ochotnice.

Sračka je Major Zeman jako takovej, bez ohledu na jména a výkony herců, stejně jako by byla sračka, kdyby v Německu natočili seriál o hodným gestapákovi, odhalujícím různý židovský, bolševický a jiný živly. To je to hovno ze zmíněnýho přísloví, herci jsou ten cylindr.

K tomu kádrování: jsem na Rodině jeden z těch, jejich identita je známá, nic nebrání tomu neptat se mě a místo toho si udělat nezávislej obrázek. Ovšem svůj názor můžu říct bez ohledu na to, co je za mnou za práci.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.155)
  • 
16.11.2017 15:23:36
Sračkami jsme obklopeni dnes. Nebo Vy nevnímáte záplavu braku v TV včetně televizi veřejné služby??? Tak to již se probuďte! Nejvyšší náklad zde má bulvár, nejvyšší sledovanost sračky typu pořadů o vaření, nekonečné seriály pro dementy a pěkných filmů za posledních 28 let by člověk spočítal na prstech obou dlaní. Pelikánová byla poblouzněná ale pro dnešní motáky je nejsnadnějším terčem. Každý vůl je dnes "celebrita". Kde berete tu pýchu soudit 750 herců účinkujících v Zemanovi??? Co jste zač? Co za Vámi je za odvedenou práci?
Filip T.
16.11.2017 8:12:03
No, mě se vybavuje hlavně Pelikánová, Švorcová, Moučka, Zounar, Švorca a další, jak s pohledem upřeným do dáli, k světlým zítřkům recitujou budovatelský a válečný verše, někdy i pečlivě vybranou klasickou národní a meziválečnou poezii. A major Zeman je sračka, bez ohledu na to, kolik herců tam hrálo a jakejch. Jak říká lidový přísloví, hovno neschováš, i když ho přikreješ cylindrem. A rozdíl mezi socialistickýma a komunistickýma stranama nespočívá ani tak v oslovování, jako v politický policii.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.153)
  • 
15.11.2017 16:14:30
V nedělní chvilce poezie, na kterou poukazujete vystupovali herci velkého formátu. Pan Miroslav Moravec, Luděk Munzar, Ota Sklenčka,Ladislav Chudík, Miloš Kopecký, Alfred Strejček, Jiří Klem... Co jméno, to pojem. I ten Major Zeman, kde vystupovalo přes 750 herců je ve srovnání s dnešní tvorbou vysoce profesionální počin. Socialisté vychází z podobných zásad, jen si říkají soudruhu pouze v písemném styku. Přitom komunistické strany vznikaly až mnoho desítek let po ustanovení socialistických partají. Uveďte mně prosím, opravdu zdařilý seriál po roce 89, či film, který by dosahoval kvalit filmů 70. i 80. let. Budete dlouze pátrat v paměti.
Sylva
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
15.11.2017 15:02:02
Nebezpečný bývají právě ty názory, kterých se slepě drží takřka 100% populace, což v tomto případě platí víc než dost. Na pluralitě názorů není nebezpečnýho vůbec nic, už jenom proto, že názorů které zastáváš ty si může člověk přečíst milión a jsou jako přes kopírák. Sebepoškozování je duševní nemoc a basta. A nepochopila jsi spíš ty mě. Nikde nepíšu, že to nemůže znamenat vážné problémy, pouze to, že většina rodičů bude reagovat takhle hystericky právě i na jakoukoliv drobnou oděrku, kterou si někdo způsobí záměrně aniž by věděli jestli to problém je a nebo ne. Ne nadarmo to srovnávám s jinou destruktivní činností, která je v reálu mnohem nebezpečnější, ale jenom kvůli celospolečenskému nastavení se na ní tak prostě
nedíváme, už jenom proto, že kuřáci jsou dost nemalá skupinka a tak si určitá práva na sebeurčení přecejenom vybojovali.

PS: proč sakra pořád každýmu předhazujete, že musí mít děti?
 Příspěvky 110 z 352948 [Dalších 352938 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.