| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 354029 [Dalších 354009 >>]
Helena
(IP adresa 82.100.0.214)
  • 
24.9.2018 8:27:36
Hlavně ta věta o "neoddiskutelném významu mateřské školy. Já jsem do MŠ nikdy nechodila a přesto si troufám tvrdit, že jsem o nic nepřišla, v životě jsem úspěšná i tak
SleepWell
23.9.2018 17:02:49
u nas deti vozi akorat naplava a je pravda, ze ti je opecovavaji pomalu do pate tridy. Potomci starousedliku, kteri byli zvykli jezdit busem nemaji problem deti v prvni tride druhy tyden posadit na bus, at jedou s ostatnima. A deti to zvladaji v pohode, jsou mnohem samostatnejsi, musi zvladnout pochopeni casu (casto staci sledovat ostatni deti misto hodinek), prechazet (pravda, nic extra dramatickeho).

A ja osobne si pochvaluju i to, ze se projdou, nekteri i probehnou. Ten cca 3/4 kilometr kazdy den tam i zpet je dobre cviceni.

Vahu aktovku resim tak, ze doma maji ucebnice nafocene a nosi jen sesity. Pak to neni takova hruza. Take je mozne misto piti davat jen lahev (nebo lahev s stavou) a vodu si muzou dopustit.

Blbe je, kdyz holka treba nosi zaroven vybavu na trenink, to je plna sportovni taska (chranice apod), ale taky to zvlada. Bere to jako prodlouzeni treninku.
23.9.2018 12:41:39
V současné době, kdy se po městě vyskytuje tolik nebezpečných lidí, bych dítě na prvním stupni do školy samotné nepouštěla. Navíc, auto šetří čas, který dnes matky potřebují.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.8)
  • 
21.9.2018 22:46:01
Stačí střední škola, stejně tak i zdravotním sestrám stačí střední škola. Po roce 89 šlo od nás v první velké vlně do Rakouska a Německa tisíce zdravotních sester. Všechny měly samozřejmě zdravotní školu, 4 roky ukončené maturitní zkouškou. Většina z nich si jen dodělaly kurzy NJ a nostrifikační zkoušky. Nemocnice jim ihned zajistily dotované ubytování, proplácely kurzy NJ, finančně přispívaly na dojíždění domů. V době, kdy zde byl stále průměrný plat cca 3.500 Kč, si mladé sestry začaly vydělávat zhruba 20 - 25 tisíc šilinků x 14 platů (V Rakousku má většina profesí ze zákona 14. platů v roce/ za rok /v té obě byl kurz koruna/šilink 4:1. Ještě asi po dobu 10 let neklesl pod hranici 3,2 :1. Do půl roku měly holky nové Mazdy 626 (na leasing) a do roka většina z nich zde vyřešeno bydlení /koupily si byt/. Naše VŠ mají dnes podprůměrnou kvalitu v rámci mezinárodních srovnání, typu Pisa. Nejlepší školství je dnes v Asii. Země jako Singapur, Hongkong, Taiwan, Čína, Japonsko či Jižní Korea jsou o několik koňských délek v čele pelotonu. Až za nimi jsou starobylé univerzity v Anglii, Evropě či poněkud mladší ve Státech. Dne si koupí titul každý trotl. Například UJAK V Praze je tím proslulý. I tam studuje množství volno časových pedagogů, sociálních pracovnic či armáda úředníků, policistů a z dalších bezpečnostních sborů. Není žádným tajemstvím, že jediným kritériem je včasné placení poplatků na semestr. A tokových "vzdělávacích" institucí máme zde i na Slovensku několik desítek.
X__X
21.9.2018 15:55:45
analfabeto, nevím, jak tomu bylo u středních pedagogických škol, ale u středních zdravotních k úpadku došlu ještě před tím, než bylo studium všeobecných sester na středních školách ukončeno ~d~

já nastupovala na zdrávku v roce 1989, tehdy byly obory pro dětské sestry a pro zdravotní sestry. já byla dětská, aby mě přijali, tak (kromě úspěšných přijímaček) jsem musela mít i vyznamenání a ani to nebylo zárukou, že se člověk dostal. já měla asi čtyři nebo pět dvojek a řekněme si to upřímně, patřila jsem k tomu slabšímu, co škola ještě přijala ~f~ (no, povedly se mi dobře přijímačky :-)) na zdravotní sestry ty podmínky nebyly až tak přísné, nicméně i tam i školy dost vybíraly a rozhodně nevzaly každého, kdo se přihlásil. asi o dva roky později byly oba obory sloučené do jednoho, jako všeobecná sestra. všeobecná sestra se na střední přestala vyučovat v roce 2004, nicméně už o nějakých sedm-osm let dřív jsem v zaměstnání potkávala moje bývalé učitelky, které si na úroveň současných studentů hodně stěžovali. že o školu není zájem, aby škola nebyla zavřená, musí přijímat i uchazeče se čtyřkama už ze základky, úroveň studia jde dolů a kdyby na ně měli být stejně přísní, jako na nás, tak by se většina z nich nedostala ani do druhého ročníku, natož k maturitě. jenže když je nepřijali pro neúspěch v přijímačkách, byli přijati na odvolání, protože škola měla volnou kapacitu. kdyby je pak vyházeli, měli by málo studentů a zřizovatel by školu dále nefinancoval ~d~

takže ono převedení některých oborů na vysoké školy je podle mne spíš jenom logickým vyústěním situace, kdy kdo se dobře učil, stejně šel pravděpodobněji na gympl a ne na odbornou školu, kam se dostaly i děti se špatným prospěchem a výuka už nebyla to, co bývala. a ty děti se tam dostaly proto, protože vznikaly nové obory na nových středních školách a zároveň ubývalo dětí, které by ty školy naplnily.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
21.9.2018 13:33:49
Naše rodina to měla takto:
jedné babičce se narodily 4 děti, dospolosti se dožily 2, ty 2 zemřely do půl roku po narození (příčina smrti: střevní potíže)
Druhé babičce se narodilo 8 dětí, dospělosti se dožilo 6. Jedno dítě se utopilo ve dvou letech na dvoře v močůvce, kdy dospělí byli na poli a děti hlídal doma starý hůře pohyblivý děda. Druhé dítě se utopilo v místní říčce ve věku 6 let. Z těch 6 dospělých byli 2 kluci, jeden zemřel jako starý mládenec. Nositelem rodného jména mojí matky je dneska jediný hoch, pokud jednou nebude mít syna, tento rod vymře.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
21.9.2018 13:25:24
Tak já měla v dětství fyzičku jako nikdy potom. Stavěli jsme a my s bráchou dělali přidavače. Navozit cihly, navozit kamení na sklep, namíchat cement, pomáhat stavět lešení - na co by rodiče platili cizí helfry, když měli dvě děti? Na co by platili cizím za práci a nám sportování, když jsme se klidně a zdravě mohli nasportovat právě na té stavbě? A díky jejich rozhodnuí stavět mám dneska já i moje děti kde bydlet.
Li.
21.9.2018 12:30:09
Inkluze není zase tak starý problém. V tomhle s tebou nesouhlasím. Já vidím problém s 8G . A ano, syn na 8G chodí taky. Jestliže tu máme systém, který navádí děti, aby utíkali ze základní škol na víceletá gymnázia, je třeba se mu přizpůsobit. Jenže z víceletých gymnázií už děti hromadně nepřecházejí na 4leté pedagogické, průmyslové, zdravotní .... školy. Odliv mozků z "normálního" školství pokračuje.
iiiiiiiiii
21.9.2018 11:53:03
Opis z blogu http://moje-mozkovna.blog.cz/1505/umrtnost-deti-v-19-stoleti:

"A teď už ke statistice. Na paškál jsem si vzala matriku narozených z let 1861 - 1897 a matriku zemřelých z téhož období. Každá matrika obsahovala zápisy z pěti vesnic poblíž Rokycan, odkud pocházela jedna má rodová linie. Data jsem zpracovávala za pomoci velmi složitých přístrojů a procesů - propisky, papíru a čárkování. Troufám si tvrdit, že systém čárek je v dnešní přetechnizované době stále nepřekonaný!"


Dětská úmrtnost
===============

Úmrtí při předčasném narození - 10 (0,24%)

Úmrtí při porodu - 107 (2,6%)

Úmrtí do jednoho dne - 65 (1,58%)

Úmrtí do jednoho týdne - 67 (1,63%)

Úmrtí do jednoho měsíce - 142 (3,45%)

Úmrtí do jednoho roku - 469 (11,39%)

Úmrtí do tří let - 369 (8,96%)

Přeživší tři roky - 2890 (70,15%)
=================================

21.9.2018 11:03:57
Takový rodiny ale byly spíš výjimka. Ono ani na začátku 20. století to nebyla žádná sláva. Rodičům jedný z mejch babiček se narodilo alespoň 6 dětí, jen tři z toho se dožily víc než dvou let, jedno zemřelo ve 23 letech na TBC. Naproti tomu druhá babička je ze 13 sourozenců, kde se dospělosti dožili všichni až na jednoho - ale dle matrik to rozhodně nebyl běžnej stav.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 354029 [Dalších 354009 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.