| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Mléko ve školách

23.11.1999 13:02:42 Zuzka, prvňáček

Re: Mléko ve školách - je to zdravé, či ne ?

Také se mi tato akce moc nelíbí, a to nejen proto, že je mléko ochucené. Zajímalo by mě totiž co přesně znamená onen pojem "dotované mléko". Já osobně kupuji litr mléka asi za 10 - 11 korun. Ono "dotované mléko" má stát 2,50 za 1/4 litru. Zajímavé.
Já osobně jako dítě mléko nenáviděla a dodnes s odporem vzpomínám, jak se celou školou nesl mléčný pach, ze kterého se mi dodnes zvedá žaludek. Patřila jsem totiž do oné šťastné generace, která podobnou akci zažila. Ale tenkrát bylo mléko obyčejné a zadarmo. Myslím, že můj syn má dostatek mléčných výrobků a mléka, ke svačině vždy nějaká ten jogurt a podobně, jogurty dokonce dostává někdy i ve škole (asi místo zákusku). Tyto akce nemám ráda již z principu. Už v mateřské školce nám zdražili jídlo o dvě koruny, prý aby měli děti větší přísun vápníku a vitamínů a navíc nám nutili jakýsi další vitamínový nápoj asi za 5,- Kč denně. Myslím, že rodiče, kterým na zdravé výživě dítěte skutečně záleží, nepotřebují, aby se takovéto akce dělaly. A ti, kteří na to kašlou, dítěti stejně mléko nezaplatí. Osobně se přimlouvám za čaj a vodu - kdykoli, po celý den, který dítě stráví ve škole.
Odpovědět
Názory k článku (3 názorů)
Mléko ve školách - je to zdravé, či ne ? Jitka Králová (Eliška 2,5, Kubík 8měs) 24.10.1999 11:25
*Re: Mléko ve školách - je to zdravé, č... Zuzka, prvňáček 23.11.1999 13:2
Mléko do škol - nesouhlasím Ing.Blanka Literová (synové 3 a 6 let) 16.1.2000 20:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.