| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jedináček

20.10.1999 18:06:49 Šárka, za pár týdnů první

Re: Jedináček

Velmi dlouho jsem přemlouvala jako malá své rodiče, že chci sourozence. Dokonce jsem neměla ani nároky na pohlaví, jako většina starších sourozenců. Trvalo to několik let a nedočkala jsem se. Teprve později jsem se dozvěděla podrobnosti o matčině porodu, kteréžto zkušenosti vedly k tomu, že další dítě nechtěla, ač sama ze tří sourozenců. Svým rodičům dnes tuto skutečnost nijak nevyčítám, pochopila jsem jejich důvody a možná bych i sama jednala stejně. Touhu po sourozenci, spřízněné a věkově přibližně stejně staré duši, pociťuji i dnes, v dospělosti. Manžel má sestru, která má čtyři děti a bydlí poměrně daleko od nás, takže, i když si rozumíme, sesterská komunikace mezi námi není. Vídáme se velmi málo a zřejmě i moje děti si tetičku a strýčka jednou moc neužijí. A proč to tady vlastně píši? Abych odpověděla na vaše otázky ohledně více(dvou)dětí. Určitě bych byla pro, sama dvě děti určitě chci. Samozřejmě zavisí i na jiných aspektech jako finanční a bytové situaci. Jsem ale rozhodnutá tyto nástrahy překonat a mít nejen to jedno, které právě čekám. Abyste si nemyslela, že píši jenom za sebe, je to i názor mého manžela. Zbývá už jen zvolit vhodný věkový odstup mezi dětmi a to si musí rozhodnout každý sám. A že se nebudete moci věnovat oběma stoprocentně? Vaše děti to, při vašem přístupu k výchově, nepocítí a jednou budou rádi, že nejsou sami. Přeji vám hodně štěstí v rozhodování a později i pevné nervy.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Jedináček Miluška 20.10.1999 17:30
*Re: Jedináček Šárka, za pár týdnů první 20.10.1999 18:6
**Re: Jedináček Miluška 27.3.2000 22:18
*Re: Jedináček Lenka Čížková 21.10.1999 12:20
*Re: Jedináček Radana Chybová ,2 děti 21.10.1999 13:2
*Re: Jedináček MamkaZdenka+dcerkaZdenka10měs 27.10.1999 21:50
**Re: Jedináček Jana, svobodná, bezdětná 1.11.1999 15:48
*Re: Jedináček Lucie, dcera 5 let 4.11.1999 13:24

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.