| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

Nekonečný boj s MÚ pro Prahu 8

Teda nevím jak vy, ale my máme přímo vyčerpávající zkušenosti s vyřizováním přídavků na dítě na MÚ Praha 8.

V dalším textu se budu pro zjednodušení zmiňovat o pí Novákové (není to její skutečné jméno) - příslušné pracovnici sociálního odboru MÚ Prahy 8, která nás má na starosti.

Už jsme tento boj absolvovali dvakrát a tak se s vámi mohu podělit o různé triky. Zpočátku se zdálo, že ke každému formuláři (porodné, přídavky na dítě, sociální přídavky) je potřeba ověřit fotokopii OP manželky a to musela přijít osobně a prokázat tak svoji totožnost. Jistě chápete, že ne vždy to s miminkem (nyní 8-měsíčním kojenec) bylo možné, zvlášť když jsme kvůli tomu museli jet asi 90 km do Prahy ( manželka tam má stále ještě přihlášeno trvalé bydliště), nemluvě o úředních hodinách a mém náhradním volnu. Teď už to však není potřeba a museli jsme to absolvovat tuším pouze dvakrát.

V současnosti to řešíme tak, že když je potřeba něco vyřídit, zvládám to po předchozí telefonické dohodě s pí Novákovou i mimo úřední hodiny, když jedu na služební cestu do Prahy. Vždy si s sebou beru podepsané prázdné čestné prohlášení manželky, do kterého je možné dopsat potřebné důležité věty, jejichž stylizaci nechávám na pí Novákové až na místě. Může se totiž stát, že když si ho necháte nadiktovat telefonem, cestou přes ty dráty a spojení se trochu změní a tudíž je pak k nepotřebě.

Největší problémy jsou s potvrzováním příjmů od předchozích zaměstnavatelů. Myslel jsem si, že u mě je to jednoduché: na fialovém formuláři jsem zaškrtl kolonku, že jsem za předešlý rok podával daňové přiznání kde jsou uvedeny všechny mé příjmy (tuto formulaci chtěla také pí Nováková do čestného prohlášení). Domníval jsem se, že si úřad potřebné údaje zjistí na mém finančním úřadě. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem pro úředně ověřenou kopii musel dojet sám a přivézt ji do Prahy. Avšak dle sdělení pí Novákové musela být z finančního úřadu doručena přímo na sociální odbor. Důležité také je, aby potvrzení od zaměstnavatele obsahovala údaje o výši nemocenských dávek, případně je potřeba do čestného prohlášení uvést, že jste nemocenskou v daném období nepobírali. Manželce dokonce jeden ze zaměstnavatelů potvrdil špatný příjem (mám totiž dojem, že je potřeba uvádět čistý příjem a ne hrubý).

Nejhorší je, když pí Nováková onemocní a naše potvrzení a doklady vezme do ruky jiná paní úřednice. To potom obdržíte výhružný dopis o zastavení výplaty dávek a je potřeba obstarávat jiná potvrzení popř. podepisovat jiná prohlášení. Naštěstí byla pí Nováková nemocná jen týden a vše se telefonickou dohodou s ní vyřešilo.

Během všech těchto peripetií je vám výplata dávek pozastavena, takže je ve vašem vlastním zájmu zařídit vše potřebné co nejrychleji. Nezoufejte však, o dávky nepřijdete, dostanete je pak zpětně.

A jedna dobrá rada nakonec: příští rok začnu vše vyřizovat již na začátku srpna, abych to do konce září včas stihnul.....

BOJI S ÚŘADY A FORMULÁŘI ZDAR !
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Nekonečný boj s MÚ pro Prahu 8 Míra, bojovník s úřady a formuláři 29.11.1999 8:40
*Re: Nekonečný boj s MÚ pro Prahu 8 ten... Arnošt 2 dětui 2+0 let 24.2.2000 1:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.