| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mléko ve školách

 Celkem 3 názorů.
 Jitka Králová (Eliška 2,5, Kubík 8měs) 
  • 

Mléko ve školách - je to zdravé, či ne ? 

(24.10.1999 11:25:06)
Já osobně jsem proti tomu aby děti dostávali ve školách ochucené tzn.přislazované a různými chemickými přísadami "obohacené" mléko. Pokud za každou cenu je třeba prodat do škol mléko (problémy s jeho nadprodukcí jsou obecně známé), proč to nemůže být ve formě bílých neslazených jogurtů. Pro zdravou výživu jsou jistě vhodnější než sporné mléko.
Co by se ale ve školách zajistit mělo je nabídka vhodných nápojů. Tedy v žádném případě kolové automaty ani mléko, ale přírodní voda, případně ovocné nebo bylinkové čaje (v zimě). Nebyl by to asi až takový problém, ale mám pocit, že akce "mléko do škol" není ani tak o zdraví, jako spíš o tom , kde udat ty nadojené litry !!
 Zuzka, prvňáček 
  • 

Re: Mléko ve školách - je to zdravé, či ne ? 

(23.11.1999 13:02:42)
Také se mi tato akce moc nelíbí, a to nejen proto, že je mléko ochucené. Zajímalo by mě totiž co přesně znamená onen pojem "dotované mléko". Já osobně kupuji litr mléka asi za 10 - 11 korun. Ono "dotované mléko" má stát 2,50 za 1/4 litru. Zajímavé.
Já osobně jako dítě mléko nenáviděla a dodnes s odporem vzpomínám, jak se celou školou nesl mléčný pach, ze kterého se mi dodnes zvedá žaludek. Patřila jsem totiž do oné šťastné generace, která podobnou akci zažila. Ale tenkrát bylo mléko obyčejné a zadarmo. Myslím, že můj syn má dostatek mléčných výrobků a mléka, ke svačině vždy nějaká ten jogurt a podobně, jogurty dokonce dostává někdy i ve škole (asi místo zákusku). Tyto akce nemám ráda již z principu. Už v mateřské školce nám zdražili jídlo o dvě koruny, prý aby měli děti větší přísun vápníku a vitamínů a navíc nám nutili jakýsi další vitamínový nápoj asi za 5,- Kč denně. Myslím, že rodiče, kterým na zdravé výživě dítěte skutečně záleží, nepotřebují, aby se takovéto akce dělaly. A ti, kteří na to kašlou, dítěti stejně mléko nezaplatí. Osobně se přimlouvám za čaj a vodu - kdykoli, po celý den, který dítě stráví ve škole.
 Ing.Blanka Literová (synové 3 a 6 let) 
  • 

Mléko do škol - nesouhlasím 

(16.1.2000 20:31:08)
Zásadně nesouhlasím s tím, aby děti dostávaly ve školách mléko. Nejenom proto, že se jedná o mléko oslazené a ochucené. Stále totiž přibývá dětí s nesnášenlivostí mléka (tj.neschopností strávit mléčný cukr, což způsobuje zažívací potíže - bolesti břicha, nadýmání, průjmy) a dětí s alergií na bílkovinu kravského mléka. Vím, o čem píši, protože můj mladší syn právě takovou alergií trpí, takže o mléku a jeho negativních účincích vím hodně. Veškerá kampaň na podporu akce "mléko do škol" je dle mého názoru lobbistickou záležitostí mlékárenského průmyslu. Rozhodně tím nechci vyvolat pocit, že mléko do dětského jídelníčku nepatří. Naopak zastávám názor, že ve formě bílého neslazeného jogurtu má skvělé výživné vlastnosti. Ve škole bych ale raději viděla, kdyby děti dostávaly ke svačině ovoce a ne slazené, aditivy obohacené mléko.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.