| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353128 [Dalších 353108 >>]
Roya
20.1.2018 9:55:30
Jak souvisí téma "neziskovky" s tímto článkem?
Roya
20.1.2018 9:54:39
"Respektuje každé dítě takové, jaké je" - jinými slovy říká, že rezignovala na výchovu a vzdělání. Při výchově přece posiluju silné stránky a musím ovlivnit ty negativní. když je někdo vzteklej a agresivní, tak na to mám jen pasivně koukat nebo s tím taky začnu něco dělat?"

Evidentně nemáte představu o tom, co znamená někoho respektovat. To není pasivně na něj koukat. Právě když druhého respektuji, může být přístupný tomu na sobě v různých ohledech pracovat. Sám, bez manipulace, kterou - dle vašeho vyjádření - nazýváte výchovou.

"Kdybych nechala svoje dítě, aby si dělalo, co chce, tak by jen dlabalo bonbóny a hrálo si na písku."

To je váš názor, který jste si nijak neověřila.

"Občas jsem ho nutila do věcí, které dělat nechtělo, například uklízet. Kdo by mu ale v dospělosti uklízel, kdyby se to v dětství nenaučilo?"

Já osobně jsem v dětství strašně nechtěla uklízet, vybičovala jsem se k tomu jen, když už to i mně připadalo neúnosné. To mi nebrání si nyní v dospělosti svou domácnost uklízet, protože si ji uklidit chci. Ono totiž nejde o to, že dětem nemáme ukazovat cesty a způsoby - stačilo mi, že jsem viděla, co dělá moje máma, a tím jsem se to naučila. Děti se učí hlavně nápodobou - všeho, bohužel i oné manipulace, kterou vůči nim dospělí uplatňují. Mohu potvrdit, že s "nestandardními" dětmi manipulace nefunguje a že to rodičům nesmírně otevře obzory.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.243)
  • 
19.1.2018 23:43:16
Přisuzuji velký vliv vědomostem a dovednostem. Ty může získat člověk i bez vyššího formálního vzdělání. Sama se považuji za velmi bystrou s velkým rozhledem a vědomostmi. Prostě je to tak. Tak nač se schovávat za nepatřičnou skromnost a plachost.
Sadia
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
19.1.2018 17:18:36
Když už jsme u toho omezní pohybu. Tady je zajímavá studie o vlivu povinné školní docházky na zdraví a destrukci duše dítěte

https://www.svobodauceni.cz/clanek/statni-skolstvi-nocni-murou/

Také dokázaná dokonce i souvislost se rvačkami a šikanou!!!
Sadia
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
19.1.2018 17:02:49
To o té škole tam píšu proto, že jsi to ty, kdo evidentně přisuzje školnímu vzdělání nějakou důležitost. Je velice zajimavé jak moc se tady tím na začátku oháníš a jak je důležitý aby se děti věnovaly hlavně škole a v zápětí tohle všechno popíráš. Nejdřív si svůj postoj ke škole trochu ujasni ~j~
Bobo
(IP adresa 193.165.96.60)
  • 
19.1.2018 8:40:52
Nešpor K., Csémy L.
Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha
Psychiatrické centrum Praha
SOUHRN
Tato práce shrnuje zdravotní rizika videoher. K nim patří nezdravý životní styl s nedostatkem pohybu, onemocnění
pohybového systému, obezita, virtuální nevolnost, zvýšené riziko úrazů a větší sklon riskovat, epilepsie,
zhoršení interpersonálních vztahů a vyšší úzkost v sociálních vztazích, zvýšená agresivita a oslabení prosociálního
chování. Tento výčet není úplný, lze např. předpokládat, že excesivní věnování se videohrám zvyšuje riziko
problémů působených alkoholem a jinými látkami. Hraní počítačových her souviselo v populaci českých dospívajících
s častějším konzumem alkoholických nápojů, zejména piva, destilátů nebo míchaných alkoholických nápojů,
dále s častějším kouřením cigaret a kouřením marihuany. Objevila se i souvislost s rvačkami a šikanováním
druhých a sníženou známkou z chování. V odborné literatuře se objevuje tendence řadit excesivní hraní videoher
do blízkosti patologického hazardního hráčství, tedy mezi návykové a impulzivní poruchy.
Klíčová slova: videohry, životní styl, obezita, hazardní hráčství, násilí, zdravotní rizika, návykové nemoci.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.185)
  • 
18.1.2018 23:47:15
Vysokou školu má již dnes takřka 20% populace a číslo stále dynamicky roste. To není nic nestandardního. Předpokládám, že i dnes ve veřejných školách (což bude přesnější termín)probíhá výuka. Otázkou je, co absolventi zvládají, včetně VŠ. Největší inflaci vědomostí a dovedností jdou na vrub právě VŠ. Je až hanba, co je dnes za studijní obory. Jako příklad z mnoha uvedu Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze či třeba tzv. Oxford ve Starém Hrozenkově. Zřizovatelé soukromých VŠ si udělali velký byznys se snadným získáním titulů.
Sadia
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
18.1.2018 21:49:49
Jsem absolventkou nejenom základní ale i střední a dokonce i vysoké školy (a dnes vidím jak moc jsou všechny tyhle věci k ničemu) a jsem přesvědčená, že videohry jsou velice prospěšné pro rozvoj člověka a především jeho soustředění. A nazývat to co se děje ve státních školách "učení"? Dobrej vtip. Asi tak jako kopat díty v zemi a pak je zase zasypávat a dostat za to krásné čiselné ohodnocení :-P
Bobo
(IP adresa 193.165.96.175)
  • 
18.1.2018 12:08:37
Jak čtu inkluze, tak je mně jasné, že jde zase o nalévání peněz neziskovkám. Mzdy o zhruba 50 % vyšší než ve státních organizacích a zodpovědnost žádná. Máme zde stovky neziskovek, které jsou přisáty na státní rozpočet. Mimo to čerpají evropské dotace. Navíc si uzurpují stále větší prostor pro svoje požadavky. Naši politici by měli najít zbytek odvahy a říci jasně, kdo prospívá této zemi.
Zuzana
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
18.1.2018 10:55:07
Moderní kecy.
"Respektuje každé dítě takové, jaké je" - jinými slovy říká, že rezignovala na výchovu a vzdělání. Při výchově přece posiluju silné stránky a musím ovlivnit ty negativní. když je někdo vzteklej a agresivní, tak na to mám jen pasivně koukat nebo s tím taky začnu něco dělat?
"Proč nutit například i mé děti soustředit se na něco, na co nechtějí? - třeba proto, aby se naučily něco, co jim bude v životě dobré, třeba číst, psát, počítat a řadu jiných věcí? Kdybych nechala svoje dítě, aby si dělalo, co chce, tak by jen dlabalo bonbóny a hrálo si na písku. Občas jsem ho nutila do věcí, které dělat nechtělo, například uklízet. Kdo by mu ale v dospělosti uklízel, kdyby se to v dětství nenaučilo?
"Děti se sem, podle mého názoru, rodí jako hotové bytosti a já je mohu jejich životem jen provázet a pomáhat jim v tom, co oni sami chtějí." - to už se nedá ani komentovat.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353128 [Dalších 353108 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.