| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porod 3x jinak

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 68 [Dalších 48 >>]
21.7.2008 15:32:11
Žabo, jsi úžasná. Fandila jsem Ti u Tvého 3. púrodu. Jako by to tak sama příroda chtěla...
Já mám taky hodně dioptrií. Jedno oko prakticky slepé, na druhém 14 dioptrií. A taky mám dětskou mozkovou obrnu, takže jsem se v myšlenkách s přirozeným porodem skoro rozloučila. Ale kdo ví...
Šárka
21.7.2008 14:47:09
Silvie,

přispěji se svou trochou do mlýna. Je hezké, že máš s českým zdravotnictvím tak dobré zkušenosti. Já jsem spíš na straně Maw, bohužel ... Jeden příklad z doby ne příliš dávné. Nedostala jsem menstruaci a protože se s manželem snažíme o miminko, myslela jsem si, že "už" a běžela do lékárny pro těhotenský test. Ten se ale ukázal jako negativní. Následovala návštěva gynekologa, který těhotenství rovněž nepotvrdil. Proč jsem tedy ale nedostala měsíčky a proč mě hodně bolí prsa, na to mi odpověď nedal. Prý mám přijít za měsíc, jestli se nic nezmění. Nic se nezměnilo. Další návštěva gynekologie pro mě neznamenala odpověď na moje otázky proč (prý neví), pouze jsem dostala injekci na vyvolání menstruace. Po třech dnech se dostavila nikoliv menstruace, ale velká bolest žlučníku, která mě zahnala až do nemocnice na kapačku (a že něco vydržím). Snažila jsem se doktorovi v nemocnici vysvětlit, že to bude zřejmě z té injekce na menstruaci, ale nezdálo se, že by to bral na vědomí. Naopak si chvíli před koncem dokapání "léku", který způsobuje to, že se cítíš jak v alkoholickém opojení, takže vnímat je v tu chvíli docela náročné, ke mně doktor přisedl a začal mi vysvětlovat (připomínám, že bez jakéhokoliv vyšetření kromě pohmatu), že bude nejlepší, když si žlučník nechám vyoperovat, abych s ním neměla "takové potíže".
Pak mě poslali samotnou ven, nenabídli se, že mě doprovodí k manželovi, který na mě čekal před vchodem. Naštěstí jsem se dopotácela v pořádku ...
Menstruace se nakonec dostavila pátý den, na dva dny, aby se pak zase cela ztratila ... Opět jsem navštívila gynekologa, kde jsem si stěžovala na vedlejší účinky injekce. Pan doktor mi nabídl, že mi může dát ještě jednu, abychom měli jistotu, že je to opravdu po ní. S díky jsem odmítla a rozhodla se řešit svůj problém jinou cestou. Do čtrnácti dnů jsem dostala menstruaci zásluhou jódu a dalších minerálních prvků, které jsem užívala na doporučení paní, co se zabývá alternativní medicínou a od té doby nemám problém. Mimochodem můj "na operaci zralý" žlučník se od té doby neozval a že je úplně v pořádku dokázalo i sonografické vyšetření ... Co tedy dodat??? Těžko pak můžeš mít 100% důvěru v lékaře ...
  • 
21.7.2008 14:27:11
Já si na svůj-květen 2007 nemůžu stěžovat,proběhl císařským řezem a nikdy bych neriskovala to,co autorka článku.A ty,co chtějí rodit doma,už nechápu vůbec.Vždyť tolik riskují,jak se píše výše-pak se s následky sice musí "poprat" samy,ale jak k tomu přijde to nebohé miminko?V blízkosti Brna se nedávno stalo,že při takovém porodu doma /s dulou/ došlo k přiškrcení miminka a i když ho poměrně rychle přivezli na JIpku na Obilňák,tak bude mít trvalé následky.A něco podobného může nastat kdykoliv,nikdy nevíte jaká komplikace se dostaví,i když celé těhotenství bylo v pořádku.I když u mě kvůli akutní hypoxii museli nařídit okamžitou sekci /s epidurálem,takže miminko jsem si užila/,brala jsem to jako vysvobození,protože po 2,5 dni po odtoku plodové vody jsem se dost bála,že miminko může mít bez této "ochrany" problém a navíc když 2,5 dne posloucháte ve vedlejších porodních boxech to šílené kvílení a utrpení rodiček,tak jste nakonec rády,že rodit "přirozenou cestou" nemusíte
20.7.2008 20:18:05
Vážená paní,
dovolila bych si nesouhlasit s vaším tvrzením, že oční vada je indikací k SC. Mám téměř osm dioptrií a možnost císaře v mém okolí téměř ani nenaznačili. Nutno podotknout, že mám jednu z nejlepších očníc lékařek v České republice (MUDr. Gollovou) a velice schopného gynekologa se dvěma atestacemi. Tato hypotéza patří téměř do středověku (jen doufám, že sama nejste lékařka!!). Porodlila jsem v pohodě přirozenou cestou. Co se kontrakcí týče, také to lze těžko odhadnout. Měla jsem slabé kontrakce 24h, které mě téměř neobtěžovaly, ale dítě jsem porodila následující den během půl hodiny. Každá rodička to prostě cítí jinak.
Žábě děkuji za krásný a vyčerpávající článek, také mám v plánu ještě dvě děti, tak alespoň můžu čekat, že to nebude stejné jako teď. Docela sem se nasmála. Samozřejmě souhlasím i s některými kritikami lékařského personálu- Když se tomu nechtějí věnovat zodpovědně a tak aby to bylo příjemné pro rodičku i dítě, tak ať jdou radši do ambulance. O krmení před kojením ....to není jediný případ.Lucka
20.7.2008 20:15:49
Vážená paní,
dovolila bych si nesouhlasit s vaším tvrzením, že oční vada je indikací k SC. Mám téměř osm dioptrií a možnost císaře v mém okolí téměř ani nenaznačili. Nutno podotknout, že mám jednu z nejlepších očníc lékařek v České republice (MUDr. Gollovou) a velice schopného gynekologa se dvěma atestacemi. Tato hypotéza patří téměř do středověku (jen doufám, že sama nejste lékařka!!). Porodlila jsem v pohodě přirozenou cestou. Co se kontrakcí týče, také to lze těžko odhadnout. Měla jsem slabé kontrakce 24h, které mě téměř neobtěžovaly, ale dítě jsem porodila následující den během půl hodiny. Každá rodička to prostě cítí jinak.
Žábě děkuji za krásný a vyčerpávající článek, také mám v plánu ještě dvě děti, tak alespoň můžu čekat, že to nebude stejné jako teď. Docela sem se nasmála. Samozřejmě souhlasím i s některými kritikami lékařského personálu- Když se tomu nechtějí věnovat zodpovědně a tak aby to bylo příjemné pro rodičku i dítě, tak ať jdou radši do ambulance. O krmení před kojením ....to není jediný případ.Lucka
20.7.2008 10:53:33
Mila Maw nezlob se, ale musim reagovat na vsechny tve reakce na nazor jinych maminek. To, ze mi trvalo mnohem dele prelustit tvoje nazory nez samotny prispevek one matky tri deti, snad zminim jen okrajove, protoze nedavaji hlavu ani patu. Lidi jako ty by snad ani nemeli psat. Dovedu si te predstavit v normalnim zivote jako hulvata a sprsteho clovekas nedostatkem pochopeni pro druhe, vecne nespokojeneho a jen s tvou "vlastni pravdou". Tolik k tobe!
Clanek ktery jsem cetla byl jako prispevek do nejakeho zenskeho casopisu urceny pro dlouhe vecery, kdy nemate co dělat. Moc hezky napsany, ale jinak ho nebudu nijak zvlast komentovat, protoze si osobne myslim, ze je to kazdeho vec jaky zpusob porodu si zvoli. Pokud se pritom neco stane matce nebo diteti, at si to ta matka nase sama po zbytek zivota s vycitkama "kdybych tenkrat....! Ja osobne volila ten v PV porodnici. Vyvolany ve 42+6 tydnu s odberem pupecnikove krve, takze lekarska ucast nutna a nelituji, spise dekuji.
Na co bych ale chtela reagovat je na ceske zdravotnictvi. Ja na neho nedam dopustit. A vsem matkam a jinym lidem doporucuji, zajedte si na nekolik let do zahranici a modlete se aby jste tam neonemocneli. Za vsecho se musi platit a to vam opravdu jeste nezaruci kvalitni peci. Ja jsem nekolik let zila v USA (lekarskou peci jsem potrebovala nekolikrat, vcetne tehotenstvi) a i kdyz je v USA mnohem lepsi a prijemnejsi prostredi a v cekarnach se citite jako u nekoho na navsteve v obyvacim pokoji, prece jen je kvalita a pristup naseho zdaravotnickeho personalu daleko lepsi. Bohuzel vsude se najdou i cerne ovce, ale to jeste neznamena, ze cele nase zdravotnictvi je v troskach. A tobe mila Maw rikám toto: kdyz te lekari tak rozciluji, zustan doma a uvar si hemankovy caj a k lekarum nechod, kdyz jsou tak hrozni! Premyslela jsi nekdy nad tim, ze tve spatne zkusenosti s lekari jsou jen reakci na tvuj negativni pristup a na tve "kouzlo osobnosti". Vzdyt ne nadarmo se rika: "Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozýva. :-)
A vsem zdravotnim sestrickam preji hodne zdravi a za sebe i sveho syna 15 mesicu moc dekuji..... drzte se. A nezapominejte ze dobre slovo vam nic neudela a naopak nas "pacienty" pohladi na dusi. Dekuji Silvie
20.7.2008 10:53:33
Mila Maw nezlob se, ale musim reagovat na vsechny tve reakce na nazor jinych maminek. To, ze mi trvalo mnohem dele prelustit tvoje nazory nez samotny prispevek one matky tri deti, snad zminim jen okrajove, protoze nedavaji hlavu ani patu. Lidi jako ty by snad ani nemeli psat. Dovedu si te predstavit v normalnim zivote jako hulvata a sprsteho clovekas nedostatkem pochopeni pro druhe, vecne nespokojeneho a jen s tvou "vlastni pravdou". Tolik k tobe!
Clanek ktery jsem cetla byl jako prispevek do nejakeho zenskeho casopisu urceny pro dlouhe vecery, kdy nemate co dělat. Moc hezky napsany, ale jinak ho nebudu nijak zvlast komentovat, protoze si osobne myslim, ze je to kazdeho vec jaky zpusob porodu si zvoli. Pokud se pritom neco stane matce nebo diteti, at si to ta matka nase sama po zbytek zivota s vycitkama "kdybych tenkrat....! Ja osobne volila ten v PV porodnici. Vyvolany ve 42+6 tydnu s odberem pupecnikove krve, takze lekarska ucast nutna a nelituji, spise dekuji.
Na co bych ale chtela reagovat je na ceske zdravotnictvi. Ja na neho nedam dopustit. A vsem matkam a jinym lidem doporucuji, zajedte si na nekolik let do zahranici a modlete se aby jste tam neonemocneli. Za vsecho se musi platit a to vam opravdu jeste nezaruci kvalitni peci. Ja jsem nekolik let zila v USA (lekarskou peci jsem potrebovala nekolikrat, vcetne tehotenstvi) a i kdyz je v USA mnohem lepsi a prijemnejsi prostredi a v cekarnach se citite jako u nekoho na navsteve v obyvacim pokoji, prece jen je kvalita a pristup naseho zdaravotnickeho personalu daleko lepsi. Bohuzel vsude se najdou i cerne ovce, ale to jeste neznamena, ze cele nase zdravotnictvi je v troskach. A tobe mila Maw rikám toto: kdyz te lekari tak rozciluji, zustan doma a uvar si hemankovy caj a k lekarum nechod, kdyz jsou tak hrozni! Premyslela jsi nekdy nad tim, ze tve spatne zkusenosti s lekari jsou jen reakci na tvuj negativni pristup a na tve "kouzlo osobnosti". Vzdyt ne nadarmo se rika: "Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozýva. :-)
A vsem zdravotnim sestrickam preji hodne zdravi a za sebe i sveho syna 15 mesicu moc dekuji..... drzte se. A nezapominejte ze dobre slovo vam nic neudela a naopak nas "pacienty" pohladi na dusi. Dekuji Silvie
4.7.2008 23:48:46
Odrodily? Casto jsou tam lidi, ktery neodrodili ani jedno.
Kdo lip rozumi dojeni krav - selka, co je doji, nebo profesor zemedelske univerzity?
Se zamysli, clovece!
4.7.2008 23:46:37
Takovy zaostaly chytry mam nejradsi. Jak ses naucila kadit, kdyz jsi byla mrne? Slo to samo, nebo uz tehda vedecky? Predpokladam, ze dietolog Ti urcuje, co a kdy mas jist, protoze sama nepoznas, ze mas hlad.
Prosim te, jak mi vysvetlis stovky zen, ktere v klidu porodily doma? A tisice otresnych pripadu na salech - protoze proc by se personal zdrzoval obtezoval ap. Je to kusovka, postrada to lidsky rozmer. Snad si to zazijes.
Není pravda, ze doktor ma dycky pravdu - a nejhorsi jsou ti nejchytrejsi. Jeden mi tvrdil po uraze kolena, ze meniskus - operace se nekonala, meniskus to nebyl, ale jiny by se operovat nebyl, byl dost presvedcivy. Jiny zase chtel byt chytry, tak povidal: a vidim, tady uz byla operace toho palce (na ruce). Rikam ze ne, ze ta jizva je od zehlicky. Chtel se ukazaz chytrak. Jiny mi chtel operovat vyrustek na holeni kosti, coz ukazal RTG bolaveho kolena. Samo o sobe kravina. Nikdy ale nechtel snimek druheho - co kdyz tam mam stejny vyrustek a problem nedela?
Znam pripad, kdy dite skoncilo na onkologii po trech letech po jipkach - vzdor vsem snaham rodicu vyloucit boreliozu. Podarilo se tesne predtim, nez mela zacit chemo. Chapes, o co tu slo?
Automechanikovi pujdes rozbit hubu, ty jako prvni, kdyz ti blbe spravi auto.
markéta
  • 
7.4.2008 23:08:33
po přečtení článku a některých obdivných reakcí na autorčino jednání jsem nabyla názoru, že my zdravotníci jsme banda hlupáků, kteří nevědí co mají dělat a že každá 1-3 děti odrodivší matka je daleko erudovanější než atestovaný lékař který rodí děti dvacet, třicet let. Já čekám během čtrnácti dnů narození svého prvního dítěte a ač jsem zdravotník (a nebo právě proto že jsem) nedovolila bych si odmítnout protržení plodových blan, nástřih, nebo dokonce někomu radit kdy má přerušit pupečník, copak si děvčata myslíte že to Ti lidé dělají poprvé? Zdá se Vám to málo přirozené? Jeďte rodit třeba do Ghany... Škoda že tady nepřispívají takové, které své děti díky svým hrdinstvím a mateřským a těhotenským instinktům při porodu pochovaly, nebo zmrzačily, a že jich je dost o tom nepochybuju. Chvála Bohu jsem se podobným ubohým diskuzím na internetu dosud úspěšně vyhýbala a po dnešním zážitku budu vyhýbat definivně!
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 68 [Dalších 48 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.