| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chlad umí překonat i náš třídní

 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]
Martin
  • 
30.4.2012 16:06:56
Do čtyřletého cyklu Gymnázia Havlíčkův Brod vloni přijali 30 uchazečů z 80 a v Kraji Vysočina dosáhlo to gymnázium v didaktických testech státních maturit nejlepších výsledků, takže bych nerad, abyste se na něj dívali jako na druhořadou školu, protože to není pravda. Dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků v nejrůznějších soutěžích a olympiádách. Osobně bych řekl, že má tato škola vysoké nároky, ale všeobecně rozvíjí mladého člověka, což je dobře.
Co se týče víceletých gymnázií - obecně je o ně podle mého názoru v menších městech menší zájem, než o čtyřletá, ale to se může časem změnit.
10.4.2012 14:38:04
kteří o víceletém gymnáziu teprve uvažují to určitě má.Počty přihlášených a přijatých se budou hodně lišit podle lokalit.My o víceletém gymplu uvažujeme,ale jen proto,že po 5.třídě se odchodem šikovnějších žáků stává ze základky "specka."Už dnes v synově třídě není žádná úroveň a to je teprve ve 3.
Beruška
  • 
5.4.2012 0:16:44
Už samotné označení gymnázia v Havlíčkově Brodě "prestižní" ve mně vyvolalo úsměv :D

Mám z článku rozpačitý pocit a říkám si, že takhle by osmileté gymply fungovat neměly (tzn. každodenní předpřijímačková přípravka - takhle intenzivně jsem se nepřipravovala ani já, povýšené chování vyučujících). Nemám nic proti vyšším nárokům, ale zase si myslím, že ten přístup by neměl být tak odtažitý. Mám za sebou tento typ školy a díky tomu jsem zjistila, že lze ze studentů "vytřískat" něco víc i něčím jiným než přednášením z laptopu.
Bumbi&05,08,10
4.4.2012 23:16:36
tady je arcig ~;)
štěpánkaa
4.4.2012 20:03:36
no jo no. když já si nemyslím, že by tři přihlášky byly nějak samospásné~d~ na přelomu tisíciletí byl systém jedné přihlášky, ale školy dělaly dvě kola a ředitel povinně musel nechat několik míst do 2. kola pro děti, které v 1. kole nebyly přijaty. Do druhého kola šli už jen nepřijatí. Pak se někde dělalo těch kol dokonce několik, dokud se nenaplnily všechny třídy, ale nebylo to moc koordinované, takže pro rodiče byl docela záhul zjistit si, kde se dělá další kolo. Internet tenkrát nebyl samozřejmostí~d~
a máš pravdu v tom, že když už 3 přihlášky, tak by to právě pro ty silnější ročníky mělo být zachováno, teď posledních pár let nebyl takový zájem, jaký bude....~d~
Milada.
4.4.2012 18:53:32
stepanko,

jasne, tohle jsme spolu probraly jiz mockrat, ostatne muj fakan delal PZ tez v roce 08 a hned po dubnu 08 vystoupil tehdejsi premier s tremi prihlaskami. Roky druhymu diteti rikam o trech moznostech, nejdriv prijde podraz 29.12.2011, kdy to prezident podepise a mame mesic do prijimacek, Dobes je v cudu, jsme asi bez vlady a deti z prvniho velmi silneho rocniku maji dve prihlasky.
Tomu rikam pech.~l~
štěpánkaa
4.4.2012 17:48:40
Milado, to já vím, moji kluci byli poslední ročník, který měl jen jednu (r.2008), letos jsou pro změnu jen dvě~;). Jenomže teď přicházejí silnější ročníky a bude na SŠ a zejména víceletých gymplech nával~3~
Milada.
4.4.2012 17:11:39
Štěpánko,
já to upřesním. 3 přihlášky byly od roku 2009 do roku 2011.

Teď padne vládne a chudáci děti zas mají jen dvě, doháje s nima už.
štěpánkaa
4.4.2012 10:03:34
aha, tak to promiňte. já o tomto gymnáziu četla zde prvně (jsem z Prahy a zde není)~3~
Monika
  • 
4.4.2012 9:51:30
Ahoj, Štěpánko, předpokládám se, že ano. Petra v další příspěvku zmiňuje Leršku (neboli brněnské Gymnázium Matyáše Lercha) či Jarošku, tj. další brněnské gymnázium.
 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.