| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Jižní Americe

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 125  [Dalších 95 >>]
Lamela 70968
14.9.2010 10:36:05
My projeli severovýchod, jen jeden stát, Bahii. Tedy Salvador, Diamantové hory, ostrov Boipeba...něco neskutečného, hlavně ty hory. Kluk ze Sao Paula s námi strávil týden v těch horách. Sao Paulo, město i stát je bohatá oblast, jedna z těch ekonomicky lepších. Rio má hodně problémů, chudoba, gangy, přistěhovalci, chci vidět jak tam zvládnou olympiádu v 2016. Jižní Amerika je úplně jinej svět, ale já bych tam jela žít hned. Jen je to úplně jiná mentalita. Otevření, přátelští, ne ale vlezlí, nezatěžujou se zbytečnostma, trochu free povaha, nejbližší údaj je "zítra ráno" na přesně hodinu se tam nehraje. Obecně mi přijdou skromnější, ve všem. Uděkají si zážitky prakticky z ničeho, stačí že slunce svítí. Hodně ale samozřejmě záleží a té společnosti, ve které budete. Z cizinců znají hodně Němce, Holanďany a Angličany. Američany moc nemusejí, Argentince už vůbec ne.-) Ta země je obrovská, má oceán, hory, Amazonii, vodopády, velkoměsta, procestovat to tam je program na celý život. Portugalštiny se dá zvládnout, já mluvím jiným románským jazykem, ty podobnosti tam samozřejmě byly. Anglicky tamn nemluví prakticky NIKDo. Ani letušky, v obchodech, ani v hotelích. To byl problém, ale oni to zas rukama nohama vysvětlí. Bahia má 96 procent černošskýho obyvatelsta, což ale není případ Sao Paula. Takže jestli máš ráda rýži a fazole, jeď. Jo a dej si hlavně sucos (džus z jakéhokoliv čerstvého ovoce). Taky zjištíš jak vlastěn chutnají banány a ananas. Stojí to tam zhruba jak u nás. Jeden reál je cca 11 kč. Jen létat domů bude asi drahé, letenka Praha - Salvador cca 23 tisíc.
Cance 30152
14.9.2010 10:29:51
Chybička se vloudila. Má být "rozuměla"
Cance 30152
14.9.2010 10:27:29
To je právě asi ten největší problém. Že si to dovedu představit v Německu, Francii, prostě kdekoliv v Evropě, ale ne v Brazílii. Je to hrozně daleko a úplně cizí kultura. Navíc nevím, jestli budu mít možnost dělat i svoje koníčky a tak podobně. Abys rozumněla, já tam chci, ale napadají mě spíš samé otázky, které působí negativně.
Cance 30152
14.9.2010 10:24:06
Prý někam k Sao Paulu. Ale ještě nic moc konkrétního nevím. Kde jsi cestovala ty?
Lenka, Terka 4.06,Anicka 10.07 28466
14.9.2010 10:21:23
jeste jedno bych poradila... sami jsme v CR meli dum na vesnici u Prahy... zahrada, idealni.... Puvodne jsme neco stejneho chteli i tady v DE, ale nakonec jsem si rikala, ze satelity a tyhlety vystavby u velkych mest jsou obvykle dost anonymni (kazdy je na sve zahrade) a tak jsme si nasli byt relativne v centru, a pritom v prirode... Jsem strasne rada, ze jsme tak udelali... stale se s nekym musime bavit, seznamovat, v baraku bydli plno rodin s detmi s kterymi proste do styku prijit musime at chceme ci nikoliv, coz je pro nas ale hlavne pro deti velmi prinosne... Takze dobre vybirejte prosim misto na bydleni... Bud tam chcete prezit jako cizinci a nebo se vice vclenit do zivota tam a treba to detem o fous ulehcit.. a pak bych volila to rusnejsi misto s vice detmi, hristaty apod...

(ale vlastne nevim, jak to v Brazili je.. jake mesto to bude apod.. to jen takovy postreh :)
Lenka, Terka 4.06,Anicka 10.07 28466
14.9.2010 10:14:51
Ahoj, nepomohu se zkusenosti z Brazilie.. ale v breznu jsme se stehovali cela rodina do Nemecka, mame deti 4,5 a 3... Ackoliv Nemecko je uplne jina destinace (furt je to jen 4 hodiny autem), tak to pro nas byla velika zmena a pro me velky strach, jak to zvladnou holky, jak to vydejcham ja :). Nemecky jsem se sice ucila, ale samozrejme uz nevim nic..
No, od brezna do ted jsme si jen tak zvykaly na novou zemi, manzel pracuje dost do pozde, takze jsme byly vesmes pres tyden samy... Holky by to stehovani ani moc neregistrovaly, kdybych z toho nebyla tak nervozni ja. Takze radim se obrnit a proste jim to moc nevysvetlovat a pak jim rict tu vec jako hotovku a odstehovat se.. oni se ridi podle nas, takze kdyz nam se tam libi, jim bude taky... Tedy holkam se tu libi moc, rikaji, ze vic nez v CR...
Jazykova bariera je samozrejme problem... Navazovani kontaktu s mistnimi detmi je stale trosku problematicke, ale uz treti tyden chodi do nemecke skolky s tim, ze jedine zaklady nemciny pochytili ode me (takze skoro nic)... Prvni dny ve skolce halvne starsi resila, ze ji nerozumi, ze nechce tyhle deti, pac s nimi nemuze mluvit.. ale kazdy den vidim pokrok... zacinaji navazovat vztahy, my taky... jazyk se uci a myslim, ze se brzy dokazou domluvit lip nez my..
Je to trosku tezke v tom, ze neni hlidani, jakekoliv hlidani deti bychom museli realizovat v CR, coz proti Brazilii je prd, ale stejne je to dost komplikovane...
Takze ja bych do toho sla, deti mate jeste o fous mensi a tudiz lepe adaptabilni.. Pokud tam planujete byt jen dva roky, zvazovala bych spis mezinarodni skolku s AJ, nebo spanelstinou, kterou spis budou moci v CR udrzovat... My jsme zvolili nemcinu, pac je chceme integrovat do mistni komunity deti a nas plan tady je 3-4 roky...

Hodne stesti, jakekoliv dotazy klidne na mail... ale s Brazilii nepomohu tedy... manzel ma ted hoden kolegu z prace Brazilany, co se sem pristehovali a jsou strasne znechuceny, jaky tu mame hrozny pocasi a kdesicosi.. Takze jedno velke pozitivum to prinese, bude tam mnohem tepleji :)

paseka 88770
14.9.2010 10:13:32
nic není tak horký, jaký se to uvaří ~;) ty problémy nebudou tak tragiský, jak si to teď představuješ ~;)
děti s řečí problémy mít nebudou vůbec, ty se budeš muset trošku učit. s dětma budeš chodit na hřiště, do dětských klubů atd, což na naučení řeči a na navázání kontaktů je ideální... dál nic bych neřešila, všechno se vyvrbí samo a úplně jinak, než si teď naplánuješ nebo představíš ~;)~;)~;) hlavně si to užívej, 2 roky utečou jak prd! moc moc moc fandím!!! ~R^
X E N A 99811
14.9.2010 10:08:34
Jestli to někdo zvládne líp než vy, tak to budou právě vaše děti...~;)
Lamela 70968
14.9.2010 10:05:15
Ahoj, vrátila jsme se z měsíčního cestování po Brazílii. Kam se stěhujete?
Cance 30152
14.9.2010 10:03:13
Já do toho chci jít. Z 99% jsme už rozhodnuti, spíš jde jen o utřídění myšlenek a odpovědí na otázky. Vím, že ten věk pro děti je ideální, právě proto na to manžel kývl. Asi největší problém vidím v tom, že je to tak daleko a člověk o té zemi máloco ví. :-(
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 125  [Dalších 95 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.