| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Šátky, klokanky a ostatní nosítka

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 11991  [Dalších 11981 >>]
Tinúviel 153914
26.6.2018 0:17:03
Ja som mala pripravené psychologické argumenty na tému vzťahovej väzby, ale reálne mi do toho kecali len cudzí ľudia (predavačka v obchode a pod.), ktorých som fakt nepotrebovala presviedčať. Buď som sa tvárila, že som nepočula, alebo som povedala niečo stručné v zmysle "potrebuje to", "je nám tak dobre obom".
Ale tiež mi to bolo nepríjemné.
TaJ 81121
25.6.2018 16:29:44
Taodvedle - přesně, taky nechápu proč...vždyť to, že někdo měl děti, které vydržely samy v kočárku, nebo v postýlce a nebyly hodně kontaktní, není ničí zásluha, prostě takové děti jsou a stejně tak jsou děti, které jsou do určitého věku nedoložitelné a potřebují hodně kontaktu....vždyť nošení je vlastně naprosto přirozené, nosilo se odjakživa, než byly vynalezeny kočárky...
MrakovaK 99270
25.6.2018 13:22:12
Taky mi to neuvěřitelně lezlo krkem. Kluka jsem si přinesla z porodnice po skoro měsíci (nedonošenec inkubátor atd) a z mojí mámy neustále, "křičí, protože jsi ho moc chovala, rozmazlila jsi ho, pořád kolem něho skáčeš", v té době měsíční kojenec, přestala s tím komentováním asi až po roce a půl, kdy se kluk trochu osamostatnil a neřval tolik. A teď, když už je šikovný, tak to občas mamce vysvětluji, že houby rozmazlenost. Ona to už na jednu stranu chápe, protože vidí, že kdyby to byla rozmazlenost a moje vina, tak je takový do teď. Ale velmi mi to tehdy vadilo, i moje nejlepší kamarádka, co měla mladší hodnou holčičku miminko, která skoro nikdy neplakala, si často rýpla.
Kopřiva Dvoudomá 34182
25.6.2018 13:18:54
Jinak všichni tři se bez problémů odpoutali ve chvíli, kdy byli schopni samostatného pohybu.
Kopřiva Dvoudomá 34182
25.6.2018 13:18:19
Zkušeností s řečmi kupa, odnosila jsem tři děti. To první se ani jinak přepravovat nedalo, jinak řvalo a řvalo a řvalo. Kupodivu nikdo nepindal, když řvalo v kočáru, ale všichni pindali, když řvalo v šátku :-)

Utkvěla mi fyzioterapeutka, když mi kladla na srdce, že dítě potřebuje volný prostor, aby se mohlo rozvíjet, tak ho nemám mačkat v šátku. Checht, na volném prostoru leželo jako asymetrická placka a řvalo až do modra, nějaký rozvoj ho vůbec nezajímal. Tak se holt nosilo. Ty seš s ním furt, ty poznáš, co mu dělá dobře.

Odpovídala jsem podle nálady a sil.

x x 15263
25.6.2018 10:55:56
Asi bych se zamyslela, že na tom něco bude. Nenosila jsem žádné z dětí, ani v šátku, ani na rukách. Ale jinak nekomentuju, je mi to vcelku jedno, jak kdo děti nosí, vozí, ale já jsem to nedělala ani u jednoho ze 4 dětí.
TaJ 81121
25.6.2018 10:41:30
Libiku, jo, já to taky brala, že venku...doma si myslím, že nikdo asi nenosí 2 leté dítko celý den~;)...jako mimino jsem nosila pomalu celé dny, jinak v postýlce i kdekoli doma odložený ječel sotva jsem ho nechala na chvilku samotného...ale třeba venku v kočárku byl spokojený, koukal kolem a dobrý...a za začátku to bylo jediné místo, kde přes den spal, doma v postýlce byl ochotný přes den spát až po tom 2.roce a v necelých 3 přestal spát přes den úplně... takže do 2 let spal přes den (po obědě) jedině venku v kočárku, nejdřív jenom v jedoucím, později už se nechal odstavit na zahradě, ale musel být venku na vzduchu, v létě v zimě... No a doma musel být prostě tam, kde já a tak do toho roku se skoro nedal odložit ani tam, kde na mě viděl, pak už to bylo lepší, dala jsem si ho třeba do židličky vedle kuchyňské linky (měli jsme takovou tu polohovací židličku od Chicca, co šla různě naklápět a polohovat, takže tam mohl být i když ještě sám neseděl...
Pole levandulové 23006
25.6.2018 10:39:25
Libiku, potreba nepotreba, pokud mi to zahrivani zajistilo potrebny klid na me zalezitosti, ochotne jsem ji na sebe mela prilepenou, prestoze neustaly kontakt neni muj salek kavy. Pri odlozeni se ihned budila a ten kontakt proste potrebovala, tak jsem byla rada, ze alespon neco funguje a mam volne ruce. Syn byl jiny, ten preferoval vlastni postylku a usnul temer vyhradne v ni, dceru jsem navazovala pomerne brzy i na zada, to bylo jak maly batuzek a mohla jsem delat cokoli.
.libik 142094
25.6.2018 10:35:01
Tino, byla řeč o tom, že venku se mi to zdá super, ale doma, že bych asi pocítila potřebu, aby mě mládě nehřálo 24 hodin denně~:-D
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
25.6.2018 8:34:02
a má být? ~t~
každý určitě má nějaké téma, na které poslouchal (poslouchá) podobné nevyžádané rady, je dobré si natrénovat, že tě to neštve ~;)
já takhle poslouchala řeči kvůli spaní dětí u nás v posteli (nezvykej je na to, nebudou chtít spát samy! - kupodivu u všech tří postupně přišel den, kdy se přestěhovaly do své postele, bez potíží, bez slziček a dramat)
odpovídala jsem podle nálady - "no jo, bude to peklo, ale co naděláš" se zářivým úsměvem, "mně to tak vyhovuje" odměřeně, s okamžitou změnou téma a nebo "a jak jsi to řešila ty?", když mě to zajímalo nebo jsem chtěla nechat vypovídat (obvykle babičce)
 Názory 110 z 11991  [Dalších 11981 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.