| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Reklamace a vracení zboží

7.8.2017 11:30:18 HelenaPa

Na co mám při reklamaci nárok?

Momentálně jsme tak vytočená, zž jmi je fakt fyzicky zle.
Děkuji všem, kteří zvládnout dočíst elaborát (potřebuju se vykecat) až do konce a případně poradit.

Byla jsem vyzvednout reklamovanou aktovku. Kupovala jsem ji loni, kdy mě přilákal obrovský plakát Sleva na loňské modely školních batohů 50%. Tak jsem vlezla, našla přesně to, co jsme měla vyhlídlé na netu a koupila. Po roce používání (v polovině června) se mezi nejmenší a prostřední kapsou ta šusťáková přepážka vytrhla ze švu. Posledních 14 dnů chodil mladej s malým batůžkem, aby se to netrhalo víc. Začátkem prázdnin jsem batoh vydrhla (při té příležitosti jsem i našla dobře zašitý papír se zápisama zapomínání) a odnesla ho na reklamaci.
Už při přijímání reklamace mi prodavačka řekla "No, ale to nevím, jestli vám uznají, když byl ve slevě." Tak jsem jí vysvětlila, že batoh byl nový a zlevněný jen jako starší model, tudíž to není důvod reklamaci zamítat. "No, já vám jen říkám,jak to může být."

Dneska jsem ho šla vyzvednout. Reklamace zamítnuta z důvodu" přetěžování batohu, kdy došlo NE k vytržení ze švu, ale nadměrným zatížením k protržení látky přepážky (obr. 2 a 3)"
Ta látka je "protržená" přesně podél švu, šev tedy není rozpáraný, ale princip je stejný. Batoh je označen jako batoh pro 2. stupeň, nosil ho páťák, takže určitě neměl učebnic víc než druhostupňáci. Navíc v té nejmenší (nebo prostřední) kapse se přece nenosí ty těžké věci, které by mohly batoh přetížit.
Když jsem to rozporovala, tka mi prodavačka řekla, že ona přece nemůže vědět, že tam to děcko ty věci nenosilo, děcka přece s aktovkama zachází různě. Navíc prý jsme jim tam nechali svačinu, když jsme to nesli na reklamaci. To už mě fakt vytočilo do obrátek, protože 1) batoh jsem osobně vyčistila a 2) dítě svačiny do školy nenosilo, protože je mělo placené ve školní jídelně. Tudíž se jídlo v aktovce nemohlo vyskytovat.
Ale abych se uklidnila, musela jsem odejít a v klidu venku vydýchat. Teď se mi to rozleželo v hlavě a přemýšlím,jak se odvolat proti zamítnutí reklamace.

Je to možné se odvolat proti zamítnutí reklamace i dodatečně, když už jsme z prodejny odešla?
Jak můžu prokázat, že jsme aktovku nepřetěžovali? Nemusí oni nějakým posudkem dokázat, že jsme to udělali?
Vysvětlí mi, prosím, někdo fyzikální princip protržení směrem předozadním při přetížení aktovky? Neměl by při přetížení být roztržený šev nahoře a ne na boku?

Díky za rady, ~;((
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Na co mám při reklamaci nárok? HelenaPa 7.8.2017 11:30
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? HelenaPa 7.8.2017 11:36
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? Monty 7.8.2017 11:39
**Re: Na co mám při reklamaci nárok? HelenaPa 7.8.2017 11:51
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? kachna_ 7.8.2017 11:43
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? libik 7.8.2017 11:49
**Re: Na co mám při reklamaci nárok? HelenaPa 7.8.2017 11:56
***Re: Na co mám při reklamaci nárok? libik 7.8.2017 11:58
****Re: Na co mám při reklamaci náro... HelenaPa 7.8.2017 12:7
***Re: Na co mám při reklamaci nárok? K_at 7.8.2017 12:50
***Re: Na co mám při reklamaci nárok? Dooly. 7.8.2017 22:30
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? Fren 7.8.2017 12:37
**Re: Na co mám při reklamaci nárok? libik 7.8.2017 12:40
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? perko 7.8.2017 12:41
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? Gigi 7.8.2017 17:54
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? Pam-pela 7.8.2017 18:1
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? Monika 7.8.2017 22:37
*Re: Na co mám při reklamaci nárok? MÍŠA&FÍK 8.8.2017 12:44

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.