| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pískoviště - ráj pro děti, otrava pro matky?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 123 [Dalších 93 >>]
25.5.2006 18:47:14
Markéto, laskavě neházej všechny maminy které nestojí dítěti celou dobu pobytu na dětském hřišti (písku) za zadkem do jednoho pytle!
25.5.2006 18:43:35
Diano,
myslím že takových mamin jako ty je tu více, myslím že spousta, některé si hrají na dokonalé, ale ve skutečnosti vůbec takové nejsou.
Samozřejmě já s tím co píšeš souhlasím, ale vsadím se, že se někdo najde, kdo tě tady bude kamenovat za to co jsi napsala s tou pohádkou při vaření:o))
Diana, Míša 2 roky
  • 
25.5.2006 17:19:55
Samedko, děkuji!
Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Můj problém asi je, že pořád trpím výčitkami, když mě to nebaví s dítětem na písku, když nemám chuť si hrát s autíčky, když se mi chce spát a musím číst už 10. knížku o medvídcích, krtečcích atd. (synáček usíná až kolem 22:30), když musím vařit a dítě posadím k pohádce... Navíc mám často migrénu a to se pak těžko skotačí s dítětem, člověk by si nejradši někam zalezl. Prostě pořád mám pocit, že ostatní matky to všechno zvládají lépe, dětem se víc věnují a dělají to rády.
Tato diskuse mě trochu uklidnila.
Někde jsem slyšela, že matka nemá být dokonalá, ale dost dobrá.
25.5.2006 17:15:37
To je hrozný! A jak je to dlouho, co to dali pryč?
Markéta, syn 19 měsíců
  • 
25.5.2006 16:54:08
Super článek, mluví mi z duše ...
Taky nesnáším veřejná pískoviště ... ne proto, že bych si nedokázala se synem plácat bábovičky (byť mě to neuvádí v nějakou extázi a vydržím to fakt jen chvíli), ale hlavně proto, že je tam tolik maminek, které děti vypustí a dál si jich nevšímají ...
zhusta možná takové jako ty, které si tady veřejná pískoviště chválí, jak si tam skvěle odpočinou a dítě vypustí a dlouhou dobu o něm ani neví ...
Se synem jsem na hřiště poprvé šla, když začal chodit, někdy kolem jedenáctého měsíce ... co na tom, že tam byl nejmladší, užíval si to stejně ... jasně, že jsem u něj stála a hlídala ho .. ale průvodci těch ostatních dětí tam jaksi nebyli, tedy byli - zapovídaní do hovoru, čtoucí časopis, rozhodně však nevnímající, že jejich čtyřleté dítě právě pošťuchuje to nejmladší, které tam zrovna je ...
A protože se to opakovalo ještě několikrát, tak holt máme vybavenou zahradu a na veřejné hřiště chodíme jen občas a na chvíli ... a kontakt s dětmi synovi zajišťuji jinak ...
25.5.2006 15:49:47
No konečně mi někdo promluvil z duše. Mám 18 měs. dceru a písek je pro mě nutností. Naštěstí to tam dceru moc nebaví (viz maminka a její chlapeček, který nesnášel špinavé ruce) tak tam strávíme tak maximálně půl hodinky a pak jdeme na procházku. Ještě štěstí, že máme blízko park s rybníkem, kde se můžou krmit kachny, koukáme na rybičky, žáby a na stavbu nových domů ... Těším se až se naučí na tříkolce a tím se nm zvýší akční rádius :-)) Taky máme blízko dětský koutek a navíc pár kamarádek, ke kterým jezdíme na návštěvu a trávíme čas na jiných hřiších a jinak. Je to pro mě nepředstavitelný způsob trávení volného času jako to má moje kamarádka, kde se maminky navzájem pomlouvají a vytvářejí tábory .. Brrrr
ženetka
  • 
25.5.2006 13:19:03
Přesné, markéto, nemohla jsem si vzpomenout, ze kterého filmu ono: nechtěj po mně, abych ty záclony věšel rád pochází.
jinak....copak pískoviště, ale koho baví pinkat si s dítětem, které se do míčku trefí jen nějakým omylem, , podvádět v Člověče nezlob se, aby už dítě konečně vyhrálo a mohlo se jít spát, hrát fotbal s větším klukem, se kterým nemáš šanci se míče ani dotknout
HankaFričová a 4děti
  • 
25.5.2006 12:44:02
mám 4 děti 12,8,3 a 9měsíců a můžu podotkonout že ten písek je katastrofa.Mám ho úplně všude po bytě.I když se venku očistí tak stejně je všude.Před barákem nám udělali nekryté pískoviště o rozměrech zhruba 15metrů a děti si zajímavě hrají.Háží ho po sobě.Taky mě to tam moc nebaví ale vyhrají si tam a o to jde.Ten písek se uklidí.
25.5.2006 12:34:40
Bavím se, to máš pravdu, bavím se tím, jak každý má na to úplně jný názor. Že se tu dokážou holky pohádat a navážet se do sebe kvůli prkotině-to mě nebaví. Jasně, lidi bez názoru by mě nebavili, jen mi vadí, že něco, co jedné připadá fajn a stojí si za tím, druhá dokáže "pošpinit" zesměšnit apod...
(viz Proč jsem měla vůbec děti). To, že mě nebaví zrovna tohle batolecí období, je nás víc, které máme raději větší děti (Lída, Pettina a další...).
25.5.2006 11:38:39
Samedko vystihla jsi mé pocity. se starším synem jsem byla na písku cca 2x, protože to byl takový estét, že nesnesl špinavé ruce. Takže jsme přišli já ho posadila do písku sedla si na lavičku a mezitím Vojta vzal písek do ruky zjistil, že ji má špinavou a následoval šílený řev a úprk z pískoviště.

ted mám 9. měsíční mimi a představa pískoviště je pro mě noční můra jednak si neumím představit co tam s maminama budu řešit každý den a taky bydlíme na sídlišti,kde dost lidí má psy no a nechávají je volně běhat a tak si dovedete představit jaké "poklady" pískoviště skrývá. A tak tam chodit vědomě nebudu ve školce si toho užije dost a radši budu pořádat výlety a jiné akce při kterých nehrozí nějaká nemoc.

jinak procházky s kočárkem miluju, ale písek fakt néééééé
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 123 [Dalších 93 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.