tisk-hlavicka

Děti mohou objevovat město díky pravidelným vycházkám s CAMPem

8.2.2019 Nikola 1 názor

Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, Žižkovský televizní vysílač, 420 let starou a 1102 metrů dlouhou Rudolfovu štolu ve Stromovce nebo Strahovský stadion.

CAMP, Centrum architektury a městského plánování, pořádá každý měsíc vycházky za architekturou pro děti a dospívající s názvem Objevujeme město. Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, Žižkovský televizní vysílač, 420 let starou a 1102 metrů dlouhou Rudolfovu štolu ve Stromovce nebo Strahovský stadion. Páté dobrodružství začne 14. února 2019 v 15 hodin před branami CAMPu. Vycházka děti zavede do terminálu společnosti METRANS, největšího překladiště kontejnerů v železniční a kamionové dopravě ve střední a východní Evropě, sídlícího v Uhříněvsi. Děti je možné na vycházku zdarma přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu.

Vycházka Objevujeme město je určena všem dětem a dospívajícím ve věku od 8 do 18 let. Druhý únorový čtvrtek děti v doprovodu odborníků prozkoumají nepřetržitý provoz v terminálu. Měsíčně se zde naloží a vyloží kolem 11 000 železničních vozů. Areál má 12 kilometrů kolejí překlenutých pěti portálovými jeřáby a umožňuje odbavení až 10 vlaků najednou. Terminál provozuje čtyři vlastní posunovací lokomotivy a třináct kolových kontejnerových překladačů.

Děti je možné na vycházku přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu. Startuje se ve čtvrtek 14. února v 15 hodin v CAMPu, Vyšehradská 51, Praha 2 a předpokládaný návrat zpět na místo je v 18 hodin. Maximální počet dětí je 15 a s sebou musí mít průkazku na MHD a podepsaný souhlas rodičů.

Názory k článku (1 názorů)
Tohle Analfabeta 8.2.2019 11:27
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.