| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je moje dítě nadané?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 59 [Dalších 29 >>]
Líza
2.7.2009 14:53:25
lenazel, tohle bych nikdy netvrdila, protože vím, že opravdu nadané dítě to nemá tak docela lehké a jeho rodiče taky ne. Bohužel skutečně nadané děti v pravém smyslu toho slova trochu ztrácejí kredit kvůli houfům skutečně ambiciózních hysterických rodičů, kteří prostě budou mít nadané dítě za každou cenu, třebaže je "jen" prostě chytré, šikovné a nadprůměrné. Souhlasím s tím, že kdyby se člověk řídil podle příspěvků zde, tak extrémně nadaných dětí to jedno dvě procenta, ale aspoň tak dvacet procent - jenomže to už by tímpádem nebylo nic tak zvláštního, žejo ;)
lenazel
2.7.2009 13:50:30
Pokud jsem to pochopila spravne, tak testy, ktere delala ta druha rodina neobnasely pouze vyplnovani typu najdi tri rozdily nebo co maji spolecne jablko a pomeranc, ale resila se tam prave i socialni vyspelost.
lenazel
2.7.2009 13:48:04
Petro vzdyt pisu, ze nam to kvuli ceskemu skolnimu systemu nedoporucili a ta druha holcicka je v jine situaci. Mmch od te doby co chodi do skoly je maximalne spokojena.
2.7.2009 13:45:56
Testy školní zralosti dělali u nás v MŠ taky v době, kdy bylo synovi 4 a půl. Resp. nějaké psychotesty pro předškoláky, jestli jsem to správně pochopila, které dávali dvěma "nejstarším" třídám. Syn je měl vyplněné jako první a bez chyby, nicméně na ZŠ byl v té době stejně nezralý, jako je teď... ~;)
Petra Neomi
  • 
2.7.2009 13:43:29
Že dítě mluví x jazyky ještě neznamená, že je zralé i sociálně a čtyř a půl leté dítě imho bude mezi staršími znevýhodněné v těch praktických věcech.
Petra Neomi
  • 
2.7.2009 13:40:18
Jak řešit dítě, které trvá na to, že jeho otec je sněžný šotek a je třeba ho eliminovat? :)
Mmch, za inkvizice by nás upálili, dcera mi podrobně popsala, jak se její otec v šotka mění, kolikrát se tak stalo a jaké je jeho činnost :))
lenazel
2.7.2009 13:33:53
Monty, dcera ma spoluzacku o tridu niz (konci druhou tridu, je podzimni takze ji je nyni 6,5). Nebylo to s ni k vydrzeni, tak ji vzali na psychotesty, k nekolika psychologum a ti jim doporucili zapsat driv.
Nase byla take na testech skolni zralosti take priblizne ve 4 a kousek a take byla zrala jit do skoly. My jsme ji ale predcasne nezapisovali, protoze nam to nebylo doporuceno kvuli ceskemu skolskemu systemu, takze jsme ji podle doporuceni vytezovali doma. Ta holcicka o ktere se zminuji na zacatku nezije v CR, ve tride jich je 5 z toho 3 druhaci a 2 prvnaci, takze de to hodne o necem jinem. Omlouvam se ze pisu jako cune, mladsi mi zducha do klavesnice.
lenazel
2.7.2009 13:25:09
No vidis Lizo, jak se mas ~t~. Mne jen trochu nadzdvihly reakce ve stylu, jake jsou matky nadanych deti ctizadostive ambiciozni hysterky, ktere si nadani svych deti jen vymysli. Nase devitileta mluvi aktualne plynule 5 jazyky vc. cestiny - podotykam nenutime ji.
2.7.2009 13:13:34
jj, taky na to s usmevem vzpominam
a rict mi tehdy nekdo,ze mi obdoba roste doma, neverim mu
Líza
2.7.2009 13:01:18
Sakra, lenazel, to mám doma nadaný hned dvě, obě dvě daleko dřív než v šesti mluvily plynně dvěma jazyky ;)
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 59 [Dalších 29 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.