| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přirozený porod 2: Porod začíná

 Příspěvky 110 z 66 [Dalších 56 >>]
  • 
18.1.2006 16:12:00
JanoŠ., nepsal jsem zde místo porodnice z vlastní motivace, ne proto, že by si to zakázali :-D
jednak to nebylo potřebné ohledně záměru článku
dále jsem nechtěl absolvovat pohovory s některým zaměstnancem, jako třeba "tohle jsem takhle neřekl, já to řekl jinak", pokud by to bylo natvrdo zveřejněno, i když jinak si za svým stojím a není problém mi napsat.
Jinak soukromě komukoliv napíšu, kde to bylo.
Ohledně toho, že by třeba nebyli rádi, že je takto propaguji, to mne taky napadlo, ale asi je to v pohodě - v porodnici s námi neměli žádný problém, to možná spíš na tom šestinedělí, ale to je jejich problém :-) a nemusí to platit pro všechny - já jsem spíš optimista, který vychází z toho, že všichni lidi jsou v podstatě v pohodě a teprve když nejsou, tak to řeším ;-)
Petr Klásek
Eva K
  • 
16.1.2006 14:35:10
Myslím, že pokud ti něco píchli, tak už část porodu přirozená není. Ale myslím, že důležitější než termín "přirozený porod", je "spokojená rodička a miminko". A to se u tebe splnilo, zvládli jste to dobře. Eva
Apolena.
16.1.2006 14:32:58
Evo K,
paradoxně ti budu odporovat :-).
Vůbec si nemusíš z porodnice přinést trauma, můžeš být maximálně spokojená a miminko taky. Znám fůru takových žen a podle jejich vyprávění bych taky asi byla spokojená, kdybych teda o porodu v porodnici uvažovala.
Někdy to chce pečlivou přípravu (porodní plán atd.), někdy štěstí. Třeba zrovna ty to štěstí budeš mít, držím palce, abys ti to v porodnici vyšlo podle tvých představ :-).
Eva K
  • 
16.1.2006 14:17:53
Taky si nemyslím, že ženy rodí doma pro vlastní pohodlí a nelíbí se mi, jak se tady do těchto žen pouští. Nevím, kdo tady rozdával právo někoho odsuzovat a rozum poznat, co je nebezpečnější. Mě by taky mohly doma rodící ženy odsoudit za to, že jdu rodit do porodnice, i když vím, že tím pravděpodobně přinesu trauma nejen sobě, ale i svému miminku. Možná je to právě pohodlnost, možnost přenést zodpovědnost za sebe i dítě na někoho jiného, nízká sebedůvěra, co mi nedovoluje rodit doma.
Doktoři u mě poslední dobou ztratili hodně bodů - dva mi předepsali léky nevhodné v těhotenství s tím, že zkusíme a když nezabere tohle zkusíme něco jiného a že už jsem ve vysoké stupni a že "do miminka to jde jen trošičku"... Na mé překvapení ohledně předepsaných léků reagoval lékař uraženě, připadala jsem si jako "nespolupracující pacientka", aneb co sem tedy lezete, když nechcete prášky. A víte co, už tam opravdu nepůjdu, jen na nutnou prevenci. A u porodu to bude jistě podobné, akorát vyostřené bolestí a časovou tísní. Tak možná už tam taky příště nepůjdu a sfouknu to doma:-). Eva
JanaŠ - Kokheshaidah, 30tt
  • 
15.1.2006 19:20:19
Ano, budu rodit poprvé a je mi jasné, že moje představy se po porodu změní. Každá zkušenost formuje a upřesňuje názory a opravdu ten nedostatek vlastní zkušenosti teď cítím jako omezení a o to je to těžší. Ale znám se natolik dobře, že vím, že radikálně se můj základní postoj asi nezmění, protože bych řekla, že je v souladu s postojem v jiných oblastech jako je třeba zdraví, lékařská péče atd., kde už mám vlastních zkušeností dost, takže pochybuju, že si pak začnu myslet, že tradičně lékařsky vedený porod je to nejlepší, co může být. Myslím, že se snažím být otevřená ke všemu, ale tato otevřenost (podle informací, které zatím mám)někdy chybí na straně personálu v porodnicích a je těžké pak mít důvěru v to, že vaše požadavky budou opravdu respektovány a že vám nebude vnucováno něco v zájmu zdraví dítěte nebo vašeho jen "pro jistotu", prostě proto, že se to tak dělá a je to jednodušší (tak jako vám spousta doktorů předepíše "pro jistotu" na chřipku antibiotika). A ono to zas tak moc neuškodí a nakonec je dítě i matka v pořádku, takže proč kolem toho dělat rozruch a nepřijmout to tak, jak to má většina, zvlášť když jdete rodit poprvé a nemáte představu... Ale děkuju za povzbuzení.
JanaŠ - Kokheshaidah, 30tt
  • 
15.1.2006 19:18:01
Ano, budu rodit poprvé a je mi jasné, že moje představy se po porodu změní. Každá zkušenost formuje a upřesňuje názory a opravdu ten nedostatek vlastní zkušenosti teď cítím jako omezení a o to je to těžší. Ale znám se natolik dobře, že vím, že radikálně se můj základní postoj asi nezmění, protože bych řekla, že je v souladu s postojem v jiných oblastech jako je třeba zdraví, lékařská péče atd., kde už mám vlastních zkušeností dost, takže pochybuju, že si pak začnu myslet, že tradičně lékařsky vedený porod je to nejlepší, co může být. Myslím, že se snažím být otevřená ke všemu, ale tato otevřenost (podle informací, které zatím mám)někdy chybí na straně personálu v porodnicích a je těžké pak mít důvěru v to, že vaše požadavky budou opravdu respektovány a že vám nebude vnucováno něco v zájmu zdraví dítěte nebo vašeho jen "pro jistotu", prostě proto, že se to tak dělá a je to jednodušší (tak jako vám spousta doktorů předepíše "pro jistotu" na chřipku antibiotika). A ono to zas tak moc neuškodí a nakonec je dítě i matka v pořádku, takže proč kolem toho dělat rozruch a nepřijmout to tak, jak to má většina, zvlášť když jdete rodit poprvé a nemáte představu... Ale děkuju za povzbuzení.
Olina
  • 
15.1.2006 19:08:29
To je jenom přání. Většina lidí se vyjadřuje ke všemu co je napadne, nijak neřeší, co a kolik o tom ví. A většinou bývají nejchytřejší v tom o čem nic nevědědí.
Ale děvče, každý má právo na svůj názor. To že s ním nesouhlasíš nic neznamená. Zrelativizovat kompetentnost např. tvých názorů by taky šlo docela lehce.
Jitka,dcera9m.
  • 
15.1.2006 15:45:32
Myslím,že ty "náročné" požadavky a představy měla a má mnoho žen,co jdou rodit poprvé(nevím,je-li to tvůj případ,nenapsala jsi to,pokud ne,tak se omlouvám:-) a při setkání s realitou je to pak trochu o něčem jiném:-)
Navíc v prostředí,kde člověk nikoho z personálu nezná je někdy těžké prosazovat to,o čem vlastně jako laikové mnoho nevíme,známe pouze z vyprávění...tím nechci nikoho odrazovat,naopak,pokud někomu zůstane ta odvaha a přesvědčení i v "hodině dvanácté" to jen závidím a klobouk dolů.
Ale stejně,není nad to,když je porod rychlý,bezproblémový,bolesti snesitelné a miminko i maminka zdravé.A to vám všem přeju!
JanaŠ - Kokheshaidah, 30tt
  • 
15.1.2006 14:21:49
Omlouvám se, příspěvek není Hanky, asi se to stalo tím, že nedávno psala příspěvky z mýho počítače a neodhlásila svou registraci, což jsem zjistila, až když jsem příspěvek vložila, a nevím, jak by se to dalo smazat. Hanka se určitě v nejbližší době rodit nechystá. Promiň Kokeši.
Jana
15.1.2006 14:00:16
Za prvé za popis porodu z pohledu muže - partnera a otce a navíc napsaný otevřeně a citlivě, přitom ale tak nějak "mužsky" věcně (nerada bych ale sklouzla ke stereotypům). Můj partner chce být u porodu a rád by byl užitečný, ale zatím mám pocit, že nemá moc představu, co porod obnáší a z jakého konce by měl vlastně začít. Já ho nechci do ničeho tlačit ani poučovat, tak si myslím, že tenhle článek by mohl být dobrý začátek.
Za druhé díky za možnost nahlédnout do toho, jak jste realizovali svou představu o přirozeném porodu v praxi. I když literatury a odkazů na internetu je dost, konkrétní zkušenosti se člověk moc nedozví. Možná bych osobně víc zdůraznila některé jiné podle mě důležité věci, nejen ženinu potřebu intimity a známých lidí kolem sebe, ale článek mi dodal odvahu snažit se prosadit svoje představy o porodu. Většina rodících nebo porodivších v mém okolí vcelku přijímá standardní medikalizovaný přístup k porodu a stačí jim, že "sestřičky byly příjemné a doktoři profesionální", a i když jim například udělali nástřih bez toho, že by se jich ptali, tak nakonec to vše vlastně dobře dopadlo. Chápu to (a možná i trochu závidím), ale mám trochu pocit osamělosti se svými tzv. náročnějšími (= prostě jinými) představami. Překvapila mě informace o možnosti ambulantního porodu - někde jsem snad i dokonce četla, že tato možnost v našich porodnicích neexistuje, ale je jasné, že pokud to člověk opravdu chce, jsou způsoby, jak si to prosadit.
Nerozumím, proč Petr nechce zveřejnit jméno porodnice, mám pocit, že by to bylo spíš k jejímu prospěchu, a pokud to byl požadavek porodnice, pak mě napadají takové věci, jako že třeba nechtějí, aby jim tam jezdily další rodičky a chtěly rodit taky tímhle způsobem....Hm.
 Příspěvky 110 z 66 [Dalších 56 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.