| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vícejazyčné rodiny

Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste?

Mila Anno,

vychovame nase tri deti cesky a anglicky. Snazili jsme se, aby oba jazyky byly pro ne v rovnovaze, ale zda se mi, ze to nikdy nebude 50 - 50. Zkouseli jsme vsechno mozne - sude dny anglicke, liche ceske, nebo ja cestinu, manzel anglictinu.....Ted vidime, ze deset mesicu v roce to u deti vyhrava anglictina, protoze ziji v anglickem prostredi a na dva mesice v roce, kdy jsme v Cechach na prazdninach u babicek, je to pochopitelne cestina.
Odbornici tvrdi, ze dite je schopne zvladnou az ctyri jazyky najednou. Urcite zalezi nejen na rodicich, kolik kteremu jazyku budou venovat pozornosti, ale i na prostredi a skole. Muze hrat roli i obtiznost jazyka. Uvedomila jsem si, ze vetsina beznych jednoduchych slov, ktere se dite uci mezi prvnim a druhym rokem, zni mnohem jednoduseji v anglictine. Casto jsou to slova jen s jednou slabikou, zatimco cesky ekvivalent je viceslabicny. U obrazkovych knizek jsem detem pojmenovavala kazdou vec cesky i anglicky, nejcasteji mi zopakovaly to kratsi (tedy anglicke) slovo.
Pak prijde obdobi tvoreni vet. Nase deti si prosly obdobim, kdy uplatnovaly anglickou gramatiku pro ceska slova a naopak sklonovaly a casovaly slova anglicka. Je to legrace to poslouchat, spoustu takovych "vynalezu" jsem si zapisovala a ted je to hezke si cist. Pak jim to nejak doslo, mezi tretim a ctvrtym rokem si oddelily oba jazyky a ceska veta je jen s ceskymi slovicky a ceskou gramatikou a anglicka veta je cela anglicka.
Pak se maji zacit ucit cist. A to je orisek, ktery jsme zatim zvladli jen castecne, obe starsi deti ctou jen anglicky. Pokouseli jsme se cist ceske knizky, ale vyslovnost samohlasek jim dost zamotala hlavu. Myslim, ze to odlozime na leto na prazdniny v Cechach.
Hodne stesti.

Katerina
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Anna 14.3.2001 20:28
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Iva, 2 děti - 4 a 1 rok 14.3.2001 20:49
**Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Pipi, Emma 11 týdnů 27.3.2001 0:21
***Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Svatka, 2 deti 4.7.2001 8:31
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Martina, Kim 7 let 15.3.2001 1:8
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Rosalinda, vdana, bezdetna 15.3.2001 1:29
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Linda, Sara 2 měsíce 15.3.2001 10:53
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Soňa, Adam 2,5 a Mikey 7 měsíců 15.3.2001 11:57
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Zrzka, v očekávání 15.3.2001 14:40
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Katerina, tri deti (6, 4 a 2 roky) 15.3.2001 19:51
*Kontakt na vicejazycne rodiny Iva, Simona 3 mesice 20.3.2001 1:35
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Gábina 30, Alison 7, Alan 5 20.3.2001 20:52
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? Anna (27), David (13 mesicu) 26.3.2001 22:58
*Re: Dvojjazyčné rodiny, kde jste? lucka ,dvojcata-5let 24.5.2002 9:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.