tisk-hlavicka

Psycholog a psychiatr, kdo je kdo?

28.4.2020 Hanka Masáková

Ve druhém videu „Psycholog, psychiatr,“ jsme se zaměřili na představení práce psychologů a psychiatrů, neboť se nás na to děti často ptají.

Linka bezpečí, z. s. začala v roce 2019 pracovat na novém projektu pasivního poradenství. Práce na tomto projektu pokračuje i v roce 2020 videm na téma: kdo je psycholog a kdo psychiatr.

Jak jsme již informovali při zveřejnění prvního videa, cílem projektu je zpracovat poutavou formou témata nejčastěji se objevující na Lince bezpečí. On-line forma je pro děti přitažlivá a přirozená cesta, jak se s tématem seznámit a získat v něm první orientaci, tipy na zvládnutí své situace.

Scénáře k videím připravuje odborný tým Linky bezpečí, z. s. Na profesionálním zpracování Linka bezpečí spolupracuje s agenturou Old&Rich Production.

První video, které Linka bezpečí, z. s. zveřejnila, se týká sebepoškozování a lze říci, že se setkalo s velkým ohlasem. Ve druhém videu „Psycholog, psychiatr,“ jsme se zaměřili na představení práce psychologů a psychiatrů, neboť se nás na to děti často ptají. Toto video je proti prvnímu trochu delší, více informativní. Nabízí základní představu o tom, jaké služby poskytuje psycholog, psychiatr, jaký je mezi nimi rozdíl, kdy vyhledat pomoc jednoho, či druhého, kde získat na odborníky kontakt. Klade si za cíl normalizovat dětem, i jejich rodičům vyhledání odborné pomoci, nastiňuje témata, s nimiž se lze na odborníky obrátit.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.