| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vaření a pečení

6.11.2014 12:21:51 Beruška+J02A07T10

Re: domácí laskonky

ahoj,
mám recept na laskonky, teď ale nejsem doma, tak ti ho najdu.
s tím pečením je to složité, mě se v mé elektrické troubě, která místo 240 peče 320 °C upečou a vysuší krásně, mamča v její elektrické se to nedařilo, furt byly jako syrové.
Vyšlehat sníh nad párou nevíím jak dlouho trvá, ale trvá to dýl než ho vyšlehat jen tak.. on se vlastně nad tou párou jakoby uvaří.. takže to trvá dýl... jak je to nad párou.. je pak takový hodně bílý, lesklý a nechává po odendání mixéru špičky.
já ještě musím říct, že je hrozně velký rozdíl v tom, jaký kokos použiješ, loni se mi vůbec nepovedly.. byly takové sypké.. a bylo to kokosem.. je potřeba strouhaný.. takové ty fakt strouhánky delší a ne mletý... nebo strouhaný na jemno, protože to je pak příšerně hutný husný.. ane vůbec nadýchaný.

krém.. já bych taky ráda ten originál oříškový.. ale klidně bych jakýkoliv udělala tak, jak dělám do dortu.
Postup takto:
dám do hrnce lžíci másla, v ní opražím (jakoby jíšku do polívky), dvě lžíce pl. mouky, až je to zapražené zaliju cca 300 ml mléko a svařím za stálého míchání na hustou kaši.
Do té pak ještě do horké /když chci čokoládový) nalámu pár kousků čokolády, kterou máme rádi (hořkou, kaštany, milenu, klidně bílou - ale kvalitní) a za občasného promíchání schladím na pokojovou teplotu ve dřezu se studenou vodou.
Potom vyšlehám 200g másla se dvěma lžícema třtinového cukru na hustou pěnu a postupně zašlehávám tu vychladlou kaši - krém je úžasný, nadýchaný, čím dýl mixuješ, tím jemnější je a každej kdo ho jedl, tak mu hrozně chutná a diví se, že je máslový, není totiž vůbec těžký a hutný.. dalo by se tam místo čokolády dát nastrouhané ořechy.. a měla bys z toho ten ořechovej..
klidně můžeš ještě dosladit, to už dolazuju dle chuti nebo podle toho pro koho je dort.

co se týče skladování:
tak suché vydrží asi dost dlouho.. je v nich všechno upečené.
Co se týče už nakrémovaných, tak se to odvíjí od trvanlivosti másla, mléko je svařené, takže tam to neva.. já to hlídám podle másla
ale bacha s namazáním velkého množství naráz, radši bych krém i klidně zamrazila (jde to v pohodě, potom necháš v lednici povolit a znovu vyšleháš) protože když jsou laskonky moc dlouho odleželé nakrémované, začínají se rozpadat
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Domácí laskonky Viola 6.11.2014 11:41
*Re: domácí laskonky Fren 6.11.2014 11:47
*Re: domácí laskonky Beruška+J02A07T10 6.11.2014 12:21
*Re: domácí laskonky Yuki 00,03,07 6.11.2014 12:36
**Re: domácí laskonky Yuki 00,03,07 6.11.2014 12:39
*Re: domácí laskonky Monika 6.11.2014 20:11
*Re: Domácí laskonky Ani 10.11.2014 17:46

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.