| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

7.1.2001 20:54:22 Markéta, Anička 3 měsíce

Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy?

Už jsem tady psala o svých zkušenostech s bohunickou porodnicí, nicméně teprve teď si skládám dohromady to, co si pamatuji z porodu já a to, co mi řekl manžel později.
Sama jsem šla rodit do Bohunic v dobré víře, že se tam o nás postarají skvěle - tak jsem aspoň usoudila ze zkušeností jiných. Jenže situace byla trošičku jiná. Rodila jsem v noci z neděle na pondělí, během pěti hodin přišla porodní asistentka zkontrolovat, co se děje, třikrát. Druhá doba porodní se přihlásila okolo sedmé ráno, což zřejmě nebyla nejvhodnější chvíle. Strídaly se totiž zrovna směny, navíc si všichni nutně museli popovídat, co se stalo o víkendu (manžel to slyšel z chodby)... Prostě se na nás vykašlali a přestože jsme je volali, trvalo téměř hodinu, než se dostavila porodní asistentka. Takže ihned začala kmitat, protože Anička se už drala na svět.
Nestěžuji si na zážitek z porodu, byl rychlý a víceméně bezbolestný, já jsem nevnímala nic špatného. Jenom manžel byl trochu nesvůj, protože Anička měla omotanou pupeční šňůru okolo krku, nedýchala a museli jí dát kyslík. Všechno je ale v pořádku. Jenom kdyby personál byl schopen dostavit se na naše volání, bylo by všechno asi víc v pohodě.
Poporodní péči (jak novorozenecké oddělení tak i šestinedělí) si jenom chválím, obdivuji, že dokáží být tak usměvaví při takovém tempu.
Takže závěr je asi takový, že bych do Bohunic šla klidně rodit znovu, ovšem tentokrát už bych se jinak hlásila o slovo (respektive by se hlásil manžel), možná by nebylo špatné mít s sebou "vlastní" porodní asistentku, která ví, jak porod probíhá a která by se dokázala ozvat. Úplně nejlepší by asi bylo znát přímo někoho ze zdravotníků v Bohunicích a zvládnout to tak, aby byl u porodu.
Pokud se tedy rozhodneš rodit v Bohunicích (a předchozím textem jsem Tě nechtěla odradit, jen jsem popisovala svou zkušenost), rozhodně nedovol, aby se o Tebe nepostarali a dej o sobě vědět. Jinak věřím tomu, že péče je stoprocentně profesionální.
Tak a teď si to přeber!
Každopádně přeji pohodový zbytek těhotenství a co nejpříjemnější zážitek z porodu!
Markéta
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Re: Novější zkušenosti - porodnice a pře... Markéta, Anička 3 měsíce 7.1.2001 20:54
*Re: Novější zkušenosti - porodnice a p... Jana, Týnka 1a1/2 roku, 14. týden těhotná 9.1.2001 23:12
**Re: Novější zkušenosti - porodnice a... Markéta, Anička 3 měsíce 14.1.2001 22:17
***Re: Novější zkušenosti - porodnice... Jana, Týnka 17 měsíců 15.1.2001 22:50

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.