| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem “alternativně” rodila v Českém Krumlově

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 340 [Dalších 300 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
4.11.2007 21:14:03
Lucko, k tomuto případu - pokud je to ten stejný, o kterém jsem slyšela já, tak RSZ na opakované naléhání přijela se židlí místo s lehátkem a musela se vracet. Mimo jiné ... Jinak k výhřezu pupečníku může dojít i při odchodu plodové vody jako prvním signálu blížícího se porodu, tj. i u ženy, která do té podonice plánuje jet. Je to poměrně vzácná komplikace a obvykle nedopadá dobře nikde.
Milada.
4.11.2007 21:06:09
Ale né, já jsem nepsala, že tu byl Tvůj případ 100x.

Psala jsem o tom, že tahle celá debata tu už byla asi 100x a že Sylvie třeba po 101 odpoví :-)

Lucka
  • 
4.11.2007 21:01:40
Knížku Zdravé těhotenství a ... jsem četla. Je hezká, ale není úplně příjmána u nás v ČR. Když se člověk zamyslí nad tím, jak se porodnictví hnulo kupředu, byl by to jen krok zpátky rodit doma. (Asi ne všechny porodnice odpovídají tomu, co mám na mysli, ale je jich hodně, kde se snaží zavést nové poznatky do praxe.) Je to dost velké riziko, když vše nejde, jak má. Někdy jde o vteřiny. Ten, kdo zažil, co to je, bude určitě souhlasit. Zajímavý případ je popsán na http://www.florence.cz/cislo.php?stat=301, pod názvem Nechť je slyšena i druhá strana. Na tom jsem si uvědomila, jak je hazardní spoléhat se jen na sebe (nebo i manžela!!) a na porodní asistentku. Nezlobte se na mne, ale článek rodičky zde napsaný na který reaguji, mi připadal na hranici fanatismu. Je to však můj názor a rozhodně nechci nikoho odsuzovat. Pokud to někdo zkusí a vyjde to, tomu blahopřeju. Pevně doufám, že jsou pryč ty doby zabalených vánoček a terorizování personálem. Nutno na závěr zmínit, že trochu více profesionality ze strany zdravotnického personálu by rozhodně neuškodilo.
4.11.2007 20:53:43
mooooc se omlovám, nějak to sem vlítlo 3x.....
4.11.2007 20:53:02
Milado,
psala jsi, že ten můj případ tu byl už 100x tak snad to všechny děti zvládly :-)
tak nic ve zlým, asi budeme mít vždy jiný názor...
4.11.2007 20:52:58
Milado,
psala jsi, že ten můj případ tu byl už 100x tak snad to všechny děti zvládly :-)
tak nic ve zlým, asi budeme mít vždy jiný názor...
4.11.2007 20:52:28
Milado,
psala jsi, že ten můj případ tu byl už 100x tak snad to všechny děti zvládly :-)
tak nic ve zlým, asi budeme mít vždy jiný názor...
4.11.2007 20:49:10
Milado,
no, moje prababička porodila doma pět dětí, když teda půjdeme dál v čase. Doma, ne na poli, a bylo to v letech cca 1905 - 1926. Jedno sice umřelo, ale ve dvou letech na záškrt, ne při porodu... pokud se tu vedou statistiky, kdo rodil doma a kdo při tom umřel. :o)
Milada.
4.11.2007 20:47:11
Co to? O zadne stovce deti jsem tu nepsala :-))
Milada.
4.11.2007 20:45:09
Monty, no protoze ty deti jsou jeste mlady, ze:-). Ja mluvim o detech narozenych v roce 33 a tusim v roce 29. A v zasade tu slo o to, ze ani takhle stare deti se ani tehdy na poli nenarodily, to nam tady totiz chtela Natasok namluvit.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 340 [Dalších 300 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.