| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jedináček

1.11.1999 15:48:26 Jana, svobodná, bezdětná

Re: Jedináček

Vzhledem k tomu, že nemám žádnou zkušenost jako maminka, uplatním tu aspoň svoji zkušenost jedináčka.
Vždycky mě strašně mrzelo, že nemám žádného sourozence, a mrzí mě to dodnes. V dětství mi bylo líto, že si nemám doma s kým hrát (ne, že by se mi rodiče nevěnovali, ale přece jen se s nimi nedá tak "blbnout"). Narodila jsem se našim až po třicítce a možná to trochu přispělo k tomu, že na mě jsou hrozně fixovaní a mají o mě až skoro panický strach. Mám zato, že kdybychom byli dva (nebo víc), že by neměli čas ani možnost se mi tolik přehnaně věnovat a tolik se o mě strachovat - přece jen by se ta jejich péče musela rozdělit mezi sourozence.
Můj přítel je taky jedináček, takže až naši rodiče zestárnou, budeme to jenom my 2, kdo se o ně bude muset postarat a nebude nikdo, kdo by nám s tím pomohl.
Myslím si, že sourozenci mají daleko veselejší život, než jedináček. Navíc se už v dětství naučí, že se netočí vše jen kolem nich, že se musí o vše dělit. Pokud rodina dobře funguje, pak jsou sourozenci po celý život někdo, na koho se můžeme v případě potřeby obrátit o pomoc.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Jedináček Miluška 20.10.1999 17:30
*Re: Jedináček Šárka, za pár týdnů první 20.10.1999 18:6
**Re: Jedináček Miluška 27.3.2000 22:18
*Re: Jedináček Lenka Čížková 21.10.1999 12:20
*Re: Jedináček Radana Chybová ,2 děti 21.10.1999 13:2
*Re: Jedináček MamkaZdenka+dcerkaZdenka10měs 27.10.1999 21:50
**Re: Jedináček Jana, svobodná, bezdětná 1.11.1999 15:48
*Re: Jedináček Lucie, dcera 5 let 4.11.1999 13:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.