| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme doma

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 254 [Dalších 214 >>]
Elíláma
3.4.2011 21:41:18
Jo, podle mě se má respektovat přání rodičky i když není vyjasněno, jestli tedy není porod doma hazard, je to její volba, její tělo, její miminko a dělá to v dobré vůli pro oba.

Ale k tomu šití a obřízce, tak to mi fakt nepřišlo, nástřih jsem chtěla, byl, šití nebolelo, nástřih nebolel, po týdnu jsem o tom nevěděla, zato jsem se na boku netrhla a to bylo psycho :-( to mi přišlo jako obřízka, myslela jsem, že už si nikdy nevrznu. No za tři týdny to bylo úplně OK a šestinedělí jsme nakonec s mužem porušili ~;)
Elíláma
3.4.2011 21:35:44
Mě to nevadí, dělám ve zdravotnictví a ani mi to nepřijde, mě nemocniční prostředí nevadí. Naopak, po příjezdu do porodnice jsem se uklidnila. Vše bylo po ruce, spotřebovala jsem asi 10 košilek, tolik ani doma nemám, všichni byli milí, občas se prohodila směna, tak jsem měla asi 5 rukou v porodních cestách za porod a bylo mi to fuk ~;)

a nechali mě volit si svou polohu, pobíhat, stát, dokonce za mnou chodili s monitorem jako procesí ~:-D pak mě šmikli, malý šel najednou rychle a cesty se nestihly připravit, o nástřihu ani nevím, zato protržení na druhé straně a uvnitř bolelo jako čert.
MarkétaP + 4 dcerky
3.4.2011 21:33:54
Tak ještě pořád je tu v takových případech i záchranka, že.
kili
  • 
3.4.2011 19:33:15
no, ono ani tak nejde o samotný kyslík, jako o patřičnou péči při nejen dýchacích potížích hned po narození
Ivíček
3.4.2011 18:38:45
No jasně, 20-30min pro miminko bez přísunu kyslíku skutečně nic neznamená.
Cimbur
3.4.2011 18:18:54
To nemohla myslet jinak, než ironicky...
Jana79.
3.4.2011 15:32:51
Ahoj, take by me zajimalo, kde bylo mozne takto porodit. Dik za kazde info, kde lze s vlastni asistentkou porodit v Pze nebo okoli. Zvazuji porodnice Motol, Kladno, Slany. Motol me desi ze vseho nejvice - je to jen zalozni varianta kdyby to prislo vyrazne brzo nebo byly predpokladane komplikace.
kili
  • 
3.4.2011 15:06:50
- jasné to není Vám

- možná je to právě tím, že je ten význam znám


3.4.2011 15:01:19
To víš, to už byla taková ta poslední kapka. Celou dobu se držela nesmírně statečně, ale pak ti povolí nervy.
A to jsem zapomněla dopsat, že ti "umělci" v oné porodnici jí do těch spálenin zanesly zlatého stafylokoka. Jen kvůli němu musela pak být v Praze ve skleněné kukani. Když jsme tam šli, tak byla tak velká bezpečnostní opatření, že jsme jen koukali. Člověk skutečně někdy nechápe, jak při "zodpovědném" porodu v nemocnici také může skončit. Dodnes lituju, že jsem kamarádku nepřemluvila k porodu tady u nás. Ona primářka z naší nemocnice byla odejita a v té jisté nejmenované porodnici, kde dělá primářku, měla již poměrně dost malérů. V každém případě neumí pořádně udělat císaře, proto nutí i ženy s 5 kilovými dětmi rodit přirozeně. Cca 1,5 roku před naší kamarádkou jí tam umřela rodička (prý na embolii plodové vody). O naší kamarádce také tvrdila, že měla embolii plodovou vodou, ačkoli ta neměla žádné znaky této diagnózy. (Tato embolie se stává v jednom ze 100000 porodů, takže cca v 1 porodnici 1x za 80 let. Tady se to dle primářky stalo po 1,5 roce - ve stejné porodnici, pod vedením stejné primářky)
Pak se našim známým ozvala paní, která také měla velké dítě, primářka ho tahala kleštěma a mimi má dnes v důsledku porodu poškozený mozek, ačkoli jako plod byl úplně zdravý. Těch pochybení je celkem dost a přesto nechápu, že ji zatím nechávají na postu primářky.
3.4.2011 11:48:53
Pokud je význam dotepání lékařům znám, není tedy jasné, proč většině z nich připadá nesmyslné nechat ho dotepat.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 254 [Dalších 214 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.