tisk-hlavicka

Letní dětské tábory

23.8.2000 Šárka Adámková 2 názory

Před několika dny utonula ve slapské přehradě desetiletá dívka, která zde byla na letním dětském táboře v Lahozi. Případ se vyšetřuje a zatím nebyl nikdo obviněn. Tragičnost této situace vyvolala diskusi o potenciálním nebezpečí, které dětem na táborech hrozí.

Málokterý rodič má možnost prověřit kvalitu tábora a jeho vedoucích předem. A tak se stává, že rodiče svěřují dítě a vlastně ani neví komu. Je to hra na buď a nebo. Možná to vyjde, ale taky nemusí. Vedoucím na táboře se může stát prakticky kdokoliv starší 18-ti let a s čistým trestním rejstříkem. Televize Nova nedávno odvysílala reportáž o kvalitě letních táborů, ze které vyplynulo, jak otřesné hygienické podmínky na některých panují. Ostatně ani zmiňovaný tábor v Lahozi nebyl hygienikům nahlášen, přestože je to povinností organizátora. Zkusme si teď nastínit jak by měl vypadat takový ideál mezi tábory.

Děti jsou ubytovány v horské chatě, kterou mají celou k dispozici. V oddíle jsou zhruba po šesti, což umožňuje vedoucím, které si nechají říkat "teto", kvalitnější dozor. Na děti nikdo nekřičí, hygiena je perfektní a jídlo "jako od maminky". Děti mají k dispozici plně vybavenou hernu pro případ deště. Když je hezky, chodí do lesa sbírat borůvky, ze kterých pak kuchaři všem upečou výborný koláč. Každý den absolvují plavecký výcvik v bazénu a večer se těm nejmenším čtou pohádky. Pro zpestření je pořádán karneval, klasická stezka odvahy, jarmark, diskotéka, indiánský běh a další zajímavosti. Na výlet jedou k vodopádům a večer si zazpívají u táboráku. A když "tety" nejsou ještě moc unavené, udělají dětem masáž. Rodiče na tábor děti sami přivezou, znají tedy prostředí, kde dítě bude trávit svůj čas, a pro jistotu mají všichni na tu "svoji tetu" číslo na mobil. Tak co říkáte? Líbil by se vám takový tábor?

Jestli ano, tak je to dobře, protože já o jednom takovém vím. Právě v těchto dnech je na něm můj osmiletý syn. Když před dvěma týdny absolvoval první turnus, plakal. Ale až na konci, když měl jet domů. Tábor pořádá Kenny Baby Club, adresa www.bc-kenny.cz. Přemýšlela jsem zda mohu o tomto táboře napsat. A myslím, že nejen mohu, myslím, že musím. Pro povzbuzení rodičům, zklamaným z jiných táborů, pro nápovědu pro ty, kteří tábor teprve vybírají, a konečně jako poděkování a vyjádření mého obdivu všem "tetám", které se na táboře o děti vzorně starají.

Názory k článku (2 názorů)
Letní tábor Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 24.8.2000 13:30
tábor markéta 7.5.2002 14:21
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.