tisk-hlavicka

Mléko ve školách

6.3.1999 Portál 3 názory

Projektu Školní mléko realizuje od roku 1996 obecně prospěšná společnost Laktea. V současné době odebírá mléko přírodní nebo ochucené čtyřmi příchutěmi ve čtvrtlitrových krabičkách 370 škol v celé republice.

Je potěšitelné, že zájem o mléko projevili nejen ředitelé škol a učitelé, ale i rodiče a děti samy. Současnou nízkou spotřebu mléka a mléčných výrobků totiž považují lékaři za alarmující. Děti stále více podléhají modním trendům spojeným s reklamou - dávají přednost sladkým limonádám a nápojům kolového typu, které si mohou často koupit i v automatech instalovaných ve školách.

K tomu, aby se zvýšil výrazně zájem o školní mléko, je nutná masivní propagace a osvětová kampaň. Potřebné finanční prostředky však o.p.s. Laktea hledá těžko. Zájem o mléko podporuje i pořádáním různých soutěží. Ve školním roce 1997/98 byla např. uspořádána Velká soutěž, v níž hodnotné ceny vyhráli nejen jednotliví žáci, ale i školy. V současné době skončila další soutěž, jíž se kromě dětí zúčastnili i distributoři mléka, které je stále těžší pro tuto práci získávat.

Školníci nebo hospodářky škol dostávají od Laktey odměnu formou smluv o provedení práce, a to v závislosti na množství prodaného mléka. Podle potřeb jsou některým školám dodány i odpadkové koše či kontejnery na obaly a připravuje se projekt sběru obalů a jejich recyklace.

-r-

Názory k článku (3 názorů)
Mléko ve školách - je to zdravé, či ne ? Jitka Králová (Eliška 2,5, Kubík 8měs) 24.10.1999 11:25
*Re: Mléko ve školách - je to zdravé, č... Zuzka, prvňáček 23.11.1999 13:2
Mléko do škol - nesouhlasím Ing.Blanka Literová (synové 3 a 6 let) 16.1.2000 20:31
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.