| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Od punku k opeře

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 42 [Dalších 12 >>]
Emina
  • 
21.3.2005 21:57:39
Evco, ale ono to do znacne miry urcit jde (co je kulturni a co ne), problem je jinde, je v tom, ze "nekultrni" clovek neni a priori mene hodnotny nez ten "kulturni". Navic Karban vi o "kulture" draka, pokud se na prahu ctyricitky dopracoval k Labutimu jezeru jen diky baletici dcerce a Narodni divadlo mu "voni snobarnou" (Nedejboze, ze by se nekdy koukl do Rudolfina, tak tezky parfem by ho mohl snad i zabit.). Obdivuhodny je v tom, jak z tohohle tristniho faktu dokaze udelat prospekt vlastni uslechtilosti a "kulturnosti". Hurnika na nej.
21.3.2005 21:34:05
Takže JENO - trochu jsi mi nahrála. Já totiž pracuji v infocentru města Strakonic, takže propagovat Strkonické akce je moje náplň práce. Pokud bys měla mekdy do ST cestu, tak sídlíme na náměstí hned vedle radnice. A prošla jsem náš kalendář akcí na tento rok a z něho jsem vybrala pár akcí vhoených pro rodiny s dětmi. Pokud by tě (či samozřejmě kohokoliv jiného) zajímaly akce kdekoliv v jihozápadním pohraničí (tak nějak od Domažlic po Písek) je na adrese www.sumava.net/akce bezvadný kalendář akcí. Můžete si zadat výběr dla data, místa konání či tpu akce... Pokud tam u Strakonic bude nějaká hrubka, tak mně nebijte :-D. Denně po příchodu do práce tam datlujeme novinky....

30.04.05 Zahájení turistické sezóny s večerním sletem čarodějnic: budeme vítat novou turistickou sezónu. Sportovní i kulturní akce budou probíhat v nejrůznějších částech města a budou určeny všem. Večer bude žít hrad a okolí rejem nadpřirozených sil. Pořadatel: Muzeum středního Pootaví, tel.: 383 321 537k, e-mail: muzeum@strakonice.cz a MIC Strakonice, tel.: 383 700 700, e-mail: info@strakonice.net

25.06.05 Nektarská pouť s putováním za dráčkem Podskaláčkem: zábavné soutěže pro děti i dospělé, soutěž kuriózních plavidel, k poslechu hraje několik kapel, podává se dobré jídlo a pití. Pořadatel: Pivovar Strakonice, tel.: 602 140 242 a Muzeum středního Pootaví, tel.: 383 321 537, e-mail: muzeum@strakonice.cz

02. 07. 2005 HOŠTICE u VOLYNĚ - Hoštice patří dětem. Program s jihočeským pohádkovým králem Zdeňkem Troškou

Ve dnech 04.06, 02.07 a 06.08. od 21:00 hod a od 22:00 hod: Noční prohlídka hradu (oživlé pověsti)

30. 07. - 31. 07. 2005 Rumpálování - hrad se promění ve středověké tržiště, součástí jsou také ukázky zapomenutých řemesel, nechybí taneční, divadelní, šermířská a kejklířská vystoupení a dobové speciality k pochutnání. Pořadatel: Muzeum středního Pootaví, tel.: 383 321 537, e-mail: muzeum@strakonice.cz

02. 12. - 04. 12. 2005 Adventní trhy pod Rumpálem - jarmark, divadelní představení, vánoční výstavy, mikulášská nadílka, živý betlém, folklorní a pěvecká vystoupení. Pořadatel: Muzeum středního Pootaví,
tel.: 383 321 537, e-mail: muzeum@strakonice.cz

Ahoj a v infocentru ve Strakonicích třeba nashledanou :-D
Simča
21.3.2005 20:09:13
Můžeš napsat článek o nafoukancích, jež na první místo před člověka, kladou "kulturní a jinou vzdělanost", postavení, slušné mluvení apod.
Vzhledem k tomu, co sis jistě už zkusila s postižením svého dítka, bys na to měla určitě "větší morální právo". Na druhou stranu lidé, kteří mají srovnané hodnoty, takovéhle blbosti nepíšou.
21.3.2005 20:08:16
Na ty akce co jsem jmenovala psi můžou. Můžou na drtivou většinu festivalů pod širým nebem a my s dětma jezdíme téměř výhradně na takové, protože venku jsou rády, zatímco taková prohlídka zámku jim zatim nic neříká.
esme
  • 
21.3.2005 19:59:06
A co máme dělat my s postiženými dětmi? Jednou za půl roku namasíruju svaly a vynesu svou dceru do kina, ale doma je nám líp. Nejsou tam bacily a můžu ji během filmu přebalit. Na koncertě si nás nedokážu představit a v divadle nerozezná ty malé postavičky na jevišti.
Díky Bohu za DVD... A já sama taky už nikam nechodím, samotnou mě to nebaví a s manželem se musíme střídat.. Ráda bych jednou taky takhle moralizovala..
21.3.2005 19:47:47
Tak jsem původně chtěla vyslyšet doufající Olinu a nechat si svůj názor tentokrát pro sebe. Ale Psychouš mě navnadil.
Už na začátku pan Karban píše:"Nechci soudit....". Nicméně jako obvykle své soudy vynáší. Jeho články mě uráží. Proč prostě nenapíše místo "peciválové, vyznačující se jistou mírou pohodlnosti" např. lidé, dávající přednost televizní kultuře. A ty smutné příběhy - on je smutný příběh a dobře by mu bylo patrně před 100 lety v Anglii. Ovšem, pokud by měl odpovídající postavení.
Kdo určuje, co je kulturní a co ne? Fuj, ble.
Toranoko
  • 
21.3.2005 19:01:56
Hm, ale na spoustu akcí je nepustí, což se o dětech říct nedá.
Psychouš
  • 
21.3.2005 17:58:43
Já jen, že jsou lidé, kteří pro kulturní rozhled nepotřebují děti.

A ke "smutným, velmi smutným příběhům" :-) :
Jsou i lidé, kteří poslouchají to, co poslouchají, protože to mají rádi a kulturní přehled mají. :-)

Jinak mě zaskočil věk pana Karbana i jeho "teenagerska" kulturní orientace. :-)
Tipoval jsem ho na sedesátiletého dechovkáře, profesorsky škrobeného občasného posluchače vážné hudby, případně Abby, atd. :-)
renata
  • 
21.3.2005 16:41:02
ahoj, ja pochazim taky ze Strakonic a nikdy jsem o rumpalovani neslysela, rada se necham poucit-dik
Petra II.
  • 
21.3.2005 14:47:19
My chodíme do Minoru. Je to krásne udelané detské divadlo, jenom se nejak s dcerou (6 let)nemuzeme shodnout na repertoáru. Chodíme samozrejme na to, co si vybere ona a pravidelne co se líbí jí, nelíbí se mne. Treba Karkulka a cervený balonek mne (az na skvelou hudbu) prisla jako úplný paskvil, ale dcera byla nadsená. Já zase naopak byla nadsená z Kabaretu tlukot a bubnování, ale pro dceru je to od té doby synonymum pro hruzu. Zkrátka vkus dospelých a detí se nekdy dost lisí.:-) Shodly jsme se na Ctyrlístku. Cteme ho i doma, tak to se jí moc líbilo,já to taky vydrzela celkem bez problému. Jinak jsem jí vzala i na Louskácka do Národního, bylo to naprosto velkolepý, i dceri se to moc líbilo, ale ke konci uz jsem na ní videla, ze je unavená. To bylo o letosních Vánocích, takze detem mladsím 6 let bych to asi nedoporucovala, protoze je to pro ne hlavne casove nárocné. Ale jinak je to naprosto úzasný predstavení!!
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 42 [Dalších 12 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.