| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Reklamace a vracení zboží

30.5.2012 22:19:03 Maťa.

Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení peněz?

Výňatok z obch. podmienok mojho eshopu (vychádzam striktne zo zákona):

Rozpor s Kupní smlouvou

V případě, že zboží při jeho převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně uvedl zboží do stavu, který kupní smlouvě odpovídá, a to podle požadavků kupujícího bud´ výměnou věci, nebo její opravou, není-li takový možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí v případě, pokud kupující před převzetím věcí o rozporu s Kupní smlouvou věděl nebo rozpor s Kupní smlouvou sám způsobil. Neodporuje-li to povaze věci, nebo pokud se neprokáže opak, rozpor s Kupní smlouvou, který se projeví během prvních 6-ti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při převzetí zboží.

Odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží)

Tato možnost neslouží k vyzkoušení zboží a proto je nutné zboží vrátit nepoužité i nerozbalené.

Podle § 53 odstavce 6 zákona číslo 40/1964 Sb. Občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů, má kupující právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14-ti dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebení, v původním obalu poslat zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání).

Zboží pečlivě zabalte a jako běžnou zásilku zašlete na adresu naší firmy. NEPOSÍLEJTE zboží na dobírku! Taková zásilka nebude převzata! Doporučujeme zboží pojistit. Ke zboží přiložte pořizovací doklad, průvodní dopis s informací, že se jedná o vrácení zboží do 14-ti dnů a nezapomeňte připsat i číslo vašeho účtu. Po doručení zásilky bude do 5-ti dnů provedeno posouzení nároku na vrácení zboží a o jeho výsledku budete telefonicky, nebo emailem informováni.

Nárok na vrácení zboží zaniká:

- není-li dodržena 14-ti denní lhůta
- není-li zboží v originálním obalu
- není-li zboží kompletní
- je-li zboží nebo kterákoliv část jeho obalu či příslušenství jakýmkoliv způsobem poškozené, nebo nese známky používání

Kupující nemůže odstoupit podle § 53 odstavce 7 zákona č. 40/1964 Sb. Občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů od Kupní smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání.

Pokud budou dodrženy všechny podmínky nutné pro vrácení zboží, bude vám poštou zaslán dobropis. Po jeho podepsání a doručení zpět do sídla naší firmy vám budou zaslány peníze za zboží + poštovné na Váš bankovní účet nejpozději do 14-ti dnů.

Uplatní-lí spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy, má dodavatel dle § 53 odstavce 10 Občanského zákoníku právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží (tím se rozumí náklady za rozbalení zboží, kontrolu zboží zda je v pořádku - čisté, nepoškozené, kompletní, za zavedení zboží zpět do systému, naskladnění, vystavení opravného dokladu, vrácení peněz zákazníkovi, vrácení zboží zpět do prodeje).

TAKŽE V TVOJOM PRÍPADE ROZHODNE NEDOPORUČUJEM ODSTÚPENIE OD KÚPNEJ ZMLUVY V LEHOTE 14 DNÍ. NESPLŇAŠ PODMIENKY.

DOPORUČUJEM APELOVAŤ NA ROZPOR S KUPNÍ SMLOUVOU - TAM USPEJEŠ.
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Reklamace - mám nárok na vrácení peněz? Žvejkačka 30.5.2012 18:1
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... Třeba já 30.5.2012 18:10
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... Žvejkačka 30.5.2012 18:15
***Re: Reklamace: Mám nárok na vrácen... HelenaPa 30.5.2012 18:35
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... ..maya.. 30.5.2012 18:23
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... Žvejkačka 30.5.2012 18:29
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... a je to? 30.5.2012 18:29
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... Žvejkačka 30.5.2012 18:32
***Re: Reklamace: Mám nárok na vrácen... Sisi Karamelka 30.5.2012 21:16
****Re: Reklamace: Mám nárok na vrác... Žvejkačka 30.5.2012 21:39
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... luci07+M 3/07+M 9/08+ A 12/12 30.5.2012 18:56
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... HelenaPa 30.5.2012 19:10
***Re: Reklamace: Mám nárok na vrácen... luci07+M 3/07+M 9/08+ A 12/12 30.5.2012 19:38
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... štěpánkaa 30.5.2012 19:56
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... Maťa. 30.5.2012 22:20
**Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení ... Bumbi&05,08,10 31.5.2012 9:29
* Reklamace: Mám nárok na vrácení peněz... papinka 30.5.2012 20:1
*Re: Reklamace: Mám nárok na vrácení pe... Maťa. 30.5.2012 22:19

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.