| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hypotrofický a hypertrofický novorozenec

 Příspěvky 110 z 100 [Dalších 90 >>]
.kili.
9.12.2015 11:36:48
přísným vegetariánstvím ženy je významně ohrožen vývoj zejména mozku jejího plodu, hmotnost při narození není ve srovnání s tím nijak důležitá
Marumia - holka,kluk,čerstvá holčička
  • 
9.12.2015 10:36:48
Ještě bych dodala,že dle UTZ měla mít podobnou váhu jako moje předchozí miminka, takže jsme rodili přirozenou cestou, bez nástřihu , bez Epidurální anestezie, i když tu jsem opravdu chtěla,zase "se nestihla"...
Marumia - holka,kluk,čerstvá holčička
  • 
9.12.2015 10:31:08
Musím se statistikou mírně nesouhlasit.
Jsem vegetarián,v těhu občas ryba , přibrala jsem jen 10 kg,nejsem nijak velká, přítel taky hubený a narodila se nám holčička 4670g, 55cm...
I když je pravdou, že tatínek 2 předešlých dětí, které měly 3650g a 3680g měl porodní váhu do 3000g a tenhle tatínek 4100g. Asi evoluce 😂....
9.12.2008 22:49:27
Tak nas drobecek se narodil 18.8.2008 (presne 1. termin) a mel 4340g a 53 cm :-) porod byl celodenni a nakonec stejne skoncil cisarem (ke konci jsem se prestala otvirat a Kuba mel pupecni snuro okolo krku ~;(( )Nicmene vse dopadlo dobre, apgar jsme meli 9 10 10, jenom trochu zloutenku, ale ma se cile k svetu od sameho zacatku. Jinak mame stejne zkusenosti - nevim, co je to mit male miminko, ktere jen lezi a kouka. Mame maleho usmevaveho certika, ktery je se vsim napred. Pripravene male obleceni jsem uklidila, preskocili jsme asi 3 velikosti a zacinali na 68 :-) Bohuzel u mne nikdo nedelal odhad por. vahy a po porodu mi pan doktor rekl, ze pri dalsim diteti se to bude muset pohlidat a popr. vyvolat porod driv, tak uvidime, sourozence se mu urcite pokusime poridit ~:-D
Lenka, dvouletá holčička
  • 
12.11.2008 23:50:12
Moc hezká zkušenost z porodu. Zavzpomínala jsem si na ten můj - dcera 2 kg :-) Ležela na nahřívačce vedle 4kg kluka, který taky potřeboval "dopíct". A dnes se tomu směju. Určitě je porod hodně o psychice. Pro mě byly nejhorší bolesti, když jsem nevěděla, jestli se bude teda rodit nebo nebude:-)) Když už jsem věděla, že se to nebude zastavovat, a "můžu se vrhnout do rození", bylo to náročné už ne kvůli bolestem, ale délce trvání - taky jsem se těšila na malou:-) Ale nastřižení teda bylo a po porodu i narkoza. Jinak musím říct, že podle mého názoru je to dnes průměrné dvouleté dítě. Podle tabulek a když srovnávám s ostatními. Takže nejdůležitější je, hlavně, aby bylo zdravé! Tak taky přeji tvému klučinovi. A ať z něj máte jenom radost.
12.11.2008 22:20:57
V červnu se nám narodil syn Tobísek s těmio parametry a to já mám 161 cm a manžel 171 cm, ani v širší rodině není nikdo vysoký. Já jsem v těhotenství převážně odpočívala a jedla na co jsem měla chuť, ale musím říct, že jsem se nijak nepřejídala, měla jsem naštěstí chuť hlavně na ovoce, přesto jsem přibrala 25 kg. Většinu tvořila vodu, byla jsem oteklá až hrůza, také jsem měla hodně plodové vody a malej byl macík, ale dnes je malému 5 měsíců a mám nahoře jen 2 kg. Tobík váží 7500g a měří přibližně 67 cm, vypdá jak osmiměsíční, ale naštěstí je napřed i psychicky, už umí dělat dokonce berny, berany duc - což si myslím, že v necelých 5 měsících moc dětí neumí a vůbec, snaží se lézt, hlavičku otáčel na zádech už v porodnici, na bříšku v týdnu věku a v měsíci krásně pásl koníčky i 5 minut, dneska se snaží posadit.:-DJinak k mému porodu - vzpomínám na něj jako na nějúžasnější a nejzvláštnější den v životě. Zčala prasknutím plodovky v 7 ráno, kontrakce nastoupily v 11 a v 18 byl malej venku a to bez nástřihu, nebo natržení, absolutně v pořádku, apgar scóre 3x10, velikej teda byl v porovnání s ostaními mimči a byl největší v porodnici, nikdo nechápal, že to šlo tak hladce a v pohodičce, ale asi to bylo psychikou, byla jsem naprosto v poho a tak jsem se nemohla dočkat, až ho uvidím, že mi utíkala jedna kontrakce za druhou. Už teď se těším na druhý porod, takže mamči, kterým lékaři předpověděli větší mimi - nebojte se, byla tam paní, která rodila holčičku 2300g a měla dlouhý komlikovaný porod, zakončený císařem, takže jen o velikosti mimíska to není...Ještě podotýkám, že jsem celou 1.dobu porodní strávila na míči a manžel seděl za mnou, abych se mohla chvílema opřít. ;)
1.10.2008 16:05:08
Je to úplně jednoduché:císařský řez by totiž nemocnici stál mnohem více peněz.A vo tom to je.
17.7.2008 23:57:03
Me dite se narodilo a vazilo 4650 g a merilo 56 cm. Primarka razantne odmitla moznost cisarskeho rezu s tim,ze neveri ultrazvuku a ze si mysli,ze mimino ma pouze 4 kg. Podle tohoto clanku je muj syn extremne velky novorozenec. Primarka by se mela chytit za nos za svoji aroganci a za sve velmi nevhodne chovani, ktere ke me projevovala.
Markouš
21.4.2008 23:30:43
Můj syn se narodil s váhou rovných 5kg a 57cm dlouhý.Byl to dlouhý porod po 34 hodinách přirozenou cestou se mi narodil zdraví chlapeček.Jen apgar skore bylo o něco nižší 8-9-10.Naměřili mu také nižší PH pupečníkové krve a proto byl celý rok sledován na neurologii.V psychomotorickém vývoji byl o něco pomalejší než ostatní lezl po kolínkách v 10ti měs. a chodil sám v 17ti měs.U něj jsem brala maternu asi 5 měsíců.Druhý syn vážil 4.900kg a 58cm,porod byl také přirozenou cestou,byl už ale o něco rychlejší.Žádné velké poranění rodidel.Apgar skore 10-10-10.U druhého těhotenství jsem maternu nebrala.Žádnej střízlík nejsem váha 80kg 167cm.Manžel je vysoký,ale hubený.U nás to bylo genetikou.
18.4.2008 14:05:15
Amen. Tak to podepíšu.R^
 Příspěvky 110 z 100 [Dalších 90 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.