| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353503 [Dalších 353483 >>]
Bobo
(IP adresa 193.165.96.69)
  • 
13.4.2018 15:43:15
V zemi, kde 90 % obyvatel věří různým kartářkám, vědmám, horoskopům, astrologům apod. je těžké hledat a argumentovat rozumem. V argumentaci se se používají články z bulvárních tiskovin, či dalších pochybných zdrojů. Je to hra s ohněm.
7.4.2018 22:03:43
Zajímavé počtení o (Bělo)Rusku. Už se těším na další díl.
Leyla-Aisha
7.4.2018 14:54:26
Jak můžete doporučovat lněný olej na prvním místě, jako vhodný na ošetřování atopické kůže? Lněný olej je oxidačně nestabilní (obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin). Mimo kyslíku urychluje oxidaci a rozklad takových olejů na kůži UV-záření a teplo. Takto vzniklé produkty mohou působit toxicky a při určité dispozici mohou poškodit buněčnou membránu a způsobit iritaci, sluneční alergii, pigmentové skvrny atd.
Při dlouhodobém pozorovaní na sobě a na okolí se osvedčily na citlivou/atopickou pleť oxidačně stabilní oleje jako např. bambucké máslo, babassu olej, marulový olej. Během několika dní dochází ve většině případů k viditelnému zklidnení kůže.

Ajka
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
3.4.2018 11:07:39
No, rukavice asi neměl, na to je dobré si ruce namazat čímkoli mastným. Jinak je vidět, že v místě byla asi vyšší vlhkost vzduchu, proto mu namrzly vlasy a jinovatka byla i na stromech. V takovém počasí je pocit chladu vyšší, než když je vzduch sušší.
Jinak ho tu nikdo neshazuje, určitě není sám, kdo tam chodí tak daleko do školy. A pokud není sám, jsou tam na to v té oblasti zvyklí, ne?
Saina
(IP adresa 109.183.11.202)
  • 
3.4.2018 10:37:50
Tak je to prostě vhodně vyložená statistika no. Podle zákona může být ve třídě 24 dětí, na výjimku až 28. Přičemž jsou naúvazkované dvě učitelky, které musí vykrýt celou dobu provozu školky a překrývají se v půlce (pobyt venku a oběd). Takže když se to správně interpretuje, může se to podat i tak, že v průměru je vlastně jedna učitelka na 12 dětí. Když není udělena výjimka (která se ale uděluje všude a pořád kvůli kapacitě) a když je zrovna doba pobytu venku/oběda.
iiiiiiiiii
3.4.2018 9:58:42
Kdybych měla dítě se zdravotním problémem, byla bych ráda za školu s touto výukou:

https://zlin.idnes.cz/cvicny-byt-zs-komenskeho-otrokovice-dv4-/zlin-zpravy.aspx?c=A180323_391144_zlin-zpravy_ras,

"Běžné činnosti, které mnohé děti znají z domova, se žáci Základní školy Komenského v Otrokovicích nově učí ve speciálním cvičném bytě. Škola, kterou navštěvují děti s různým stupněm mentálního postižení nebo s autismem, otevřela takové zařízení jako první ve Zlínském kraji. "

Děti se tam učí praktickým věcem: praní, sušení prádla, žehlení, povlékání postele, vaření, šití a podobně.

"Rodiče podle ní svým potomkům tyto zkušenosti často nepředají, protože je to pro ně časově náročné. Místo toho to udělají za ně. Fakt, že se podobné dovednosti naučí děti ve škole, však nakonec usnadní život i jim."

Myslím, že to je pro postižené děti do budoucna potřebnější více než vzdělání v klasické základce...
Hanka 75
2.4.2018 22:20:39
A měl také omrzliny na rukách (nebo co to ten chlapec má) a byl nedostatečně oblečený jako ten chlapec (vycházel z domu a přicházel do školy, kde je patrně zima), Přijde mi to jako od tebe trochu jako schazování utrpení toho dítěte (protože podle mne tohle děti podstupovat nemají) a zábava to není. Ale asi jsi to tak nemyslela, jen na mne to tak působí.

Možná je prima chodit za pěkného počasí 4 km do školy s partou dalších dětí, nebo dobře oblečený těch 4 km i v zimě a za nepěkného počasí (děti z Bullerbynu ttaké tak chodily, že ?) ale to mi nepřijde případ toho chlapce. A ta cesta také nic moc.
Ještě že jdou digitální fotáky, internet a svět se stává bližší a to dítě tak díky tomu není zcela samo a dá se to alespon trochu pořešit, mu pomoci.
babca
(IP adresa 188.246.111.236)
  • 
2.4.2018 18:07:25
Nehodlám tady žonglovat s těmito výrazy výše uvedenými....Řeknu jen toto...jako dítě v základní škole jsem chodila do třídy s chlapcem,který byl výrazně neučitelý,mohu li použít tento výraz...byl terčem posměchu a naschválů...musel mít ze školy šílené trauma...jenže tenkrát prostě to tak bylo..do pomocné školy ještě nezapadal a zvláštní školy tenkrát nebyly...bylo mi ho moc líto,protže jinak to byl docela fajn klučina a kdyby dostal možnost chodit do školy s dětmi podobných problémů tak by určitě zvládnul základní školu se slušným prospěchem...a proto říkám,že nejsem příznivcem toho aby tyto děti chodily do klasické základní školy.Věřím,že ve zvláštní škole kde se učivo učilo vždy pomaleji a opravdu hlavně to základní a důležité,je pro tyto děti mnohem lepší...vím to proto,že znám děti s downovým syndromem,které touto školou prošli a to velmi úspěšně...jsou to jediněční človíčkové a moc jim fandím...znám i jiné děti kterým učení tolik nejde a prochází touto školou s vyznamenáním...vzdělávání dětí je věda a nemělo by se odbývat jen proto,že si někdo chce něco ulehčovat...to by za chvíli tady mohlo dojít k tomu,že bude ve škole sedět víc asistentů jak dětí....pochopím když do klasické školy bude chodit tělesně postižené dítě s asistentem...
Marka
2.4.2018 11:40:08
To je buď omyl nebo lež. Nikde jsem neviděla 12 dětí na učitelku. Ve naprosté většině případů je 28 dětí ve třídě (a to ještě nepřijmou všechny tříleté). Učitelky jsou sice 2, ale jen část dne se překrývají. I pokud by byly celou dobu dvě, tak je to 14 dětí...
Ajka
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
31.3.2018 11:17:30
Bratránkové taky tak, chodívala celá parta dětí. Největší prošlapávali cestu, někdy, když bylo víc sněhu, s nimi šel i někdo dospělý. Dneska jsou už venkovské malotřídky zrušené a děcka dojíždějí 15 km autobusem. Nechodí 4 km do školy přes pole, ale 1 km na autobus na druhou stranu vsi. Ale je to prý pro jejich dobro.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353503 [Dalších 353483 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.