tisk-hlavicka

Den s Mátou v Častolovicích

21.9.2001 Zdena Tomášová

Jak bylo 15.září 2001 na Dni s Mátou na zámku v Častolovicích můžete posoudit z přiložených fotografií.

Není tam ovšem vidět nadšení dětí, kterým provázely několik maňáskových představení divadelní společnosti Úsměv Ludmily Frištenské z Chotěboře ani pohoda z příjemné procházky zámeckým parkem a obory plné daňků, jelenů, pětrosů a radost z dárků, kterými Český rozhlas nešetřil a jimiž se bude v rodinách stále připomínat.

Rozhlasový magazín pro mámy a táty Máta vysílá už šestým rokem a toto bylo první setkání jeho posluchačů a tvůrců. Maminky využily příležitost k získání nových poznatků na přednášce s kosmetičkou Danielou Kasnarovou z firmy Ryor, vřele uvítaly instruktáž Markéty Nyklové z oddílu vodních záchranářů Českého červeného kříže v Chrudimi o tom, jak zasáhnout při úrazech dětí a pozorně vyslechly informace Kataríny Zatovičové o předporodní přípravě rodiček. Navázaly mezi sebou kontakty a jistě tak obohatí činnost mateřských center v místě svého bydliště. Také novinka firmy Pegas "závěsní draci" upoutala. Bohužel za celý den ani trochu nefouklo, takže zájemci si draky jen prohlíželi a nechali si vyprávět jaké to je nechat se táhnout takovým drakem na kolečkových bruslích či na skatu. Nemálo pozornosti vzbudil také ekoautobus s ukázkami zpracování odpadu z domácnosti - zkrátka a dobře, atrakcí se v Častolovicích sešlo dost a kdo přijel, nelitoval.


Zámek Častolovice


Křest zámeckých pštrosů, ti se narodili na zámku v Častolovicích l0.června a dosud byli beze jména, děti v průběhu Dne s Mátou vhazovaly lístky s návrhy a byla vylosována jména : Kety a Vlastík /navrhla Eva Jakubčíková z Kostelce and Orlicí/ a Krištof a Karolínka /Eva Matějčková z Kostelce nad Orlicí/. Dvě jména má každý pštros proto, že se v tomto období pštrosího věku nedá ještě spolehlivě rozlišit pohlaví, tak každý má ženské i mužské jméno. Pštrosi byli v průběhu křtu v oboře, nechtěli jsme je rušit křtem, takže se symbolicky pokřtily obrázky , které namaloval pražský výtvarník Jiří Trnka.


Nejmladší z rodiny Pechů, to jsou ti známí propagátoři Baby vaků, kteří také do Častolovic přijeli, aby návštěvníky seznámili s Bbaby vaky.


Na nádvoří naše pracovnice Zuzana Vlková rozdává dětem dárky - pexesa, tužky, barvičky atd. z Čs.rozhlasu


Člun vodních záchranářů z Chrudimi, kteří měli ukázky záchranářské techniky ...


...a učili děti také základům první pomoci.


Dvě rodiny, které byly vylosovány mezi návštěvníky a odměněny dárky Českého rozhlasu.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.