| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Manžel anebo maminka?

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 178 [Dalších 138 >>]
21.1.2009 16:04:18
Ze byl ten fizlacky rezim zrudny, na to je spousta dukazu. Jaky dukaz mas, ze matka toho kluka se chovala zrudne? Jak vis, ze ho tady nechala s plnym vedomim dusledku? Vis kolik ji bylo? Vis, v jakem prostredi se pohybovala? Co kdyz byla proste jen "mlada a blba"? Nebo Ty sis byla vzdycky vsim jista? Vzdycky zodpovedna? Nikdy jsi neudelala chybu? Gratuluju. Takovych vas moc neni...

Ano, za chyby se plati. Ale v normalni spolecnosti mas casto moznost chyby nebo hrichy mladi napravit. Tady to neslo.

Takze rozhodne bych neresil, kdo byl vetsi svine, jestli matka emigrantka nebo matka komunistka. Ten chlap ma proste problem sam se sebou a musi ho resit. Ocividne to nedokaze sam, takze je potreba ho presvedcit, aby to s manzelkou zkusili u nejakeho odbornika.
Repulsion
21.1.2009 15:50:00
To je podle mě trochu zcestné uvažování - že tady není svoboda samozřejmě každý věděl a tudíž bylo na místě se podle toho chovat i podle toho uvažovat. Protože ty děti za to nemohly a odnesly to v takovém případě nejvíc - a opravdu někdy hodně těžce a s celoživotními následky.

Jinými slovy - že tady byl zrůdný režim, to je pravda. Ale to není omluva pro něčí zrůdné jednání.
21.1.2009 15:40:50
Podle teto logiky by byla ovsem lumparna i privest dite na svet bez predchoziho planu, jak byl predveden v "Basnicich". A to mi prijde dost na hlavu postavene.

Proc by mel svobodny clovek ve svobodne zemi takto uvazovat? Z toho plyne, ze to nebyla svobodna zeme a nezili v ni svobodni lide. A docela dobre chapu, ze zadneho slusneho cloveka by nenapadlo, ze nejaky tak mirumilovne se prezentujici rezim ( "Let holubicko bila a potes vsechny domovy, aby Tva kridla vsude byla, jak kvetouci den majovy...:) by mohl branit rodicum ve styku s detmi... Zvlast pokud ta matka byla mlada a sama...

Bohuzel, nikdo z nas nezna skutecne okolnosti, takze jsou to pouze takove vykriky. Nicmene, odjet na dovolenou bez ditete mi prijde mene zrudne, nez strilet lidi na hranicich a nedovolit tem, kteri se za tu hranici zivi dostali, videt sve blizke.
Milada.
21.1.2009 15:26:57
Souhlasím s Grainne.
Pokud si představím, že si žiju na svobodě třeba v Californii:-)) a moje nezlitilé dítě je v ČR beze mne, já za ním nesmím.. tak nevím. Vlastně si to asi představit nedokážu

:-©:-©:-© ~a~~a~~a~

Jasně, tohle bude mít každej jinak a BH, buďme rádi, že už to nikdo nemusí řešit.
&
21.1.2009 15:25:17
Teto, rezim to byl zrudnej. Taky, protoze nutil delat lidi takovyhle rozhodnuti...
Ale urcite bych s autorciny maminky nedelala bacharku, a necinila ji zodpovednou za nestesti Petrovi rodiny.
Grainne
21.1.2009 15:19:23
Prvotně je zrůdnější opustit svoje dítě a jít za štěstím bez něj.
teta
  • 
21.1.2009 15:18:38
To je otázka názoru - podle mě za to mohl v každém případě komunistický režim, protože stavěl lidi před nemožnou otázku. Jak v Sophiiný volbě.
V normálním státě se to stát nemohlo.

Všichni přitom doufali, že se nějakým, jakýmkoliv, způsobem nakonec těch dětí domůžou...

Určitě se neshodnem, takže hezký zbytek dne :-)
Repulsion
21.1.2009 14:55:54
To je. Ale opustit své dítě a poznamenat ho tak na celý život je zrůdnější...
teta
  • 
21.1.2009 14:49:55
Zrůdné je snad především to, že NESMÍTE vzít SVOJE dítě a žít s ním, kde se VÁM zachce!
MM, 2 kluci
  • 
21.1.2009 13:57:37
... to mě napadlo taky. Když už, tak měřit stejným metrem!

Stejně nechápu jak se s ní může stýkat jako by nic, když ho tehdy opustila? A zároveň chtít po manželcě, aby se svojí matkou nestýkala?? Totálně absurdní!!!

A co vůbec ta teta, která mu nahradila matku, s tou se nestýká...?
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 178 [Dalších 138 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.