tisk-hlavicka

Naše zkušenost s americkou školou 5: Učitelé a děti

12.2.2001 Dr. Michaela Tydlitátová, New York

Jací jsou učitelé a jaké jsou děti?

Jací jsou učitelé?

Jsou přátelští. Nic není překážkou a všechno se dá vyřešit. Své žáky povzbuzují a chválí. Nic jim ovšem nesleví a známky na vysvědčení včetně písemného vyjádření jsou skutečným, velmi přesným a podrobným popisem studentových předností a slabin. Zde v Pleasantville, kde si škola může vybrat opravdu schopné učitele, není výjimkou, že pedagog absolvoval kromě hlavního oboru další speciální obor (častý případ postgraduálního studia ve středním věku), ale také ovládá plynně některý cizí jazyk, hraje na hudební nástroj nebo se dokonale vyzná ve výtvarném umění, ač vlastně nic z toho nemusí být součástí jeho studijní aprobace.

Jaké jsou děti?

Jsou plny sebedůvěry. Nikdo je nekritizuje zbytečně. Jsou otevřené a vůči sobě přátelské (uvádím zkušenosti našich dětí). Jsou přístupné novým myšlenkám a postupům, nadšené pro mnoho věcí. Zde v Pleasantville jsou obvykle dětmi vzdělaných rodičů, pocházejí až na výjimky z úplných rodin a často mají více než jednoho sourozence - spíše dva, tři i čtyři. (Údaj o početných rodinách platí pro celé Spojené státy). U nás rozšířený názor o nevychovanosti amerických dětí zdaleka neplatí všeobecně. Měřeno zkušenostmi klasické české školy působí americká škola jistě hlučněji a určitá uvolněnost je jí vlastní. Uvolněnost ale v žádném případě neznamená nekázeň..Školní pravidla vyžadují dodržování obecně smluveného, tj. uznávat autoritu učitele a ctít zákony školy, nejsou však malicherná. Dítě může při vyučování pít a vyhazovat odpadky, v určeném okamžiku musí ale odvést dobrou práci.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.