| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy pohybového ústrojí

10.9.2020 22:17:42 i.vana

Re: Operace vyhřezlé plotýnky

Absolvovala jsem tuto operaci v Nemocnici na Homolce a pokud jsi z Prahy, tak můžu toto pracoviště doporučit.

Před operací mi výrazně pomohla McKenzie metoda. Ne natolik, abych se vyhnula operaci, ale aspoň to čekání nebylo takové utrpení. Dá se cvičit doma, nic na to ne potřebuješ a během dvou dní poznáš, jestli na tebe funguje.

Operace jako taková je časově nenáročná, při dobrém hojení ani nebudeš potřebovat léky proti bolesti. Vertikalizuje se už následující den po operaci, většina pacientů zvládne samostatně procházku po chodbě. Hospitalizace pár dní, max týden. Názory na `nesezení"" jsem zaznamenala, že se liší nemocnice od nemocnice (někde je to 14 dní, někde měsíc). Kromě toho sezení je pacient po operaci víceméně samostatný (je dobré, když ti někdo nakoupí, ale jinak všechno zvládneš sama), omezené je samozřejmě cestování.

Jinak můj názor je, že operace by neměla být první volba, ale nemá smysl ji nepřiměřeně odkládat. Jednak člověk zbytečně trpí a navíc, pokud je tam významnější útlak kořene, je při dřívější operaci lepší prognóza k regeneraci nervu a vymizení bolestí (byť mně lékaři tvrdili, že riziko z prodlení nehrozí, tak pak zase tvrdili, že se to nelepší, neboť to bylo dlouho utlačené). Efekt operace je u různých lidí dost různý. Mně bezprostředně pomohla na ty bolesti od utlačeného nervu asi z 90 % a na bolesti zad jako takové asi z 50 %. Citelná úleva pak přišla asi po pěti letech po operaci (jo, zní to hrozně), kdy jsem byla prakticky bez jakéhokoli omezení .
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Operace vyhřezlé plotýnky Sklizen Ruzova 10.9.2020 16:58
*Re: Operace vyhřezlé plotýnky Silvie+dva kluci 10.9.2020 17:20
**Re: Operace vyhřezlé plotýnky Sklizen Ruzova 10.9.2020 17:53
*Re: Operace vyhřezlé plotýnky i.vana 10.9.2020 22:17
**Re: Operace vyhřezlé plotýnky i.vana 10.9.2020 22:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.