| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jedináček

20.10.1999 17:30:20 Miluška

Jedináček

Ahoj tady jedna zoufalá nerozhodná mamina,

mám dvouletého rošťáka Adama ( konečně usnul ).Jádro pudla mého "zoufalství", spočívá v děsivém nátlaku dobře míněných rad rodiny a okolí typu :
" Máte tak akorát čas zapracovat na druhém dítěti, vemte to hnedle z jedné vody načisto"(tchyně)
"Jedináčci jsou chudáčci,a jedno dítě by být prostě nikdy nemělo ! Nikdy nevíš co se může stát..." (prababička s Damoklovým mečem)
"Chtělo by to holčičku, ať to máte do páru..." (už ani nevím kolikrát jsem to slyšela).
Přitom manžel, sám jedináček po druhém dítěti v podstatě netouží, ale nechává to na mne. Moje těhotenství byla ta nejkrásnější etapa života, kterou jsem velmi intenzivně prožívala, porod byl velmi dlouhý, a (pro mne bohužel) skončil císařským řezem. Ale ani to by mne neodradilo od "pořízení "dalšího potomka.
Čeho se bojím je pocit, že příchodem druhého človíčka uberu tomu prvnímu část, ne-li většinu svého času, a nebudu schopna se jim oběma věnovat na 100%. Moc se snažím si v sobě srovnat protichůdné pocity, dříve přeci bývalo v rodině dětí víc a také se to zvládalo...Beru své mateřství hodně vážně, věnuji se Adamovi jak nejvíc můžu, jak pomalu roste a začíná chápat věci, prožívám znovu své dětství, vymýšlím hry, děláme různé tůry,atp.
Jsem opravdu zvědavá jak tuto situaci řeší jiné maminky...
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Jedináček Miluška 20.10.1999 17:30
*Re: Jedináček Šárka, za pár týdnů první 20.10.1999 18:6
**Re: Jedináček Miluška 27.3.2000 22:18
*Re: Jedináček Lenka Čížková 21.10.1999 12:20
*Re: Jedináček Radana Chybová ,2 děti 21.10.1999 13:2
*Re: Jedináček MamkaZdenka+dcerkaZdenka10měs 27.10.1999 21:50
**Re: Jedináček Jana, svobodná, bezdětná 1.11.1999 15:48
*Re: Jedináček Lucie, dcera 5 let 4.11.1999 13:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.