| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

30.4.2001 18:25:43 Zdeňka Rybová

Re: Drobný dovětek, hlavně o demagogii...

Vážený pane Michale,

nevěděl jste, čím začít, a přesto si myslím, že možná by nebylo špatné, kdybyste prosím

1. odpověděl na položené otázky,
2. obecně se snažil o věcnější styl - emoce jsou fajn, ale máme taky rozum
3. musíte zřejmě se smířit s tím, že v diskusi někteří lidé mají odlišné názory - ani ve snu by mě nenapadlo napsat, že své názory těm s opačným smýšlením vnucujete a "že se Vás o to nikdo neprosí" (viz výše - zřejmá souvislost s bodem 2.).

Chci reagovat na: "Samozřejmě, že s vámi nesouhlasím, neboť upíráte právo ženám rozhodovat o svém životě a mnohdy i zdraví, na což nemáte právo nejenom vy, ale ve své podstatě nikdo na světě. Těhotná žena je stále svobodná lidská bytost a i na ní se stále vztahuje listina základních práv a svobod i když je těhotná. Opakuji, že svým otěhotněním se nestává ani členkou církve ani majetkem státu a její právo rozhodovat o svém zdraví a tělesné integritě
musí být zachováno."

Ze svého přesvědčení jsem feministka, a i když tento odstavec, který cituji, vyzývá k jiné reakci a zřejmě ji i očekává, musím napsat zcela upřímně, že s Vámi naprosto souhlasím. Plod však není "její tělo", je to naprosto odlišný jedinec, ba co více, nová lidská bytost, která stejně jako ona má mít zaručena práva dle Vámi citované Listiny základních práv a svobod. Dokonce žena ani sama nemůže otěhotnět - takže minimálně do toho má co mluvit otec. Než se budeme této otázce dále věnovat, prosím, laskavě odpovězte na mou otázku z předchozího příspěvku.

Dále: "Pak tu máme tu demagogii, krásný příklad je v diskusi o abortivních metodách HA, nelze s jistotou říci, zda HA takový účinek má nebo ne (podle mě je to úplně jedno, ale budiž), ale protože nelze dokázat, že nemá, tak podle vás prostě má. Jenomže ono ani nelze dokázat, že má, tudíž
seriózně vedená diskuse by zněla asi tak, že nelze určit, zda má HA abortivní účinky. Tečka."

Zde bych nejprve doporučovala užitečnou a Vám nepochybně známou příručku s názvem "Slovník cizích slov". V této knize je možné se dozvědět, co je demagogie, a že tedy to, co citujete výše demagogií není. (Kromě toho - i kdyby HA způsobovala smrt jediného člověka, a i kdyby to bylo sebehůře prakticky dokazatelné - žena přece nemůže ležet několik dní 24 hodin pod sledování UZ - pak je to metoda z pohledu práva na plnou ochranu každé lidské bytosti od početí do přirozené smrti minimálně nevhodná. Když si nebudete jistý, zda svým konáním nemůžete způsobit smrt, věřím, že byste své konání pozměnil - zvolil jinou metodu plánování rodičovství - nebo úplně přehodnotil. Jinak k otázce abortivity HA či IUD jsem se vyjádřila v předchozích příspěvcích a proto už to nyní nechci, promiňte, znovu opakovat.

Ad: "No a teď k tomu fanatismu, já vám nějak nevím, ale trošku to tu
zavání pokrytectvím, jste členkou Hnutí pro život, že ? A čí názory beze zbytku toto hnutí kopíruje ? To se za svou víru opravdu tak stydíte ? Nebo nejste katolička ? Jestli ne, tak vězte, že vaše názory jsou zcela shodné s názory katolických fundamentalistických fanatiků. A aby nedošlo k omylu, fundamentální je opravdu základní, v tomto případě jde ale o lpění na dogmatech, na doslovném znění bible a náboženských textů."

Svým způsobem humorné je, že jediný kdo se ohání v diskusích Biblí, vírou a nevím čím ještě jsou odpůrci Hnutí Pro život, resp. nenarozených dětí a jejich práva na život od početí. HPŽ nekopíruje ničí názory - jednoduše se shoduje s názory katolické církve ne proto, že mnozí jeho členové jsou katolíky, ale protože jsou pravdivé. Možná Vás to překvapí, ale sama jsem se setkala s případy nevěřících žen, které odmítají HA pro její možnou abortivitu, o tom, že
mnoho nevěřících odmítá potraty ani nemluvě. Kdyby konečně jen věřící zde měli zastupovat roli ochránců každého lidského života a jeho práv, bylo by to velmi špatné a moc z nás by tu asi nežilo...

Vážený pane Michale, vzhledem k nastávajícímu létu Vám musím po přečtení Vašeho předchozího příspěvku popřát v zájmu Vašeho zdraví chladnou hlavu. I na Vás mi záleží a i Váš názor je svým způsobem přínosný. Bylo by škoda, kdyby Rodina přišla o debatéra.

Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Drobný dovětek, hlavně o demagogii... Michal 30.4.2001 11:36
*Re: Drobný dovětek, hlavně o demagogii... Zdeňka Rybová 30.4.2001 12:57
**Re: Drobný dovětek, hlavně o demagog... Michal 30.4.2001 14:18
***Re: Drobný dovětek, hlavně o demag... Zdeňka Rybová 30.4.2001 18:25
****Re: Drobný dovětek, hlavně o dem... Michal 2.5.2001 8:55
*****Re: Drobný dovětek, hlavně o d... Jana 27, Jakub 12měs. 5.5.2001 17:30
*****jo :) Sharon 2.6.2001 2:43
*****Re: Drobný dovětek, hlavně o d... Iva (bezdetna) 19.6.2001 7:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.