| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku NA ZDRAVÍ! Pitný režim u dětí

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 57 [Dalších 27 >>]
MM, 2 kluci
  • 
19.5.2009 20:55:56
... spinningu vždycky vyžahnu celou svoji cyklo-láhev (1 l) vody a klidně bych si dala i víc...A na kole v terénu v podstatě to samé, v závislosti na tempu a intenzitě jízdy a počasí (zda je horko).
DENISA
  • 
19.5.2009 16:12:15
No gratulovat asi ne, jestli pije podstatne vic, nez je uvedeno v clanku, tak je to spatne. Ja dostala od sve Dr. pekne vynadano, ze se zatezuji ledviny.
karma
19.5.2009 16:01:48
Dnes se kolem pitného režimu dělá moc řečí. Mám podezření, že tj hlavně reklamní tah výrobců vod: já piju od malička několik l/den, neb mám žízen. Moje babička vypila za den 2 hrnky černého čaje, jednu kávu a talíř polévky...ve zdraví se dožila 92let. Její sestra to samé, zemřela v 97. Babička mého manžela podobně. (Dnes je jí 86). Moje dcera pije minimálně. Ve 20ti měsících by dle uvedeného článku byla dávno dehydratovaná. Opravdu se mi zdá, že dnes se kolem toho moc mluví.
19.5.2009 15:49:53
To věřím. ~t~ Ale 5 litrů bych stejně nevypila. :-)
19.5.2009 15:28:46
Ahoj, moje dcera měla ve 20 měsících zánět močového měchýře a dr. na Nefrologii mi řekla, že dítě by mělo zhruba vypít denně 200 ml. na 1 kg váhy, takže moje dcera v té době měla vypít zhruba necelého 1,5 litru. Je jedna z těch, co pít nepotřebují, vypila dvě dcl denně a stačilo, ale musela jsem to do ní holt natlačit. Fungovalo mi dobře, když jsem ji zabavila a mezi tím jsem do ní dávkovačem na panadol dostala co zhruba dvě hodiny 3 dcl. pití. Teď vypije litr mléka denně a k tomu trochu čaje, ale to je vše. Naštěstí močák už je OK. Teda zatím.
Teraza Horáková
19.5.2009 15:17:30
to nevím:-))) u nás balená moc nefrčí, já prostě z kohoutku, krom do vína, tam si dávám Mattonku :-)))
Teraza Horáková
19.5.2009 15:17:23
to nevím:-))) u nás balená moc nefrčí, já prostě z kohoutku, krom do vína, tam si dávám Mattonku :-)))
19.5.2009 15:06:12
Tak tam zajdi a pit ti pujde samo
fakt je pri spiningu neskutecna zizen, pac se potis jak mys
19.5.2009 14:53:20
Sice jsem tam nikdy nebyla, ale co říkáte na tohle (viz níže)???? Tolik vypít, tak nesedím "na kole", ale na záchodě. I když chápu, že se pít u sportu musí. :-)


Nic neovlivní váš výkon nebo zdraví více než dostatečný přísun tekutin. Jediná lekce SPINNINGu vás může nebezpečně dehydratovat a ohrozit vaše zdraví. Naši instruktoři jsou vedeni k tomu, aby vám v zájmu Vaší bezpečnosti neumožnili absolvování lekce, pokud nebudete mít k dispozici pití.
Hydratace je stěžejní faktor schopnosti potit se a udržet stálou tělesnou teplotu, pumpovat krev do pracujících svalů, využít uložené tuky a odstraňovat z těla toxiny nakumulované během cvičení.
V souvislosti se SPINNING? lekcí potřebujete vypít cca 1,2 litru tekutin. Ideální je vypít cca 2,5 dl před začátkem a stejné množství po lekci. V průběhu jízdy se snažte vypít cca 7 - 9 dl tekutin. Toto ale zahrnuje pouze vodu (ideálním nápojem je čistá neperlivá voda) nebo ředěné iontové nápoje (ovšem ve větším ředění než doporučuje výrobce na obalu). Káva a alkohol (byť jsou tekuté) působí diureticky a mohou zapříčinit dehydrataci. Pro svůj nadměrný obsah cukrů nejsou příliš vhodné ani ovocné džusy a limonády.
Pijte průběžně. Pamatujte si, že žízeň není indikátor stupně dehydratace. Než se žízeň ozve, můžete už být dehydratováni.

19.5.2009 14:46:41
Jen jsem chtěla podotknout, že žízeň není indikátorem nedostatku tekutin, bohužel. Často přichází totiž pozdě. Já jsem třeba jako mladá holka neměla žízeň skoro nikdy.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 57 [Dalších 27 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.