| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy?

 Celkem 4 názorů.
 Markéta, Anička 3 měsíce 
  • 

Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy? 

(7.1.2001 20:54:22)
Už jsem tady psala o svých zkušenostech s bohunickou porodnicí, nicméně teprve teď si skládám dohromady to, co si pamatuji z porodu já a to, co mi řekl manžel později.
Sama jsem šla rodit do Bohunic v dobré víře, že se tam o nás postarají skvěle - tak jsem aspoň usoudila ze zkušeností jiných. Jenže situace byla trošičku jiná. Rodila jsem v noci z neděle na pondělí, během pěti hodin přišla porodní asistentka zkontrolovat, co se děje, třikrát. Druhá doba porodní se přihlásila okolo sedmé ráno, což zřejmě nebyla nejvhodnější chvíle. Strídaly se totiž zrovna směny, navíc si všichni nutně museli popovídat, co se stalo o víkendu (manžel to slyšel z chodby)... Prostě se na nás vykašlali a přestože jsme je volali, trvalo téměř hodinu, než se dostavila porodní asistentka. Takže ihned začala kmitat, protože Anička se už drala na svět.
Nestěžuji si na zážitek z porodu, byl rychlý a víceméně bezbolestný, já jsem nevnímala nic špatného. Jenom manžel byl trochu nesvůj, protože Anička měla omotanou pupeční šňůru okolo krku, nedýchala a museli jí dát kyslík. Všechno je ale v pořádku. Jenom kdyby personál byl schopen dostavit se na naše volání, bylo by všechno asi víc v pohodě.
Poporodní péči (jak novorozenecké oddělení tak i šestinedělí) si jenom chválím, obdivuji, že dokáží být tak usměvaví při takovém tempu.
Takže závěr je asi takový, že bych do Bohunic šla klidně rodit znovu, ovšem tentokrát už bych se jinak hlásila o slovo (respektive by se hlásil manžel), možná by nebylo špatné mít s sebou "vlastní" porodní asistentku, která ví, jak porod probíhá a která by se dokázala ozvat. Úplně nejlepší by asi bylo znát přímo někoho ze zdravotníků v Bohunicích a zvládnout to tak, aby byl u porodu.
Pokud se tedy rozhodneš rodit v Bohunicích (a předchozím textem jsem Tě nechtěla odradit, jen jsem popisovala svou zkušenost), rozhodně nedovol, aby se o Tebe nepostarali a dej o sobě vědět. Jinak věřím tomu, že péče je stoprocentně profesionální.
Tak a teď si to přeber!
Každopádně přeji pohodový zbytek těhotenství a co nejpříjemnější zážitek z porodu!
Markéta
 Jana, Týnka 1a1/2 roku, 14. týden těhotná 
  • 

Re: Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy? 

(9.1.2001 23:12:13)
Zkušenost Markéty přessně souhlasí s mým názorem, že v Bohunicích mají (aspoň při porodu) rádi sebevědomé a informované maminky a tatínky. Samozřejmě by se zdravotníkům nelíbilo, kdyby jim někdo říkal, co a jak mají dělat. Ale když vidí, že mají před sebou PARTNERA, jednají s vámi jako s rovnocenným. Je možné, že kdyby Makrétin manžel víc naléhal, pomoci by se dovolal. Ale vím, jak je to těžké v tak těžké situaci, člověk je sám vyděšen a spoléhá na odborníky, že to přece musí vědět lépe, snad ví, co dělají... Příště už určitě bude ráznější a nenechá se odradit.
Moje zkušenost říká, že je důležité předem říct porodní asistentce, jakou máte představu o porodu a jeho průběhu. Když viděly, že mé představy jsou naprosto konkrétní a v rámci možností na nich trvám, ochotně se mnou spolupracovaly a velmi se snažily mi vyhovět....
Myslím, že v tomhle jsou předporodní kurzy k nezaplacení!!!
Jana
 Markéta, Anička 3 měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy? 

(14.1.2001 22:17:53)
Jano, děkuji za potvrzení mé zkušenosti. Já jsem absolvovala předporodní kurz a měla jsem poctivě sepsaný předporodní plán. Jenže pak jsem nevěděla, komu ho mám vlastně dát (přijímal mě mladý pan doktor a asi jsem se i trochu styděla nebo co ;-) ). A vlastně stejně se nám při druhé době porodní už věnovali úplně jiní lidé, takže kdo ví, jestli by si můj plán předali.
Nicnémě do Bohunic jsem odhodlána jít rodit znovu (ono totiž v Brně není moc na výběr - Polní nemá pověst nic moc, sama můžu potvrdit ze zkušeností a názory na Obilňák jsou různé). Tentokrát už určitě nebudu muset přesvědčovat manžela, aby šel se mnou - už chápe, k čemu je tam ne dobrý, ale NUTNÝ a určitě už mě bude jinak "hlídat".
Přeji krásné těhotenství a jenom samé dobré zkušenosti s doktory!

Markéta
 Jana, Týnka 17 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Novější zkušenosti - porodnice a předporodní kurzy? 

(15.1.2001 22:50:15)
Milá Markéto,
ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost svým mailem. Nevěděla jsem, jestli se Tě nějak nedotknu, když přece jen dávám hlas Bohunicím po tom, co sis tam zažila. A Tvoje reakce mně velmi mile překvapila, jsi opravdu milá. Děkuju za ni i přání klidného těhotenství (zatím je mi toho dost potřeba!!).
Díky a Aničce hodně zdraví!!
Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.