| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Partnerské vztahy

8.8.2001 9:42:32 Frn, 1 dítě (malé)

Re: Maminkou ve čtyřiceti?

Sice mi ještě není 40 a maminkou asi nebudu, ale to co popisuješ jsem zažil "na vlastní kůži". Oběma mým rodičům bylo 39, když jsem se narodil.

Myslím, že nejpodstatnější rozdíl byl v to, že mě odmalička vedli k větší samostatnosti a zadpovědnosti. Pořád mi předhazovali "až mi tu jednou nebudeme ...". Tenkrát mi to lezlo krkem. Dneska, když se na to podívám s odstupem, musím jim dát v mnoha věcech za pravdu. A už tu opravdu nejsou ...

No zkrátka prožil jsem (snad) krásné dětství a i když jsme byl jedináček, nebyl jsem nijak rozmazlovaný - výchova byla spíš naopak tvrdší (hlavně ze strany otce). Jestli jsou rodiče staromódní, to mladý člověk nepozná. A v pubertě každému připadají staromódní všichni přes 30 :-)

Jediný opravdový problém byl v té pubertě. Kdybych zůstal doma, asi by to nedopadlo dobře. Ale naštěstí jsem v 15-ti vypadnul (napřed internát, pak koleje) a to už docela šlo. Domů jsem jezdil akorát na víkendy a prázdniny, ale když jsem se vyřádil přes týden, dokázal jsem pak doma zahrát "slušňáka" a všechno bylo v pořádku.


Přeju Ti, abys měla miminko a byla s ním spokojená. A s tím věkem se netrap - jestli budeš staromódní a "zapšklá" záleží jen a jen na Tobě. Na třídních schůzkách sice budeš potkávat o něco mladší "takyrodiče", ale nezapomeň, že Ty můžeš svému dítěti něco navíc - zkušenosti s výchovou starších dětí, nadhled a pochopení. A to není málo !
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Maminkou ve čtyřiceti? Jarka dvě děti 30.3.2001 14:15
*Re: Maminkou ve čtyřiceti? sally, vdaná, bezdětná 30.3.2001 21:14
**Re: Maminkou ve čtyřiceti? Míša, syn 4 roky 30.3.2001 22:48
*Re: Maminkou ve čtyřiceti? Frn, 1 dítě (malé) 8.8.2001 9:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.