| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chraňte sluch svých dětí

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]
Milada.
15.2.2009 10:04:36
Kili,

jenže žádná taková průkazka neexistuje...dítě do 15ti let přece nemá ani Občanský průkaz~a~. Řešilo se to tu mnohokrát a i matky alergických dětí (např. alergie na potraviny u dítěte, včelí/vosí bodnutí apod.) nevědí, co s tím ~a~~a~~d~

Pokud máš nějaké nové informace, tak je napiš. Já bych opravdu ráda věděla, jak ta průkazka vypadá a kde ji nosit~d~. Ráda na to všem maminkám budu odkazovat.
I alergolog tvrdil, že nic takovýho není ~a~ Jediný, co jsem za ty roky zjistila, že existuje průkazka pro hemofiliky.~d~



kili
  • 
15.2.2009 9:52:59
" Myslím, že to co nazýváte o protilátky třídy IgE, se správně jmenuje: anti-IgA protilátek."

Protilátky proti IgA mohou být v různých třídách, důležitá pro anafylaktickou reakci jsou ty ve třídě IgE.
kili
  • 
15.2.2009 9:50:32
V klidu jste být mohla, když jste znala to risiko a mohla jste na ně upozornit, o nic jiného nešlo, než aby, dokud nebude vědomost o IgE/Anti-IgA, nedostal žádný přípravek obsahující IgA, což obsahuje i IVIG.

Váš dojem, že by český zdravotník nečetl onu průkazku, nemá oporu ve skutečnosti, postup pro takový případ je celkem dobře určený.
kili
  • 
15.2.2009 9:43:23
No, když bylo tak bylo, já to nijak nezpochybňuji.

IgA a sekreční IgA jsou různé věci. A nejde jen o sliny, jestli mám říci, že jde o selektivní deficit IgA, pak musím vědět, že nejsou přidruženy žádné další deficience, což ovšem bez komplexního imunol. vyš. vědět nemohu. Pokud mám k disposici akorát Vámi uváděnou hodnotu IgA, je jisté jen to, že se jedná o deficit IgA a nic víc a tedy nelze říci, že jde o selektivní IgA deficienci.

U syna Jitky, myslím si, jde o transientní dětskou hypogamaglobulinaemii s dobrou prognosou.


Milada.
15.2.2009 9:43:02
Kili,
jinak já jsem byla v klidu, i když syn ještě vyšetření anti-IgA protilátek (u těch krevních převodů, transfuzí, infuzi s imunoglobuliny) udělené neměl, kolikrát za tak dostává dítě transfuzi, že..
Bohužel při např. případné dopravní nehodě by si žádný český zdravotník žádnou průkazku o problému s IgA nečetl a tu tranfuzi by mu dali.
Milada.
15.2.2009 9:28:00
Kili,
no tak našemu alergologovi/imunologovi to tedy jednoznačně jasné bylo, myslím, že není proč to zpochybňovat~a~, řekl to ihned. A ihned taky bylo jasné, že si s tím moc neví rady, když má jen 2 pacienty se stejnou diagnosou a jeden z nich je moje dítě ~n~

Pokud někdo má 0,02 tak to je prostě nula a tam nejsou sliny potřeba~a~, ostatně ty sliny to pak zase jenom potvrdily.

U syna Jitky to však není jasné, tam není ta hodnota z krve takhle nízká~a~.

Myslím, že to co nazýváte o protilátky třídy IgE, se správně jmenuje: anti-IgA protilátek.

A jak jsem psala, toto má syn v pořádku, dělají to práve v tom Ústí, u něj se nemusíme případného krevního převodu obávat.



Mýmu synovi je 13, od doby kdy mu bylo 6, jsem se s tím základním snad už stačila obeznámit a ač nejsem lékař, tak jsem si všechna důležitá vyšetření už opravdu vyběhala a náš současný alergolog je lékař na svém místě, ví, co tomu chcípákovi za všechny možný i nemožný testy udělat ~t~
Když jsem něco nevěděla, zeptala jsem se normálně na Rodině v poradně Imunologie ~;)
kili
  • 
15.2.2009 0:04:01
Já Vám věřím, jen říkám, že nemůže být asná diagnosa selektivní deficience IgA bez řady dalších vyšetření. Tušená být jistě může.

Já jsem nepsal, že Váš syn je na tom špatně.

K anti-IgA : jde hlavně o protilátky třídy IgE, dokud nebyly vyšetřeny, šlo o to, aby syn nedostal nějaký preparát, obsahující IgA (např. krevní plasmu). Téměř polovina pacientů se selektivní deficiencí IgA má IgE/anti-IgA, tak to má syn štěstí. Alergie, o kterých píšete, to už je zase
jiná věc a sprue-like syndrom zase další.
Milada.
14.2.2009 23:56:30
Kili,

opravdu mu sliny byly nabírány až tak po 4 letech..

Jinak syn na tom není zase až tak špatně:-), jak píšete, jen ten kolektiv, to mu moc nesvědčí ~t~ Alergii třeba neměl nikdy žádnou (nepočítám na náplast a asi má ajatin - po matce a po babičce ~t~). Ovšem třeba bojínek (pylovka) se mu objevil až po 12tém roce. Protilátky proti IgA (anafylakt. šok) měl už taky vyšetřené (jako to je anabáze, neboť toto se provádí pouze v Ústí a šli jsme na ten odběr asi 2x, jednou bylo tropické horko, takže to dali do mrazáku, aby se jim to v autě nezkazilo nebo co ~t~, že prej to tam pošlou, až bude chladněji. Už to v mrazáku nikdy nenašli. ~t~ Tak znova a to tam snad už dorazilo a hlavne - má to negativní ~z~

kili
  • 
14.2.2009 23:51:41
O vhodnosti indikace očkování Prevenarem rozhodné očkující lékař, který má pro to dostatek informací. Obecně bych očkování doporučil vzdor možným bouřlivějším postvakcinačním reakcím.
kili
  • 
14.2.2009 23:48:17
ohledně podtříd IgG - nepříliš často snížení hladiny některé podtřídy doprovází selektivní deficienci IgA, stejně jako hyperIgM, které jsou ale monomerní
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.