| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Začínáme přikrmovat

 Příspěvky 110 z 104 [Dalších 94 >>]
Katka
  • 
27.12.2010 11:16:20
kjvodij
  • 
26.12.2010 20:14:54
Ahoj, mám doma 3,5 měsíční slečnu a už jsem jí poprvé dala mrkvový příkrm.Hned napoprvé snědla půl skleničky (50-60ml),je moc šikovná.Jak dlouho mám dávat zeleninové příkrmy???Také mě zajímá jak dlouho mám dávat jak odpolední jídlo a ještě podávat po příkrmu mléko???Děkuji za rady...
Ráchel, 3 děti
  • 
30.10.2007 22:45:12
taky pijeme vodu a žádný problém. Nejstarší ani nic jiného nechce (dělá jí to někdy problémy, např. na táborech), kluci ti si rádi dají ředěný džus, ale máme ho doma jen tu tam. To, že se naučily odmalička pít vodu považuju za velkou výhodu.
Dana, 4 děti
  • 
30.10.2007 21:22:21
Zdá se mi divné, jak všichni řeší jaký čaj nebo šťávu dávat. Moje děti (i současné mimi 9 měsíců) pily vždy VODU. Kojeneckou, bez bublin. Voda je přece to nejlepší. Okolí mi tvrdí,že dětem nechutná, ale myslím,že jde spíš o přístup rodiny. U nás pijeme vodu všichni a žádný problém není. Kromě toho můžeš miminko nechat si hrát s lahvičkou nebo hrníčkem, když se poleje, tak to prostě uschne beze stopy. Doporučuji vyzkoušet, ale možná to bude chtít trochu trpělivosti, která se do budoucna určitě vyplatí.
Eva21546
29.10.2007 13:53:24
Ahoj, co takhle mu zkusit tu polévku zahustit neochucenou kaší? Tak to dělám já, řídké polévky jí taky nejedou, tak jí tam dám kaši a je z toho vlastně sytější polévka.
Žlotek by měl být plnohodnotná a snadněji stravitelná náhrada masa, maso dávám 2-3x týdně a k tomu 1x žloutek. Ale co lékař, to názor. My s masem začali až v roce, ale to bylo asi trošku přehnané omezení. Eva
kamila
  • 
29.10.2007 0:10:37
No, to ještě jde. Já mám takového manžela. A čím dál víc mne to štve, když 40 ti letý chlap říká: "To neznám, to nejím".
Olina, syn 9 měsíců
  • 
28.10.2007 22:56:45
Pisi to ve vsech priruckach, materske mleko se travi 1-2 hodiny, UM 3-4, ale hlavne je pro dite jednodussi toho z lahve vypit vic, protoze se nenadre tolik jako z prsu.

...no, možná je to fakt, protože to všude píší, ale třeba můj syn po UM nespí, protože ho bolí bříško a kroutí se jak žížala na slunci a spí hůř,než když ho v jeho 9ti měsících kojím 3x za noc. ne, že by mě to bavilo a že bych nebyla unavená, ale na všechny děti to prostě nazabírá. navíc můj synek nechce pít z flašky. nic. ani vodu ani UM ani odstříkané MM, takže rada,ž e to teče samo a dítě se neunaví sáním...no nic moc. tedy alespoň pro mě a mé dítě. navíc já mám pořád ještě problém s příkrmama. jednu dávku MM zvládáme nahradit masozeleninovým příkrmem, ale to je vše. takže se synek nemá čím přes den naprásknout, jen ho kojím a to mu možná už nestačí, ale co mám dělat? všechno ostatní, jako vodu, nebo ovoce nebo druhou dávku zeleniny do něj nemůžu dostat. zkouším to, ale zatím odmítá. takže to, že všude píšou, že příkrm vše vyřeší nemusí být v praxi pravda... každé dítě je jiné. jako je každý dospělý jiný. hm? ;-)
Eva21546
28.10.2007 22:32:47
Ahoj, já taky zkusila dát po večeři umělé mléko, případně ještě zahuštěné kaší, ale pomohlo to jen ten první den, noční probuzení se odložilo z jedné na pátou ranní.
V noci bohužel z flaštičky dá jen jeden hlt a to jen pod "výhružkou", že jinak nebude prso. Dle laktační ligy je to v pořádku, prý je to stále potřeba nikoliv zlozvyk, jak se trošku obávám. Eva
Eva21546
28.10.2007 22:22:24
Ahoj, jako by jsi mluvila o nás. Musím jen potvrdit, že jsme zázračně zdravé obě, 2x ročně rýma. A to denně chodíme mezi děti. Eva
Eva21546
28.10.2007 22:19:37
Ahoj, my kojili po hodině a půl ve dne v noci snad do 6 měsíců. Kojila jsem snad všude, od zastávek až po pařezy. Vydrželi jsme to a rozhodně to není tak, že dáš první mrkev či kaši a dítě ti chrápe do rána bílého. KOjení ubývalo postupně a VELMI pomalu. I teď (1,5) jí častěji v malých dávkách, říkám si, že má prostě menší žaludek a že je to vlastně zdravé:-).
Někdy může být problém v nedostatku tekutin u matky. Nic jiného mě nenapadá.
Kámoška začala dávat ve 4 měsících kaši před spaním, moc to nepomohlo. Ale nedávala bych kupované kaše např. Hipp, ale třeba Mišutku, kde je opravdu jen kukuřice a případně k tomu dala umělé mléko či odstříkané mléko. Ty čisté kaše (kukuřice, rýže, jáhly, pohanka) jsem kupovala ve zdravé výživě, dávám to i na zahuštění polévek či omáček, ať pořád nejíme jen tu bílou pšenici.

Bylo to velice náročné, připadla jsem si vysátě a připoutaná k dítěti až moc. Zkus to ty dva měsíce zvládnout, ale pokud ne, svět se nezboří. Eva
 Příspěvky 110 z 104 [Dalších 94 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.