| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Výchova a trestání dětí

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 29955  [Dalších 29905 >>]
kosatka2 89902
17.10.2023 18:57:27
Kat, nějaká odnož vývojové dysfázie, nevím jistě, jde o nechápání významu obsahu vět, nejsem z oboru. Holka má vlastní pracovní materiály s instrukcemi pomocí obrázků, na první pohled normální dítě, které se rádo toulá po okolí a hodně mluví, na první pohled není nic znát, moje děti s ní normálně kamarádí.

Mamka byla na hraně zoufalství, protože nechápala, proč má samý pětky za nepráci v hodině.
K_at 121378
17.10.2023 18:51:50
KOsatko, a co to bylo? Oči? ADHD, ADD, primární reflexy, lateralita, dysfázie, AS?
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 18:48:56
Ropucho, jak jsem s tím naložila?
prostě jsem na tom trvala :) a protože nemám problém se vymezit i před rodičem, tak to šlo, i když opakovaně

ale hlavně, to jednání trvalo pár minut, a protože je to náš žák, mluvila jsme s jeho třídní a asistentkou ze třídy o tom, jak ho zvládají, jak se chová ve třídě a budeme se domlouvat, kdyby se s klukem nedalo rozumně fungovat, moji kolegové ví, že můžou kdykoliv přijít s problémem a budeme o tom mluvit a hledat řešení, v žádným případě to neznamená, že by byli neschopní
kosatka2 89902
17.10.2023 18:47:01
Nevyznám se v diagnózách, ale zrovna "neposlouchající" dítě řešila sousedka min. 5 let, kde si již ve školce paní učitelky všimly, že dítě neuklízí hračky, dělá bordel, nereaguje na instrukce, ve škole se jenom kreslí... Opakované návštěvy SPC a PPP, neurologie a foniatrie, jestli není hluché, expertka řekla, že holčička je jen líná. Opravdu jim to v Praze (!!!) trvalo 5 let, než se přišlo na to, o co jde, a jak s děckem pracovat. Tahle mamka to nevzdala a zoufale obíhala různá vyšetření a nenechala se odradit. Kdyby se jednalo o nějakou sociálně slabší mamku, vzdá to hned.
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 18:45:23
Ropucho, když ono je to těžký, já mám pedagogický vzdělání a opravdu nikdo nás nikdy neučil, jak zvládat chování dětí, jak zvládat kolektiv, jak zvládat výchovu, jakýkoliv potíže výchovnýho druhu, nikdy nikdo. A moji kolegové prošli studiem většinou ve stejné době, většině z nás je 40-50, takže jsme studovali těsně po revoluci
já jsem třeba o ADHD slyšela poprvé až ve svým prvním zaměstnání, o dyslexii ještě mnohem později, na vš ani slovo
takže kdo není samouk, tak to prostě neměl kde pobrat. Samozřejmě existují školení, ale jak se říká, starýho psa novým kouskům naučit je těžký

Dnes už z vš vychází učitelé s úplně jiným přístupem, vidím to na těch mladých, je to super, mám z toho radost a strašně moc je podporuju, učím se od nich občas taky, oni to sice neumí použít, ale ten nápad tam je, takže je super dávat dohromady jejich vzdělání a naše zkušenosti

no a do toho přijde neučitel, který má pedagogický minimum, je mu skoro 60 a člověk aby ho učil učit :)

je to fakt hodně různorodý ve školách, takže i pokud někdo z mých kolegů řekl, že by někdo potřeboval pár výchovných, je to jednotlivec, určitě to už není většina

stejně tak nejsou bezvadní všichni policajti, ani učitelé nemůžou být všichni dobří, bohužel
K_at 121378
17.10.2023 18:42:29
Ropucho, no jo. To je smutné. To jo.
Ropucha + 2 120300
17.10.2023 18:42:06
"kluk dostal stejný pokyn. Neudělal nic z toho, naopak mluvil, ignoroval, že mluvíme spolu, hrabal se mi ve věcech, nereagoval na maminku vůbec, na mě málo."

Jak jsi s tím naložila?
Bouřka 7675
17.10.2023 18:41:38
Kat, někdy by to asi bylo třeba zapotřebí. Ale sehnat na takovou věc důkazy...no lékařská pochybení budou podobná situace, už to musí být fakt bijící do očí, aby se uspělo. Jinak zatím je na 2.st situace asi o něco lepší. Nejhoršího jsme se zbavili, jeden bídný příklad pedagoga máme, ale zatím to nevypadá na extra vysazenost na naše dítě, neempatickej a dle našeho dítěte hnusnej (on je teda na tohle hodně citlivý) je na všechny.
Ropucha + 2 120300
17.10.2023 18:38:55
Kat, tak to je běžné, že na výchovné údery věří rodiče.
A nevadilo by jim ani použití té metody ze strany učitelů.
Smutnější je, když je o tom přesvědčený učitel - profesionál, že problémovému dítěti chybí k napravení pravidelná ruční výchova.
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 18:38:07
pár výchovných... občas při jednáních zoufalý rodič řekne něco jako "mám ho mlátit?" , na to říkám, že to k ničemu není a dělat to nemají, ale jsou přece i jiný metody, než mlátit děti, akorát je potřeba si všinout, že to dítě mají a ono potřebuje usměrňovat a učit se, jak se chovat, pokud na to kašlali do 12 let, tak je každá rada drahá, ale pár facek nepomůže ani v tom případě
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 29955  [Dalších 29905 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.