| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

30.4.2001 12:57:46 Zdeňka Rybová

Re: Drobný dovětek, hlavně o demagogii...

Inu, pane Michale, shrnul jste to pro mne osobně skutečně (myslím to upřímně) velmi podnětně.

Zdá se mi však, že pro celistvost Vašeho příspěvku byste měl doplnit:

a) příklad a ukázku citace některé z mých "demaogií" (nejprve ale prosím o přesný výklad tohoto slova), který byste doplnil zdůvodněním, proč to tak, jak říkám, není

b) příkladem a citací některé z "mých pravd" a jejich skutečně fundovaným vyvracením,

...protože říci o někom, že je fanatik a demagog a že nepřijímá názory jiných je velmi snadné a laciné. Věřím, že jste inteligentní muž a dokážete svá tvrzení vhodně doložit.

Není to za c), je to naopak stěžejní otázka, na kterou se v souvislosti s Vaším příspěvkem ptám: je nenarozené dítě lidskou bytostí, a to od okamžiku početí nebo nikoliv? Čím pak je? A jestli je, jak je možné, že jej lze zabít s požehnáním stávající legislativy?

Zdeňka

P.S. Budete křičet, že jsem vytrhla větu z kontextu, ale chtěla bych reagovat na Vaše konkrétní tvrzení o tom, že si chci osobovat právo na to říkat lidem, co se smí a co ne. S tím doufám po patřičném objasnění, nebudete souhlasit také, protože já narozdíl od vášnivých zastánců potratů nechci diktovat jiným lidem, tedy např. nenarozeným dětem, zda mohou či nemohou žít, jejich život na mém osobním a mnohdy různými pohnutkami ovlivněném názoru nevisí a já jim v případě, že jsou třeba nemocní či postižení nechci svým rozhodnutím dát najevo, že o ně nestojím... Promiňte mi tu otevřenost.

P.P.S. jestli "přesvědčení zcela a bez výhrad o své pravdě" alespoň teoreticky zaručí život pro skutečně každou lidskou bytost, pak je důvod jásat, ne odsuzovat. Jestli naopak flexibilita v otázkách naprosto fundamentálních (=základních!) znamená možnost ohrožení práva na život, jakožto prvního lidského práva, pak bychom to ve společnosti "rozumných" mohli jít zabalit... nebo ne - asi by to oni udělali za nás, stačilo by nás označit za nevyléčitelně nemocné a psychicky strádající...
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Drobný dovětek, hlavně o demagogii... Michal 30.4.2001 11:36
*Re: Drobný dovětek, hlavně o demagogii... Zdeňka Rybová 30.4.2001 12:57
**Re: Drobný dovětek, hlavně o demagog... Michal 30.4.2001 14:18
***Re: Drobný dovětek, hlavně o demag... Zdeňka Rybová 30.4.2001 18:25
****Re: Drobný dovětek, hlavně o dem... Michal 2.5.2001 8:55
*****Re: Drobný dovětek, hlavně o d... Jana 27, Jakub 12měs. 5.5.2001 17:30
*****jo :) Sharon 2.6.2001 2:43
*****Re: Drobný dovětek, hlavně o d... Iva (bezdetna) 19.6.2001 7:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.